בננה היא אחד הפירות שמספקות גם אנרגיה וגם הרגשת שובע. יש להן ויטמינים, וחומרים מזינים, כל הסוכרים טבעיים וכמובן שהן עשירות בסיבים!

יש שיבה שבננה היא אחד הפירות המועדפים והאהובים בעולם, הרבה יותר מתפוחים ותפוזים. לא רק שקל לקלף ולאכול אותן, אלא אתם גם יודעים שאתם למעשה מקבלים סוג של מיני-ארוחה. משהו שיספק את הרעב וירומם את מצב הרוח שלכם.

כולם יודעים שתוך מספר ימים בננה צהובה תהפוך לחומה. כאשר האוכל נהיה חום המשמעות היא שצריך לזרוק אותו לפח, נכון? ובכן, מסתבר שבננה היא יוצאת דופן.

ככל שהבננה חומה יותר כך היא מכילה יותר TNF – גידול נקרוזה מקדם. זוהי תרכובת אשר נלחמת בסרטן שעוזרת להילחם בתאים לא תקינים בגוף. בעיקרון היא מסייעת בתקשורת בין תאי מערכת החיסון על ידי הדרכת התאים לאזורים המזוהמים או הדלקתיים בגוף.

התכונות של הבננה עוזרות לגוף גם במצבים הללו:

1. צרבת – נוגד חומצה טבעי, אכילת בננה אחת יכולה להקל על הצרבת.

2. לחץ דם – בננות מכילות מעט נתרן ומכילות הרבה אשלגן. זה הופך אותן למאכל שבריא מאוד ללב שיכול לסייע להוריד את לחץ הדם ובאותו הזמן נוקט אמצעי זהירות נגד התקפי לב או שבץ.

3. אנרגיה – אתם יכולים לקבל מנת אנרגיה מידית מאכילת בננה, והיא יכולה להימשך כשעה או יותר, מה שהופך את הבננה למאכל נפלא לפני, או תוך כדי אימון.

4. אנמיה – בננה מספקת ברזל, וזה יכול לעזור לאלו הסובלים מאנמיה.

5. אולקוס – בדרך כלל אתם צריכים להגביל מאכלים מסוימים כשאתם סובלים מאולקוס. אך אתם יכולים להמשיך לאכול בננות מכיוון שהן רכות וחלקות, והטקסטורה שלהן יכולה לצפות את הקיבה, מגינה עליה מפני גירויים וחומצות.

6. עצירות – מספר בננות יכולות 'לפתוח את הסתימה'. יש בבננות מספיק סיבים כדי לגרום לתנועת מעיים שוב, מה שגורם לגירוי טבעי והרגשת שחרור.