לא קונים ומחליפים דלתות בכל יום, ולכן לפני שקונים דלת חשוב לבדוק ולוודא שאכן בוחרים דלת איכותית המתאימה לבית ולדייריו

1. נוחות - דלת כניסה רחבה הופכת את חלל הכניסה לבית למרשים נוח ונגיש לכל. על מנת לאפשר התקנה של דלת רחבה מומלץ, עוד בשלב תכנון הבית, לשים דגש בנושא תכנון הפתחים ולהקצות מספיק מקום להתקנת דלת רחבה שתוכל להיפתח לרווחה.

2. בידוד אקוסטי וסגירה שקטה - על מנת להגביר את התכונות האקוסטיות של דלתות הפנים מומלץ לרכוש דלת במילוי פלקסבורד, עם גומי אטימה בהיקף הדלת המאפשר גם סגירה שקטה של הדלת. בנוסף, ניתן להתקין על כל דלת סף אקוסטי דינאמי הממוקם בתחתית הדלת, וסוגר את הפתח בין הדלת לריצוף תוך העצמת הבידוד האקוסטי.           

3. עמידות - אם בחרתם דלת כניסה מעץ, מומלץ להתקין קירוי או גגון מעל לדלת המונעים חשיפה ישירה של הדלת לקרני שמש וגשם. קירוי מעל לדלת עץ, ישמור על הדלת ועמידותה לאורך שנים.

4. זיגוג - אם בוחרים לשלב זיגוג בדלת פנים, מומלץ לבחור זכוכית עמידה ועבה שתחזיק מעמד לאורך השנים. הזכוכית המומלצת ביותר היא זכוכית טריפלקס חלבית. כיום ניתן להדפיס על הזכוכית מגוון דוגמאות ועיצובים המתאימים לסגנון העיצובי של הבית כולו.

5. אין מזיקים - על מנת למנוע כניסה של מזיקים וחרקים קטנים מומלץ להתקין בדלת הכניסה סף דלת דינאמי. הסף הדינאמי יורד בעת סגירת הדלת ואוטם את הרווח בתחתית הדלת ובכך מונע כניסת אורחים לא רצויים.