תמונה ראשית: עדי ילקין מאמנת בסטודיו מטי בית-שמש

הצטרפתם למועדון הכושר, רכשתם בגדי ספורט ונעלי ספורט, מצב הרוח והמוטיבציה לצדכם, אתם מתאמנים כל יום ומשקיעים את המקסימום ובסוף, ברגע האמת המשקל לא זז וההיקפים לא יורדים?

להלן מספר סיבות אפשריות:

1."כל המרבה הרי זה משובח"- לא תמיד. הפרזה בכמות ומשך האימונים יכולה לגרום לעצירה ואף עלייה באחוזי שומן, מאחר והגוף עלול לפרש זאת כמצב של מצוקה ולאגור שומן במקום לשרוף אותו. התאמנו בין 4-7 פעמים בשבוע (בהתאם לרמת הכושר שלכם) והקפידו לתת לגוף "דלק"- מזון מתאים לפני ואחרי אימון ולעיתים בין האימונים.

2.סוג וכמות המזון - כמות קלוריות גבוהה מזו שהגוף מוציא או להיפך כמות קלוריות נמוכה מדי, בשילוב אימונים אינטנסיביים עלולים לעקב את הירידה במשקל, כמו כן גם תזונה לקויה המורכבת ממזון מעובד סוכר ושומנים "רעים"- שומן רווי/שומן טרנס.

לשינוי המגמה הקפידו לאכול פחמימות מורכבות, חלבונים ושומנים "טובים"- בלתי רווים. הרבו באכילת ירקות ושתית מים.

3.סוג אימון- שלבו בין פעילות ארובית לאימון התנגדות
(הליכה, ריצה, ספינינג, זומבה..) לבין אימוני כח (יוגה, חדר כושר, עיצוב הגוף, פילאטיס.). נהוג לחשוב שרק פעילות אירובית שורפת שומן אך האמת היא ששילוב נכון בין סוגי האימון תגרום לעלייה במסת הגוף הרזה (מסת השריר) לעומת ירידה באחוזי שומן בלבד ותסייע לתהליך הירידה.

בנוסף חשוב  לזכור שכל גוף מגיב לאימונים קצת אחרת, ולא תמיד התוצאות מגיעות מהר כפי שאנו מצפים. חוסר שינה, חוסר איזון הורמונלי ועוד כהנה וכהנה יכולים גם הם לגרום לעלייה באחוזי השומן  ויש להתחשב בכל הגורמים, מומלץ להתייעץ עם בעל מקצוע כבר בתחילת התהליך .

לסיכום - זכרו לא פחות חשוב ליהנות מהדרך, בחרו פעילויות שאתם נהנים מהם גוונו את הפעילויות התאזרו בסבלנות, וההתמדה תשתלם בסופו של התהליך.

עדי ילקין - מדריכת כושר ומאמנת אישית לחיטוב והרזיה במכון מטי בית שמש.