על בניין האו"ם בניו יורק חקוק פסוק מחזון ישעיהו: "וְכִתְּתוּ חַרְבוֹתָם לְאִתִּים, וַחֲנִיתוֹתֵיהֶם לְמַזְמֵרוֹת. לא יישא גוי אל גוי חרב, ולא יִלמדו עוד מלחמה" (ישעיהו ב', ד').

מצבם של היהודים בארה"ב הסובלים מאנטישמיות הולכת וגוברת, מעיד כי בשלה השעה שהעם היהודי יתחיל לממש את ייעודו. איחוד עַם ישראל, המפוזר בתפוצות, הוא הצעד הראשון בדרך לאיחוד כל המין האנושי, כיוון שהשלום הפנימי בתוך עם ישראל והשלום בעולם כולו, קשורים בקשר של סיבה ותוצאה.

חזונם של הנביאים לחיים מתוך ערבות הדדית על פי הכלל "ואהבת לרעך כמוך" – נעשה כמעט תנאי בלעדי להמשך קיומו של העם היהודי. זו כבר לא המלצה או תיאור של עתיד חלומי ורוד, שכן בעולם מקושר, של פצצות אטום ומעשי טרור רצחניים, הניסיון מלמד שבסופו של דבר האצבע המאשימה עשויה להיות מופנית אלינו היהודים, כאחראים למצב. לכן כדי לשרוד עלינו לממש את חזון הנביאים ויהי מה. השאלה היא איך?

שתי דרכים בדרך אל האושר

חכמת הקבלה מסבירה שיש שתי דרכים לגילוי השלמות: דרך החיבור או דרך הייסורים. מצד אחד ניתנה לנו האפשרות לבחור בעצמנו בדרך החיבור – דרך ההכרה והמודעות.

אם רק נסכים לנסות, נוכל בקלות לעלות על דרך החיבור ונשים קץ לסבל.

לדרך החיבור שני יתרונות משמעותיים: היא מהירה והיא לא כרוכה בצער ובייסורים. אם נזרז את תהליך הכרת הרע של האגואיזם האכזר, בעזרת החיבור בינינו נאתר מראש את הפגמים הצפויים ונבלום את מימושם.

לעומת זאת, כל עוד נמשיך לנהוג בדרך הפירוד, "דרך הייסורים", חיינו יתנהלו מנקודת קיצון אחת לנקודת קיצון אחרת.

למתן את האנטישמי שבנו

נכון יהיה לפתוח בקמפיין תודעתי רחב היקפים בקרב אומות העולם, שיסביר למה מתעוררת שנאה טבעית כלפי היהודים, ויתאר בפשטות ובבהירות כי העולם כולו מחובר ברשת קשרים הרמונית. ולעם ישראל כצומת מרכזי על מפת הכוחות בטבע, יש תפקיד מכריע וייחודי במערכת – להתחבר "כאיש אחד בלב אחד" בכך יתן דוגמה חיובית לחיבור האנושות כולה.

קמפיין מוצלח שייצמד לרוח ולמסרים שהכתיבו חכמי הקבלה, יוכל להתחיל לתת מענה לסיבות לאנטישמיות, ויביא בהדרגה למיתון "האנטישמי" שבכל אדם, ולניתוב השנאה לאהבה. אז נראה שינויים מרחיקי לכת, שיצמצמו בהדרגה את השנאה ושפיכות הדמים ברחבי העולם.

מי שצריכים ליזום, להפיק ולהוביל את הקמפיין בראש חוצות הם דווקא אנחנו, היהודים. בידנו נמצאת שיטת החיבור, חכמת הקבלה, זה אלפי שנים, ובנו טמון הידע שהעולם דורש.

כאשר נתחיל להתחבר בינינו, חזון הנביאים יהיה חקוק בלבו האחד של העם היהודי, ואליו יצטרפו במעגלים כל האומות למימוש החיבור השלם.  את התמונה הזו ראה ישעיהו הנביא מול עיניו כאשר אמר: "ולקחום עמים, והביאום אל מקומם, והתנחלום בית ישראל על אדמת ה'" (ישעיהו, י"ד, ב')

הרב ד"ר מיכאל לייטמן עומד בראש תנועת קבלה לעם העולמית, ומדי יום מעניק שיעורי קבלה המשודרים בערוץ 66 ב-HOT ובאתר האינטרנט. ב-16 וב-21 במרץ יערכו הרצאות מבוא בחכמת הקבלה בכל רחבי ישראל, ללא כל עלות. לפרטים נוספים חייגו: 1-700-509-209.