המשטרה פתחה בחקירה החוקרים והשוטרים תישאלו שכנים ואחד מהם ציין כי הגיע הביתה כמה דקות קודם לצעקות, ע"מ להוציא את כלבו והבחין בחבורת צעירים כארבעה חמישה, שישבו על המעקה בקרבת הבית, "אחד מהצעירים היה עם כובע קסקט ומקל הליכה כובע קסקט ומקל הליכה". זה היה תיאורו של אחד העבריינים בעיר שהתמחה בהתפרצויות, עפ"י מידע ולפני מספר חודשים נפצע "בתאונת עבודה".

החקירה החלה. אספנו את כל החומר משוטרי הסיור שהגיעו ראשונים למקום והתחלנו לגבות עדויות. צוות בילוש ניסה לאתר את העבריין המוכר עם כובע הקסקט ומקל ההליכה, רכזי המודיעין ניסו להשיג כל מידע אפשרי.

בחיפוש על גג הבניין נמצאה חולצת (המוכתמת בדמה של נורית) התוקף. מומחי טביעות אצבע ניסו לקחת כל פיסת טביעה כדי להשלים את הפאזל. דיווח מהחוקרת שהייתה עם נורית בבית החולים העלה חשש שמצבה חמור ועלינו לפעול במהירות תוך תקווה שהיא תתעורר.

בסביבות השעה 23:00 אותר החשוד הנכה, נעצר והובא לחקירה. החשוד מסר אליבי וטען שכל היום היה בתל אביב, והציג כרטיס קולנוע לסרט כחול אותו ראה בשעות בו אירע המקרה.

בשעה 23:30, לאחר שהחשוד נחקר פגשתי אותו לראשונה. ההיכרות בינינו היא רבת שנים. עצרתי וחקרתי אותו בעבר מספר פעמים, ידעתי איפה אני יכול ללחוץ וכך עשיתי.

תיארתי לו מקרה ללא שם של עבירה ואמרתי שלושה או ארבעה חברה מתכננים לעשות מעשה, בתכנון אחד מהם היה אמור לבצע והאחרים היו אמורים לסייע בידו, אותו אחד שהיה אמור לבצע את המעשה נתקל במהלכה בתקלה לא צפויה וביצע מעשה עבירה נוסף שלא היה בתכנון, האם אלו שתכננו אתו את העבירה יישאו בדין?

הבחנתי באגלי הזיעה על מצחו של החשוד והשבתי לעצמי... יישאו בדין רק אם כל אחד מהם לא יספר את חלקו ואם כל אחד יספר את חלקו ויוכח כי לא הייתה לו שליטה על הנעשה עם המבצע, יואשם על תכנון עבירה המקורית ולא על המשכה ועל ביצוע העבירה הנוספת, כי את זה יצטרך לשאת המבצע לבד ואני מדבר ומדבר, ואני רואה שהחשוד מולי מזיל דמעה ושואל : עצרתם את כולם? השבתי לו, כי לא אענה לו על השאלה וינסה לחשוב למה הגענו דווקא אליו שיפעיל את דמיונו ויעשה את החשבון עם עצמו.

החשוד קטע אותי: הבנתי, הבנתי, תשמע כולה תכננו התפרצות אני נשבע לך לא בא לי לשבת על שוד, או ניסיון לרצח בגלל המטומטם ההוא שאתה יודע מי זה.

אני כמובן לא ידעתי למי הוא מתכוון, כי פרט לתיאורו לא היה לנו כלום והוא התחיל לזמר אז למה לעצור אותו זרמתי ושיתפתי פעולה.

ואז לקחתי דף נייר ואמרתי: ציין לי איפה כל אחד עמד ומה היה תפקידו ואם הדברים שלך יהיו דומים למה שאמרו או יאמרו האחרים תישפט רק על התפרצות וקשירת קשר.

החשוד "חטף" ממני את העט ולקח דף נייר ומיקם כל אחד מהשותפים שלו בשמות ובתפקידים וציין את שם המבצע.

האחרים נעצרו במהלך הלילה חלקם הודו ביצענו עימותים המבצע נשאר בודד שכל חבריו מצביעים עליו והוא שומר על זכות השתיקה.

בשעה 08:00 בבוקר למחרת סיימנו את המעצרים והחקירה החמישה נלקחו להארכת מעצר ארבעה שוחררו למעצר בית החשוד החמישי נשאר במעצר ובהמשך נשפט ונגזר עונשו לתקופת מאסר ממושכת.

נורית התעוררה בבי"ח מה ששימח אותנו מאוד רצנו לבי"ח לבשר לה שהתוקף שלה עצור והחיוך שלה היה שווה הכל.