5 טיפים שימושיים במיוחד:

1. יש לכם סלון גדול - השתמשו במחיצות

בדירות החדשות וברבים גם מן הבתים הפרטיים של היום, הסלון הוא גדול מאוד ותופס שטח גדול של הבית בעוד שאר החדרים, בהשוואה אליו, קטנים למדי. לכן, כדי  ליצור פרופורציות טובות יותר של החלל ושימושיות, מומלץ לחלק את הסלון למחיצות. ניתן לעשות זאת באמצעות בניית קירות גבס נמוכים היכולים להפריד למשל: בין שטח משחק, או שטח עבודה לבין כלל הסלון. אך עניין המחיצות אינו נגמר רק בקירות הפרדה קטנים. ניתן גם באמצעות גבס ליצור מחיצות, מדפים ונישות סביב הסלון ובכך לעבות את המראה שלו וליצור חלל שבמראה שלו מעט יותר צפוף. על הדרך, תקבלו גם מקום לאחסון הטלוויזיה ומערכת הקולנוע, או הסטריאו שלכם וגם פתרון אחסון זול יחסית, יעיל ורב שימושי.

2. סלון קטן - השתמשו בצבעים בהירים ובפתרונות קומפקטיים

אם הסלון שלכם הוא חלל יחסית קטן, פתרונות אחסון חכמים ושימוש בצבעים המעניקים מרחב יהיה הפתרון לפונצקיונאליות עבורכם. במה הדברים אמורים? בסלון קטן, מטבע הדברים, אין מקום לאחסון של ריהוט רב. לכן, מומלץ להשתמש ראשית כל בכמה שיותר ציוד מתקפל שניתן לאחסנו הצידה, או אפילו ליצור במקום הריהוט ספסלים ומדפים באמצעות גבס חזק שנבנה באמצעות מספר שכבות. עוד רעיון, הוא יצירת גומחות מותאמות בקיר (גם את אלו אפשר לבנות באמצעות גבס ללא קידוחים או שבירת קירות קיימים), אליהן אפשר לקפל את שולחן האוכל, בדומה למה שעושים בחדרי מלונות רבים ברחבי העולם. אך פתרונות אחסון חכמים הם לא ביצירת האשליה שהסלון שלכם גדול מכפי שהוא באמת. שימוש בצבעים בהירים או אפילו אפקט ה'ווש' למיניהם יכולים לתת תחושת מרחב וכן אם תשחקו עם פסים לאורך הקיר ודוגמאות קטנות של שבלונות שחוזרות על עצמן, תוכלו לתת למתבוננים בחלל תחושה של חלל רחב וגבוה יותר.

3.השקיעו בעצמכם וצרו סלון שיענה על כל צרכיכם

 

כפי שאמרנו קודם לכן, הסלון הוא מרכז הבית ולפיכך הוא צריך להלום גם את הרגלי מי שמשתמשים בו וגם לתת אפקט מרשים ומזמין. לכן רצוי להתחיל את מלאכת החשיבה על עיצוב הסלון או חידושו קודם כל מהאופן שבו תשתמשו בו. סלון שמיועד להקרנה של סרטי קולנוע? השתמשו בגומחות מרובעות גדולות בקיר שיוכלו להכיל טלוויזיה מכובדת ורמקולים שילוו אותה יחד עם ריהוט סלון נוח במיוחד. הצבעים שיכולים להלום חדר כזה נעים מן הגוונים השקטים והניטראליים ועד גוונים עזים יותר דוגמת סגול כהה. ומה אם הסלון שלכם הוא דווקא מרכז המפגש של הילדים שלכם וחבריהם? במקרה הזה מומלץ להשאיר חלל גדול באמצע, לטובת המשחקים והישיבה המשותפת על הרצפה ולהקיף את החלל הזה בריהוט הסלון. כך הילדים יוכלו לבחור האם לשבת על הרצפה או על הכורסאות בזמן שחבריהם מתארחים. כמובן, שרצוי מאוד לא לשכוח ולהעמיד לרשות הילדים מקומות אחסון באמצעות מדפים או קופסאות מתאימים.

4. אור ותאורה בחדר ואופן ההתייחסות אליו

עוד אספקט בנושא הסלון שכדאי לבחון היטב הוא נושא האור, או ליתר דיוק התאורה בחדר. רבים כיום מאמצים את הצבעים החמים לחיקם בעת עיצוב הסלון. צבעים כמו חום כהה, סגול עמוק וכדומה מככבים כיום בחדרי סלון רבים בזכות המראה המיוחד שהם מעניקים והאפקט שלהם למי שמסתכל על החלל. אך אליה וקוץ בה. היות ומדובר בצבעים כהים הם בולעים את האור ולכן, שימוש בצבעים אלו יכול לתת תחושה קודרת כאשר מדובר בסלון קטן במיוחד, או תחושה חשוכה קמעה בחדרי סלון גדולים יותר.

5. אל תסחפו אחרי אופנות וטרנדים בעיצוב

ומכאן, המסקנה היא שבעת החשיבה כיצד יראה הסלון החדש שלכם, רצוי שלא להיסחף אחרי מגמות אופנתיות ולהתאים את הצבעים בהם עתיד להיצבע, במאפיינים של החדר, גודלו וכמות התאורה הטבעית שהמקום מקבל. כמובן שהדרך הטובה יותר לעשות זאת, היא באמצעות העזרות באנשי מקצוע מנוסים בתחומי עיצוב הפנים והלבשת הבית.