סגן ראש המועצה האזורית מטה יהודה לשעבר ונציג מושב זכריה במליאת המועצה, יוסי משה, טוען כי מנכ"ל אגודת הפלחה, אבי דדון, ניסה לפגוע בו והעליל עליו, כי יש לו רומן עם עובדת מועצה וכי פרסם "פוסטים" כוזבים הקושרים אותו ואת העובדת בקשר רומנטי. בא כוחו של דדון טען כי התביעה היא פוליטית ודחה את הטענות מכל וכל.

בכתב תביעה שהגיש יוסי משה לבית המשפט השלום בירושלים נטען כי בתחילת חודש מרץ 2017 הפיץ דדון הודעת ווטסאפ שלוותה בצילום מסך של פוסט בפייסבוק מדף של אדם בשם "אבי אטיאס”, שלשונה כדלקמן:

“הרעש שלפני הסערה: היום בשעה 11:15 נצפה יוסי משה אוסף את ר.ה. (פרטי העובדת שמורים במערכת "בקיצור"), עובדת מועצה שהייתה כפופה אליו במשך שנים רבות, מרחוב צדדי במזכרת בתיה, ר. החנתה את הרכב, יצאה בזמן העבודה, ולאחר מספר דקות יוסי משה אוסף אותה, וראו זה פלא, לצימר במרחק מאות מטרים משם. הם שהו בצימר כשעה עד שעה וחצי. יש לציין כי מדובר על המתלוננת נגד ראש המועצה משה דדון, בעוד היא מתועדת עם הסגן שהכריז שהוא רוצה לרוץ לראשות המועצה. דוגמית קטנה מהחומר שהועבר, כל השאר הועבר למשטרת ישראל. וזה רק קצה המזלג, יש עוד הרבה דברים שהולכים לעלות פה". כאמור, להודעה צורפו תמונות של פוסטים בפייסבוק ובהם תמונות של כלי רכב שהם, לכאורה, כלי הרכב של יוסי משה והעובדת.

לטענת משה, ההודעה שפורסמה בפייסבוק נכתבה ונערכה על ידי אבי דדון. הוא מסתמך בטענתו זו על שיחה שהוקלטה בין אבי דדון לבין מי שהיה נציג מושב גבעת ישעיהו באגודת הפלחה, עו"ד אלון גולדברג, ובה אמר דדון, לכאורה, בהקשר לפוסט בפייסבוק: “זה התחלה...מעגל ראשון יצא, מעגל שני יצא בשבוע הקרוב, מעגל שלישי לכל המאוחר בעוד חודש".

לטענת משה, עובדת מועצה בשם א.ד. (פרטיה שמורים במערכת "בקיצור") פרסמה אף היא הודעה בפייסבוק שנועדה לפגוע בו בנוסח הבא: “הולכת להגיע שמועה (שמבוססת על הוכחות) של עובדת מועצה, פרטים בהמשך...איך שגלגל מסתובב לו".

משה מוסיף וטוען כי אבי דדון אמר לו בשיחה אישית כי יש בידיו חומרים נוספים והוא אינו מפרסם אותם "מרחמים".

יוסי משה טוען כי הוא איש משפחה למופת וכי הנסיון לייחס לו רומן מחוץ לנישואים עם עובדת מועצה הוא "נסיון נואל, של מי שאינו בוחל במעשים ומבקש להזיק ולהלך אימים בכל צורה ובכל דרך".

 

עד מרכזי

 

בכתב התביעה טוען יוסי משה כי הרקע לעלילה שנרקמה אודותיו הוא מעורבותו ב"פרשת מטה יהודה", שבה מעורבים אבי דדון ואחיו, ראש המועצה המורחק, משה דדון, ובעיקר בפרשת מפעל התערובת "תדמיר" הפועל באזור התעשייה הר טוב.

"הנתבע ואחיו...עומדים כיום בפני הליכים פליליים בסדרה של אישומים חמורים..שוחד, מירמה והפרת אמונים, קבלת דבר במרמה, שיבוש מהלכי משפט והלבנת הון.", מפרט יוסי משה בכתב התביעה, “השניים קשרו קשר לדרישת שוחד לפיה יפעלו למכירת מפעל תדמיר תוך ניצול מעמדם ותפקידם, במסגרתה ישלם הרוכש לשניים סכום שוחד של 2-3 מליון שקלים".

לדבריו, "הנתבע ואחיו, חשודים כי ביצעו פעולות שונות על מנת לקדם את המכירה, זאת, תוך הסתרת העובדה שהם עתידים לקבל כספי שוחד, ובמשך הזמן אף קיבלו ביחד עם אדם נוסף סכום מצטבר של 450 אלף שקל".

יוסי משה מעיד על עצמו שהוא "אחד העדים המרכזיים אשר עתידים להעיד בבית המשפט הפלילי שבפניו עומדים הנתבע ואחיו, וזאת לאחר שנחקר ארוכות (שלא באזהרה) במשרדי להב 433 של משטרת ישראל. עובדה זו ידועה היטב לנתבע ושימשה ככל הנראה אחד המניעים העיקריים לפרסומים המכפישים".