רונית קנתה מכשיר ומחליק שיער והבטיחה כי נודיע לו ביום שישי בבוקר ויצאה.

ביום שישי בבוקר, ניגשתי לחנות. פגשתי את ברוך והודיתי לו על הזמנתו, ואמרתי כי נגיע בערב לקידוש. ברוך ביקש שאמתין היו לקוחות רבים בחנות ובינתיים צילמתי את המקום ההומה ואת ברוך מחלק הוראות לעובדים ולוקח כסף מהקופה, בעל העסק, או לא?!?

בערב נפרדנו מבעלה של רונית ויצאנו במונית לביתו של ברוך מצלמת הוידאו עובדת ומוסלקת. תשמעו, חתיכת בית! זוגתו של ברוך, ג'ני, קיבלה את פנינו בחדר האורחים, ברוך ירד עם שני ילדים, בן ובת כבני 11 ו-13, "אהלן", קיבל את פנינו, "תכירו אלו ילדיי תום ותמר", לחצנו את ידי הילדים, והתיישבנו בפינת אוכל ענקית עם שולחן רחב ידיים. שתי עובדות הבית הגישו לנו את האוכל בשולחן שהיה ערוך לתפארת. לאחר שברוך עשה קידוש שיבחתי את הטעם הנפלא של האוכל, וברוך קרא לטבחית הלן ואמר לה שאני נהנה מהאוכל, הודיתי לה באופן אישי ושאלתי אותה כמה זמן היא טבחית, והיא ענתה 10 שנים ומאז אני עובדת אצל ברוך ואף מבשלת באירועי צדקה שהוא מארגן. היא הדגישה והוסיפה שברוך תורם גדול בקהילה וזה כבוד גדול לשרת אותו, ברוך חייך מאוזן לאוזן ובאותו רגע ממש עלתה בראשי תמונתו של בנו הקטן שהשאיר בישראל שסיפר לי בדמעות איך עברו עליו החיים ללא אבא וממש בא לי להעיף לו את צלחת הדגים היישר לפרצוף המחייך שלו.

הסתיימה הארוחה שרנו קצת שירי שבת, רונית וג'ני ישבו לשיחת נשים (מוקלטת), ואני וברוך יצאנו למרפסת הגג המפוארת וניהלנו שיחה שאלתי אם יש לו משפחה בארץ? ברוך ענה שכן, אך זה סיפור כואב שאינו רוצה לגעת בו. אמרתי לו שאני מכבד את רצונו ונעבור לנושא שיחה אחר, התחלנו לדבר על פוליטיקה ואז ברוך אמר לי לפתע: "אתה יודע אני מכיר אותך היכרות קצרה ומרגיש כאילו אנחנו אחים", חייכתי ואמרתי שזה הדדי, ואז סיפר לי כי הוא נבגד על ידי אחיו, לא הגבתי והוא המשיך, "אחי אנס את אשתי, יש לי שלושה ילדים גדולים בארץ, הם גדלו אצל אימם שאחרי המקרה ברחה, ובינתיים אחי התאבד בכלא, אני בוכה הרבה בלילות, מצד אחד יש לי חיים חדשים ומצד שני בטח ילדיי שונאים אותי...". אני השבתי שעל הכל אפשר לגשר, אפשר לחיות גם עם צלקות, "נכון", השיב ברוך, "אין לי אומץ", אמרתי שאני מוכן לנסות, אבל שייקח בחשבון שהגיע הזמן לשלם למשפחה שלו, זה לא רק אהבה נטו חסרת להם כל השנים. ברוך נפתח ואמר, "אני מוכן לעשות הכל, אפילו שיבואו לפה אני אשלם ואתמוך בהם", אמרתי, "אתה חושב שאחרי השנים האלו הם יעזבו את אימם ויעברו אליך? נשמע לך הגיוני? צריך פה קודם ליצור אמון", "אני אפילו מוכן לתמוך ולפצות את אימם", השיב ברוך, שתקתי. גם ברוך שתק. ואז אמרתי, "אני מוכן לעזור לך בכך אם אתה רוצה".

"כן, בבקשה", אמרתי, "אין שום בעיה תן לי את הפרטים שלהם ואני אצור איתם קשר ואודיע לך".

"בשמחה", השיב ברוך, "בוא ניכנס לנשים זה לא טוב להשאיר נשים לבד הרבה זמן", אמר וצחקנו. בדרך ברוך שיתף אותי שהוא גם צריך להכין את ג'ני לעניין.

"אני סומך עליך", עניתי תוך כדי חיבוק שחיבקתי אותו.

יצאנו משם בסביבות 02:00, רונית מסרה לי את מכשיר ההקלטה שילמתי לה את שכרה הגעתי למלון והתקשרתי לעו"ד של הלקוח ומסרתי לו את הממצאים ועל הצעתו של ברוך. כעבור שבוע שבתי לארץ ובימים אלו אנו מתארגנים לפגישה המחודשת בין ברוך לילדיו באחת ממדינות אירופה.

ברוך קיבל את כל התנאים לפגישה כולל העברת סכום כסף למשפחה כצעד בונה אמון.