"הבחור הזה לא בא לי טוב, משהו בו מסריח או רקוב ואני רואה את בתי הבכורה פשוט מכורה לו, הוא רק מביט בה ומיד היא קמה ומודיעה שהם יוצאים. נראה לי שהוא שולט בה באופן מוזר", מספר לי נתן על 'צרתו', "הבחור, רון שמו, הוא בן .22 המבטים שלו והסימנים שאני קולט לא מבשרים טובות ואני חושש...". דאגה רבה ניבטה בעיניו של נתן, הרי מדובר בחייה של בתו.

"אולי מדובר באהבה בלבד?", אני שואל, "לא-לא, נירית מאוד אוהבת את החופש שלה היו לה שני חברים קודם, ואחד היא ממש אהבה אבל לא התנהגה כך", מדגיש נתן בדבריו.

"אולי אז היה מדובר בכך שהיא הייתה הדומיננטית, והבחור הזה, רון, כנראה בוגר וחכם יותר?", אני ממשיך וחוקר, "תאמין לי", עונה נתן בביטחה, "אני מכיר את בתי. אני וקלרה אשתי לא ישנים בלילות, משהו לא נראה כאן טוב לגמרי".

"תראה", נתן אומר לי, "מאחר ואנחנו לא יודעים עליו כלום, למעט שיש לו רכב מסוג מזדה 6 אפורה, אין לנו כל מידע אודותיו. מי הוא? מאיזו משפחה הוא? במה הוא עוסק? אי אפשר לדבר על זה עם נירית, היא פשוט כועסת עלינו אם אנחנו שואלים שאלות על רון, וזה דיי מפחיד ומתסכל שאתה לא יודע כלום". המצוקה הקשה של נתן באה לידי ביטוי גם בתנועות הגוף שלו. אני מבקש ממנו את מספר הרכב ואם אפשר גם מספר הטלפון של הבחור.

למחרת, נתן התקשר ומסר לנו את מספר הרכב ואת השעות שבד"כ רון מגיע לאסוף את נירית.

התמקמנו כחצי שעה לפני מועד הגעתו של רון, מתחת לביתו של נתן, ואכן כעבור 40 דקות הגיע רון, שזוהה עפ"י הרכב ומספרו. החנה מול הבית של נתן ועלה לדירה. זאת הייתה ההזדמנות הראשונה לבחון את הרכב ותכולתו. ניגשתי לרכב, הצצתי דרך החלונות והבחנתי בנבוט שחור בין מושב הנהג והנוסע, ממש צמוד לידית בלם היד. חזרתי למקומי, כי פרט לכך לא ראיתי משהו נוסף.

כעבור 25 דקות, ירד רון עם נערה שנראית כבת 17, נראה כי זאת היא נירית, כשהשניים צועדים זה לצד זו לכיוון הרכב. אין ביניהם כל מגע, או החלפת מבטים. כעבור מספר שניות התניע את הרכב והתחלנו בנסיעה אחריו.

כעבור חצי שעה, הגענו לרחוב אלנבי בת"א. העוקב השני נסע ליד הרכב עם הקטנוע. ורון ונירית ירדו מהרכב ונכנסו לקיוסק. כעבור רבע שעה כשהבחנו שאינם יוצאים ירדתי לקנות סיגריות מהקיוסק, והעוקב השני התכונן להיכנס מיד כשאצא ואדווח לו מה קורה בפנים.

בתוך הקיוסק, לא הבחנתי בנירית או ברון, אבל בעת ששהיתי שם והמתנתי לעודף, נכנסו שני בחורים ועלו במדרגות מתוך הקיוסק לקומה מעל. מדובר במדרגות מברזל, שהיו מאחורי מקררי השתייה. קיבלתי את העודף ובבואי לצאת ירד גבר מהמדרגות ועקף אותי ביציאה, הספקתי לראות את פניו דרך המראה וזיהיתי אותו. מדובר בעבריין שאני מכיר שמתעסק עם הלוואות בריבית בעיקר למהמרים. הבחור לא ראה את פניי, כי יצא מהר מהקיוסק ועלה לרכב שהמתין לו ונסע.

סימנתי לעוקב לא להיכנס ,עליתי לרכב והתקשרתי אליו סיפרתי לו את אשר ראיתי, וכבר היה ברור לנו שבמקום ממוקם עסק להימורים מעל הקיוסק, ושהקיוסק משמש למעשה כיסוי על העסק הלא חוקי.

ברור היה לי שאני מדווח למשטרה על כך, אבל הדילמה הייתה קשה כי רוב הסיכויים שנירית למעלה.

ואז סיכמנו שהעוקב השני שלא נראה עדיין בקיוסק יכנס ויעלה ישר למעלה שלא ייקח איתו כלום פרט לטלפון וסיגריות. הוצאנו מהבנקט אלף ₪ כל אחד.

סיכמנו, כי המטרה היא רק לבדוק ולראות את שניהם, או כל אחד מהם לחוד במקום וזה יספיק.

העוקב נכנס לקיוסק, שהיה עמוס אנשים, ועלה במדרגות שמאחורי מקררי השתייה. כעבור חמש דקות חזר לקטנוע, והתקשר אלי ועדכן: "עליתי למעלה, ואחרי שתי מדרגות נתקלתי ברון שישב עליהן ושאל מי אני, אמרתי שבאתי לשחק.הוא ערך עליי חיפוש פתח את הארנק ושאל: "באת מצויד, מי אמר לך שיש פה משחקים?", ואני זרקתי סתם שם "איציק". רון דחף אותי ואמר: "סע סע מפה, אין כאן משחקים, לא יודע על מה אתה מדבר".

"ראית את נירית אולי?", אני שואל בדאגה, " לא , היא כנראה בפנים".

בסביבות השעה 02:00, ראינו יציאה של עשרה חמישה עשר איש מהקיוסק הריק. נירית ורון ירדו אחריהם, עלו לרכב ונסעו כשאנחנו בעקבותיהם. את העוקב שחררתי בלית ברירה, בכדי שלא ייחשף חלילה. רון ונירית הגיעו לביתה של נירית, ישבו ברכב כמה דקות נשיקות וחיבוקים, ונירית יצאה מהרכב מסדרת את בגדיה ועולה הביתה.

נסעתי אחרי רון שהוביל אותי לשכונת 'נווה שרת'. רון עצר את הרכב וירד, כשאני בעקבותיו. ירדתי מהרכב, ורצתי לעברו כמה שיותר קרוב. השעה כבר הייתה 04:00. על יד המכולת השכונתית היו פזורים על הרצפה מקומונים. לקחתי חבילה, ורצתי אחרי רון לבניין. עקפתי אותו והתחלתי להניח מקומונים בתיבות הדואר. רון עלה במדרגות ונכנס לדירה בקומה ראשונה. כעבור כמה דקות חזרתי לבניין, עליתי קומה אחת ועל הדלת היה רשום שם המשפחה.

נסעתי הביתה.

בבוקר, התקשרתי לנתן ודיווחתי לו שיש בידי דו"ח שאני שולח לו במייל, ואם יש לו שאלות שיחזור אליי. התקשרתי לחברי הטוב רכז מודיעין במשטרה ודיווחתי לו על הקיוסק וההימורים.

נתן התקשר להודות לי, וציין כי נירית סיפרה להם הכל, זאת אחרי שהטיחו בפניה שהם יודעים לאן היא הולכת עם רון. נירית הבטיחה לנתק את הקשר עם רון מבלי לחשוף בפניו את העובדה כי הוריה נחשפו למידע אודותיו.