הבאת סיפור המקרה לעיונכם הוא ע"מ שתדעו איך להתנהג ולהדריך את ילדכם שנשארים בבית לבד בהתנהגות נכונה. להלן מספר טיפים:

לדאוג כי בדלת הכניסה תהיה עינית בגובה מתאים שכל בן בית יוכל להציץ החוצה.

לענות לכל צלצול פעמון ולכל דפיקה בדלת גם אם אין כוונה לפתוח.

להדריך את הילדים לא לפתוח את הדלת אם לא מזהים בוודאות את "האורח", ובמידה ואינם מזהים להשתמש בתירוצים הבאים: אבא במקלחת תחזרו עוד חצי שעה, או אבא ישן ואני לא פותח את הדלת תחזרו עוד שעה וכו'...

גנב לא יחזור, אך להסביר לילדים שלאחר עזיבת האורח את הדלת להתקשר לאחד ההורים לדווח.

הסיפור שלפניכם יכול היה להימנע אם נורית הייתה נוהגת כך.

נורית סיימה לפני מספר שבועות את שירותה הצבאי נרשמה ללימודי פסיכומטרי. "קבעתי לי יעד", אמרה למשפחתה, חבריה, או סתם מי שרצה לשמוע, "אני רוצה ללכת על לימודי משפטים עוד אהיה עורכת דין למופת צחקקה".

כדי לממן את לימודיה עבדה בשעות אחה"צ והערב במלצרות באחד מבתי הקפה בעיר.

בבוקר נורית הייתה עוזרת לאימה בניקיון הבית ומקדישה לקריאה.

נורית גרה עם הוריה ואחיה בדירה בבניין משותף ללא מעלית, בקומה האחרונה. היה זה יום שני בשבוע, נורית התעוררה בשעה 10:00, ארגנה את הבית וישבה בסלון להתכונן ולתרגל קצת מתמטיקה ואנגלית. בחוץ היה יום שרבי חם מאוד עד לוהט, "אין מצב שאני אוציא את ראשי החוצה", אמרה, "היום אני בבית".

בסביבות השעה 12:00 נשמעה דפיקה על הדלת, נורית הביטה בשעון וחשבה לעצמה שלא יכול להיות שגל אחיה הצעיר, חזר כבר מביה"ס היום הוא מסיים בשתיים וחץ מזה לגל יש מפתח.

נורית קמה בשקט והביטה מבעד לעינית והבחינה בגבר עם כובע קסקט עומד עם גבו לדלת, והתחיל בצעידה לחדר המדרגות. כנראה עוד נרקומן שמחפש נדבות לקנות סם. אביה של נורית לקח תחת חסותו כמה נערים כאלה וסייע להם כדי להוציאם ממעגל הסמים, תוך כדי מחשבות הגבר נעלם במורד המדרגות, והיא לא הספיקה לראות את פניו ולא כ"כ התחרטה על כך.

נורית שבה לסלון והמשיכה בקריאת חומר באנגלית.

כעבור 10 דקות נשמע רעש מכיוון מרפסת הסלון. נורית קמה ממושבה לכיוון דלת המרפסת ולפתע ניצב מולה גבר. נורית צרחה, והגבר הכה בפניה. נורית ניסתה להגיע לאלת בייסבול השייכת לאחיה, ושהייתה מונחת ליד דלת המרפסת, הצליחה לאחוז בה, ואז הגבר הוציא את האלה מידיה והכה בראשה. נורית התעלפה. מיד הגבר המבוהל והנבזה עלה חזרה ממעקה המרפסת לגג, ועוד הספיק לשמוע צעקות מחדר המדרגות של השכנים הקוראים בשמה של נורית.

דקות ארוכות נורית לא ענתה. המשטרה מד"א וכיבוי אש הגיעו למקום. הדלת נפרצה, ונורית נלקחה לבי"ח מחוסרת הכרה. אביה הגיע במהירות הביתה והספיק לעלות עמה לאמבולנס.

 

המשך בשבוע הבא...