אחרי 40 שנה וקצת יותר, תמר כנפו  לבית עשור המנהלת המיתולוגית של סיעת הבית היהודי  בכנסת פורשת. לא הרבה זוכים למעמדות כאלה,  כאשר כל חברי הבית, שנכחו באותו זמן בכנסת נפרדו ממנה במחיאות כפיים במליאה.

ח"כ שולי מועלם-רפאלי עמדה במשך דקות ארוכות על דוכן הכנסת  והודתה בחום רב לתמי על שירותה. עבודת הכנסת היא עבודה סיזיפית המחייבת לא רק ידע  אלא מחוייבות לדעת לשמור סודות.  ויש לא מעט סודות כאלה שהצטברו על המדפים בבית הבית היהודי- המפד"ל בשמה הקודם.

כך שיבחה ח"כ  מועלם רפאלי "תמי כנפו, חברתי היקרה, אני מודה לך על עבודתך המסורה ועל חלקך המאוד משמעותי בחוויה שלי כחברת כנסת. תודה על האוזן הקשבת, על העין הטובה, על החריצות, על המילה הטובה, על האיכפתיות, על הדאגה, על המקצוענות ועל האהבה. שברכת  ה' תהא עליך בכל".

שרת המשפטים שקד כתבה בדף הפייסבוק שלה כך: "תמי ראתה הכל , את הפוליטיקאים מתרגשים אחרי מבצע אנטבה, את המהפך ב-77, את התרגיל המסריח ובעיקר דאגה שבסביבת העבודה המטורפת של הכנסת הכל יתוקתק".

 ואכן 40 שנה, תחילתם בנסיעות יום יומים בקו בית שמש  ירושלים ואחרי שנישאה בקו מעלה אדומים ירושלים, תמיד תמיד היה לה מקום חם בלב לעיר ולתושביה.

 כאשר אלו הגיעו לכנסת ונתקלו בבעיות  כלשהן, ויש כאלה  לפני אזרחים  לא מקושרים, תמי היתה שם.  כאשר ביקשו חברי  המפד"ל בבית שמש  להגיע לכנסת הם ניצלו את 'הזכות' הזו להיות מכרים של תמי.

 תמר היתה לא רק  מנהלת הסיעה, היא פעלה לא  פעם גם  בסדרי המנהל של הבית היהודי כאשר אלה נדרשו לקיזוזים....

אומר אחיה שלמה : "תמי מוערכת מאז ומתמיד. החריצות, השקדנות,  הסדר ובעיקר ההתמדה להיות  במקום, בכל זמן  כשצריך וכשלא צריך  היא היתה  במקום. גם כאשר קרה ונעדרה וזה  במקריןם נדירים מאוד  היא היתה זמינה ונגישה לכל עצה.  באמת, לא רק בגלל שהיא אחותי הגדולה, היא אישה ייחודית מאוד".

וגם זה כדאי להזכיר, תמי עובדת  למעשה במקום עבודה אחד מאז שחר נעוריה.  היא התחילה לעבוד בכנסת את עבודתה הראשונה ושם  נשארה עד מועד פרישתה. אישיות מיוחדת להפליא. כבוד. כבוד גדול.  

צילום: תמי כנפו באמצע