חשיפה פתאומית עלולה לגרום להם לברוח מהבית או מכל מקום ציבורי אחר כגון אמפיתאטרון, או מקומות בהם יש הופעות מרעישות המלוות בזיקוקים, הם עלולים להיפצע מבריחה לכביש ועלולים אפילו להתנהג בתוקפנות כלפי הסביבה ולפצוע אחרים ולכן חשוב מאוד לשמור עליהם כראוי.

יש דברים שאנו יכולים לעשות על מנת לעזור לכלב להתמודד עם הלחץ והחרדה מרעשי הזיקוקים, חשוב - לא להשאיר את הכלב בחוץ בזמן הזיקוקים.

חשוב - שבני הבית ימנעו מאנרגיה נרגשת ומתלהמת בסביבת הכלב, מה שעלול לגרום לכלב להילחץ יותר. כשהילד שלנו פוחד ממשהו אנו מעניקים לו חום ואהבה כדי לעזור לו להתגבר על הפחד בו הוא נמצא, אצל כלבים זה שונה, כלב שנעודד אותו בזמן הפחד ע"י מגעליטופים, חטיפיםאוכל, או טונציה חיובית ואמירת "כלב טוב" אנו עלולים לחזק ולעודד אותו על הסיטואציה בה הוא נמצא כאילו אנחנו אומרים: "כל הכבוד תמשיך להתנהג כך". למרות שבאמת קשה לנו לראות את הכלב שלנו סובל כך, הדבר הנכון לעשות הוא להתעלם מהפחד שלו ולא לעשות מזה עניין, פשוט לדאוג לסביבה מרגיעה כגון לשים לו את הכריתשמיכה שלו בחדר שקט יחסית ולאפשר לו להירגע, מוזיקת רקע גם היא יכולה להבליע קצת את רעשי הזיקוקים ולסייע לו בהתמודדות. כמו כן טיול ארוך מאוד ופריקת אנרגיה לפני "פרוץ הזיקוקים" תועיל מאוד!!

יש כלבים שרמת הפוביה שלהם חריפה מאוד שמצריכה שימוש בתרופות הרגעה. מתרופות על בסיס צמחים ועד לתרופות (מרשם), הרגעה לכלבים חרדתיים, כמו כן בשום אופן לא מחליטים לבד על מתן תרופות ללא התייעצות עם מאלף מומחה שמבין בתחום ובחן את האפשרויות השונות לפני כן, מי שרשאי לתת תרופות זה רק ווטרינר התנהגותי ולא כל ווטרינר.

זה נכון שרובינו לא מוכנים לתת לכלבים שלנו כימיקלים אבל צריך להבין שיש מצבים בהם אין פתרון אחר.

בכל מקרה אם אתם מרגישים שהכלב שלכם מאוד חרדתי והואאתם לא מצליחים להתמודד עם זה פנו לאיש מקצוע ותבקשו עזרה, כל התעלמות מהבעיה תחריף אותה.

כל כלב מתנהג אחרת בזמן שהוא נבהלפוחד ממשהו חלק מהסימנים שהכלב עלול להראות הם: היפר-אקטיבי, הרסני או חסר מנוחה, קפיצה על הבעלים וחיפוש תשומת לב, תוקפנות כלפי הסביבה או הבעלים, יללות שקטות או רועשות, ניסיונות מילוט מהחדר, כניסה מתחת למיטהשולחן והתבצרות, חיפוש הבעלים וריצה בעת מופע הזיקוקים. הסימפטומים משתנים מכלב לכלב כך שבזמן שכלב אחד יקפוץ על בעליו ויחפש תשומת לב, כלב אחר ייכנס מתחת לשולחן ויקפא בפחד. אם זיהיתם חלק מהסימנים הנ"ל ככל הנראה שהכלב שלכם סובל מפוביה מרעשים

אם הכלב שלכם מתנהג בצורה חרדתית מה שנותר זה לדאוג לו ולשמור עליו. ובטח ובטח שלא להביא את הכלב למקומות של הופעות אם אתם מכירים בו שהוא פוחד.

אזכיר בקצרה שיש כלבי משטרהצבא שנחשפו בצורה הדרגתית לרעשים מעין אלו מכוון שהם צריכים לעבוד תחת ירי ורעשי פיצוץ של רימונים וכד', ולכן הכלבים נבחרים בקפידה ועוברים הכשרה בצורה מקצועית והדרגתית, כך שיש דרכים לעבוד עם גור צעיר על חשיפה מבוקרת לרעשים מעין אלו אבל זה חייב להיעשות עם איש מקצוע!

לסיכום: אין לקחת כלבים חרדתיים להופעות יום העצמאות, יש לדאוג לסגור חלונות בבית, כלבים עלולים לנסות לברוח החוצה, אין להשאיר כלבים חרדתיים בחצר לבדם גם לא כשהם קשורים (קרו מקרים בהם כלבים נקשרו וחנקו את עצמם בגלל שהשתוללו מהפחד), תדאגו שלכלביכם יהיה תג שם וטלפון על הקולר למקרה שהוא יברח שידעו למי שהוא שייך.

חג עצמאות שמח, תשמרו על החברים שלכם שהולכים על ארבע!

פינת האימוץ השבועית שלנו, השבוע פרח המקסימה

פרח יקרה
יצאת מההסגר הקר בתור גורה מתוקה 
חולמת על בית משלך ועל יד מלטפת
אבל לפעמים יש כלבים שהמזל הרע 
רודף אותם.
וכך התגלגלת בין בית לבית ...
באומנה הראשונה מיד הותקפת על ידי הכלבים
הגדולים בבית...מפוחדת עברת שוב...
למשפחה שלא הבינה שגורה בגילך עדיין מתקשה להתאפק ועושה צרכים בבית...
ושוב עברת מיד ליד...וליבנו כואב עלייך...
עד שהגעת לאישה שהתאהבה בך וקיוונו בשבילך
ששם תבלי את חייך
אבל האישה נתקלה בבעיות חולי במשפחה
ואת מצאת את עצמך בחוץ...

פרח היפה בת השנה היא כלבה עדינה 
וקצת חששנית
אך ברגע שנפתחת נותנת את כל האהבה
והיא באמת זקוקה כבר לבית שיהיה שלה לתמיד

עבור פרח נא לסמס 0505668602