תודה לאל. פניתי לעברו, והוא סימן בידו שאמתין שיסיים את השיחה.

ברוך סיים את השיחה ופנה אלי: "כן מה אוכל לעזור לך?", אמרתי שאני שמח שאני יכול לדבר בעברית והגעתי עכשיו מישראל לבקר קרובי משפחה ואני ואשתי מנסים למצוא מתנה הולמת ואשתי בחנות אחרת, והמשכתי בלי לעצור. אני לא יודע מה משך אותי להיכנס לחנות אבל יש פה דברים מעניינים. לקרובת המשפחה יש בת מתבגרת שאוהבת מאוד מוסיק אלו מכשירים אתה יכול להציע לי? ברוך הקשיב בסבלנות לקשקושים שלי (ובליבי חזרתי על הפרסומת של שימי תבורי "הבנת ,מה הבנת? לא הבנת" חחחחחח), "כן", אמר ברוך, "יש פה מכשירי אייפד ונגנים שהנוער מאוד אוהב כאן".

"תודה", השבתי, "מה שמך?", שאלתי, "אתה תקרא לי ברוך", ענה. שאלתי, מאין הוא בישראל והוא ענה מבת-ים. "יפה, ועכשיו ב"ה אתה מצליח כאן, בעל חנות ומשפחה", ברוך הנהן בראשו, "כן", אמר, "השקעתי פה המון כסף". מבלי שאשלוט בכך אגרוף כף ידי התכווץ לי, רציתי נורא לתת לו אגרוף, אבל במקום זאת חייכתי. "נו וההשקעה השתלמה?", "בוודאי", ענה. "ואתה, במה אתה עוסק?", שאל, "אני סוחר מכוניות", השבתי, הוא ציחקק. היועץ הגיע ונפרדתי לשלום מברוך, לפני שיצאתי ממשרדו נתן לי כרטיס ביקור שלו והדגיש בפניי, "אני עוזר לישראלים, אם תרצה אתה ואשתך מוזמנים אליי לארוחת ערב".

"תודה", השבתי, "שהשם יזכה אותך על מעשיך"... "תבואו, תבואו אתם תיהנו ערב שבת, קידוש, כמו בבית...", אמר. סיירתי עם היועץ טים בחנות, ולאחר זמן מה הודיתי לו ואמרתי שאלך לקרוא לאשתי ואשוב יותר מאוחר. יצאתי לכיוון המונית שהמתינה לי במרחק של מאה מטר. הנהג התעניין, "נו מצאת את החבר שלך", שאל כאילו הוא מתעניין כשהמונה דופק, "כן" ,השבתי. "נווו איך היה?", הבטתי בו ועניתי, "עכשיו אני צריך אישה", נהג המונית צחק, כאילו הבין אותי... וירדתי בפתח המלון.

לאחר ששוחחתי עם העו"ד הוא הפנה אותי לחבר טוב שלו שמתגורר בעיר שהוא יוכל לעזור לי בכל מה שאזדקק. האיש, ששמו מיקי, ענה לי ומיד קבענו להיפגש עוד באותו הלילה.

נפגשנו בבית קפה וסיפרתי למיקי, שהתברר שהוא גם עו"ד, שאני מבצע חקירה. הסברתי לו שאני זקוק לאישה שתמלא את תפקיד "אשתי", במפגש הבא עם ברוך. הדגשתי שאני מחפש אישה דוברת עברית ואנגלית.

מיקי הפתיע אותי ואמר שלאשתו יש חברה שעבדה בחקירות בישראל ופה היא עובדת בבנק והיא המתאימה ביותר לתפקיד, ביררתי עליה פרטים, ומיקי מסר כי היא חיה עם בן זוג ושיש להם ילדה והיא אישה נורמטיבית לחלוטין. טוב אמרתי מה שצריך לבדוק שאין הכרות בינה לבין ברוך או בין ברוך לבן הזוג שלה? אין סיכוי ענה מיקי אמרתי למה לא יכול להיות שהוא לקוח בבנק שבו היא עובדת? מיקי חשב ואמר באמת לא חשבתי על זה...

קבענו שמיקי ידבר איתה קודם וישאל אם היא מעוניינת ואת נושא השכר נסגור בפגישתנו הבאה שנקבעה ליום ראשון.

ביום ראשון בבוקר התקשר אלי מיקי ואמר אני בא לקחת אותך אלי הביתה יום ראשון היום לא עובדים כאן תגיע אלי. הזמנתי את רונית ובן זוגה גם ודיברתי איתה בטלפון והסברתי לה פחות או יותר.

טוב הגיוס של רונית ארך 10 דקות ולא אלאה אתכם בפרטי השיחה מה שנותר כעת הוא להיפגש שוב עם ברוך, להזמין את עצמנו אליו, או להיענות להזמנתו הקודמת.

ביום רביעי רונית הלכה לחנות של ברוך וביקשה לפגוש אותו, ברוך קיבל אותה והיא הציגה את עצמה כאשתי, ברוך שמח שחזרנו אליו ושאל מדוע לא יצרתי עמו קשר כי הוא הזמין אותנו לקידוש ביום שישי, רונית השיבה כי אנחנו מתארחים אצל אחותה ולא נעים לעזוב את שולחנם בשבת הראשונה והבטיחה כי ניצור עמו קשר ונבוא ביום שישי הקרוב אם ההזמנה בתוקף. בטח השיב ברוך אתם מוזמנים אין שום בעיה רק תודיעו לי בבוקר שאתם באים בערב.

 

המשך בשבוע הבא...