הרומן הלוהט בין השניים, גבר על מכשולים רבים, והוביל את השניים אל החופה, זאת בניגוד לדעת הוריה של לילי, אשר ראו את האלימות הקשה אשר בה נהג כלפיה ברוך, ולא יכלו לשאת את חתונתה עמו בהבנה.

במשך חמש שנים גרו יחד במחסן בחצר בבית הוריו, ושם נולדו שלושת ילדיהם.

לילה גורלי אחד שינה את חייהם. אחיו של ברוך נכנס באישון לילה למחסן בו גרו כאשר ברוך בילה כהרגלו באחד מבתי הקזינו, ואנס את לילי. לילי הגישה תלונה במשטרה לקחה את ילדיה וברחה מביתה, ומצאה מסתור באחד מהמקלטים, מאחר ומשפחתו של ברוך חיפשה אותה בכדי לפגוע בה. לאחר שנה פגשה את גיסתה רותי, אשתו של אחד מאחיו של ברוך, גם היא הגיעה לקבל סיוע. רותי סיפרה ללילי שברוך נמלט לחו"ל כי הוא חייב כספים בהימורים.

לילי שוחחה עם הוריה שהחליטו לתמוך בה ובילדיה. במהלך השנים שלאחר מכן, לילי עבדה בשלושה מקומות עבודה כדי להתקיים ולפרנס את ילדיה. ברוך לא יצר קשר למרות שקרוב משפחה שנסע לחו"ל למדינה בה שהה. ברוך התבקש על ידי לילי להעביר מסר לברוך וגם תמונות של הילדים.

ברוך לא ענה, וכל ניסיונותיה של לילי להשיג גט ומזונות נכשלו.

הילדים גם הם, גדלו וניסו ליצור קשר עם אביהם אך ניסיונות אלו לא צלחו,

האב התעלם ובמקרה אחד הוא העביר מסר לילדיו שאינו מעוניין בקשר ויש לו חיים בארה"ב והוא מבקש לא להטרידו.

הבן הבכור סירב לקבל בקשה זו, ואמר: "לא יתכן שאנו פה נחיה מהיד לפה ויש לנו אבא שלא מעניין אותו במשך שנים מה קורה איתנו, והוא חי את חייו כאילו ואנו לא קיימים...".

את הסיפור הנוגע ללב הזה סיפר לי חבר קרוב שכל רצונו היה לסייע ללילי ולבני המשפחה על מנת להעמיד את האב במצב שיכיר בילדיו ויסייע בידם אם יש ביכולתו.

הצעתי את עזרתי באיתור האב וביצוע מעקב של כשבוע אחריו בארה"ב ובדיקת רמת החיים שלו על מנת לדעת אם יש מקום להגיש נגדו תביעה. הפניתי את חברי והבן לעו"ד שעובד עם משרדי על מנת שיבחנו את הנושא משפטית.

ואכן, קיבלתי את האישור לבצע את העבודה כאשר החבר שלי אומר שיש צורך לשהות שם לפחות שלושה שבועות.

במדינה בה מתגורר ברוך, על פי המידע שאספתי מאנשים שפגשו אותו, הייתי אמור למצוא אותו בחנות שהוא מנהל ולא ידוע אם הוא גם בעליה, בלב העיר במרכז קניות מפואר.

כעבור שעה וחצי כבר הייתי במקום הסקרנות אכלה אותי. הגעתי לשם עוד לפני שהגעתי לבית המלון להוריד את חפציי. בחנות קיבלה אותי מארחת ששאלה לרצוני ואמרתי שאני סתם מתעניין במוצרי חשמל ואין לי כוונה לקנות בשלב זה, ואם יהיו דברים מעניינים אביא את אשתי. המארחת, ג'ין שמה, צחקה ואמרה: "אין בעיה". עברתי ממחלקה למחלקה בניסיון לאתר את ברוך. לפתע, שמעתי מאחוריי קול של גבר מדבר בעברית. הגבר היה שחום עור, ועטור זקן עם כיפה לראשו. התאמצתי מעט ואכן מבעד לזקן העבות הבחנתי בתווי פניו של ברוך.

 

המשך בשבוע הבא...