שמי גלי בר-סלע, אני חלק מקהילת צעירי בית שמש- קבוצת צעירים בגילאי 20+ שרוצים לקדם בקהילה את חיי הצעירים (גילאי 18-35) בעיר. 
בחודש האחרון ביקרנו ונסענו באוטובוסים וברכבות וחילקנו שאלונים העוסקים ברבדים שונים הקשורים לחיי הצעירים בעיר, וזאת לקראת פתיחת 'תכנית צעירים' - שיתוף פעולה שלנו עם המרכז הקהילתי פסגות השבע.
רוב הצעירים להם חילקתי את השאלון הביעו ייאוש וחוסר אמון בהצלחת התכנית וביכולתה לשנות את המצב והתנאים בבית שמש. חלקם, מרוב ייאוש מהמצב בחרו לא למלא את השאלון..!! 
בהמשך לשאלונים אנחנו בונים את 'תכנית הצעירים' שתעסוק בשלושה תחומים מרכזיים: תרבות ופנאי, לימודים ותעסוקה.
כאירוע פתיחה לתוכנית הצעירים בחרנו לקיים ערב במה פתוחה. בשעות הערב שהתקיים ביום חמישי האחרון במתנ"ס פסגות השבע, בה הופיעו הרכבי מוזיקה שונים של אמנים מבית שמש. הגיעו כ- 70 צעירים שנהנו, אכלו, דיברו, צחקו ובעיקר שמעו מוזיקה מצוינת!  אך לאירוע יש גם צד שני, ישנם צעירים רבים שידעו על ערב זה ובחרו לא להגיע! הם לא האמינו שיכול להתקיים אירוע מקסים למבוגרים, צעירים ו... בבית שמש?! 
חברים יקרים, זו העיר שלנו! אם חשוב לנו שדברים ישתנו פה אנחנו חייבים לפעול בעצמנו לטובת השינוי, הוא לא יגיע לבד. הייאוש גורם לנו להסתגר בבתים ולוותר, רק עם אמונה ביכולות שלנו אפשר יהיה לשנות את המצב ולקדם את חיי הצעירים בבית-שמש!
ישנם נושאים ופעולות שאפשר וניתן לקיים במשותף בכדי לקדם את השינוי. נתחיל בכניסה לפייסבוק, לעשות לייק לקהילת צעירי בית שמש, להגיע לאירועים הבאים שמתוכננים... אפשר ליצור קשר ולקחת חלק בארגון אירועים נוספים. ואפשר כמובן גם להצטרף אלינו וביחד נתכנן את המשך התכנית כולה! 
מה שבטוח, חייבים להתנער מהייאוש, רק אמונה תאפשר לשנות את פני המציאות, לטובת העיר אבל בעיקר לטובתנו.
מחכים לכם, חפשו אותנו בפייסבוק - קהילת צעירי בית שמש

הכותבת: גלי בר-סלע, מדריכת רחוב 'עיר ללא אלימות' וחברת קהילת צעירי בית שמש.