לפי "כללי הנימוס הכלביים" צריך לתת לכלב לרחרח אותך לפני שאתה יוצר איתו קשר עין דיבור או מגע, עד שהוא מסיים את הדיאגנוזה האפית שלו, התנהגות זו אופיינית גם בין כלבים לבני אדם ובין כלבים לכלבים, בקיצור הכלב רואה את העולם דרך האף וזה לא המקום להאריך ואני ממש מתכוון לזה שהוא רואה דרך האף!!! ולא כמונו דרך העיניים מכוון שהאף זה החוש הראשון הפעיל מרגע שהוא נולד, לאחר 15 ימים לערך מהלידה הוא יתחיל לראות ורק לאחר 20 ימים מהלידה הוא יתחיל לשמוע (והזמנים שנויים במחלוקת מה הזמן המדויק בהפרשים בין חוש הריח,הראיה,והשמיעה(
יחד עם זאת כולם מסכימים שחוש הריח הוא החזק הראשון והדומיננטי אצל הכלב!

אוקי אז הדייט הראשון עם הכלב...איך עושים את זה?!?

1.לא נחפזים להתקרב לכלב, אלא נותנים לו להתקרב אלינו. ברגע שניגשים לכלב עוד לפני שערכנו איתו "היכרות" לפי "שיטתו" ומלטפים את ראשו ומעניקים לו חיבה, מייד אנו חותמים איתו חוזה שהוא מנהיג הלהקה שלנו, ולא אנחנו המנהיגים שלו. (מכוון שבטבע הכלבים ניגשים למנהיג ולא המנהיג אליהם) התנהגות זו של התקרבות לכלב והענקת חיבה ניראת בעיניו כחוסר יציבות שלנו, ומכאן ואילך סביר להניח שהוא יעשה ככל העולה על רוחו כי הוא "מנהיג הלהקה"

2.אז אמרנו כבר לא מתקרבים, עכשיו דבר נוסף לא משמיעים קול נרגש וגבוה מכוון שהכלב מזהה בזה חולשה ואנחנו אומרים לו מהתחלה שאנחנו לא שולטים בעניינים,מכוון שאנרגיה נרגשת מסתמנת כחולשה בלהקה.

לא מקיימים קשר עין

יש לשמור על אנרגיה שלווה ואסרטיבית ולאפשר לו להתקרב אלינו הוא כמובן ירחרח אותנו (לא להיפגע אם הוא ירחרח את המפשעה שלנו זה טבעי ומקובל לחלוטין במשפחת הכלביים) 

אם הוא יחליט שהוא רוצה קשר איתנו סביר להניח שהוא ישאר קרוב ויחכך את אפו בנו.
אזהרה!!! אין ללטף כלב שרחרח והלך לו. דבר שעלול לגרום לכלב לנשוך, מכיוון שזה מצטייר לכלב כהתקדמות מהירה ולא רצויה מבחינתו.

לסיכום: הסדר הוא - אף, עיניים, אוזניים. הכלב רואה את העולם דרך האף ולאחר מכן מהעיניים ובסוף מהאוזניים, אז תשתדלו להיות בשקט ולתת לו לרחרח עד שיסיים את ההכרות האפית שלו, ואז תוכלו ליצור קשר עין ורק אחר כך לדבר כי זה הסדר אף עיניים אוזניים...
 

WOOF DOGS Israel- מאלפי כלבים ומומחים לפתרון בעיות התנהגות 0542233131