המועצה האזורית מטה יהודה תחלק 72 מחשבים למשפחות מעוטות יכולת, כחלק ממאמצי המועצה לסייע למשפחות בלמידה המקוונת. היוזמה לחלוקת המחשבים החלה בעקבות תהליך איתור המבוצע במנהל החינוך על ידי הקבסי"ם שמטרתו לזהות פערי למידה מרחוק בקרב משפחות מעוטות יכולת.

מדובר על פרויקט של עמותת פתחון לב בעידוד בית הנשיא שזכתה מיד לברכתו של ראש המועצה ניב ויזל, שאמר השבוע: "72 המחשבים מהווים רק את השלב הראשון בחלוקת מחשבים למשפחות במועצה, כאשר בשלב הבא יגיעו מחשבים נוספים, ממקורות שונים לרבות ממשרד החינוך, משרד ראש הממשלה וכמובן בתמיכה כספית רחבה של המועצה. אנו דואגים שלילדי מטה יהודה יהיה את מרב הכלים ללמוד בשגרה המורכבת בימינו מתוך דאגה להקניית אמצעי לימוד לכולם. יישר כוח לכל המעורבים ביוזמה!".

ניב בר גיא, ראש מנהל החינוך במועצה, בירך על הגעת המחשבים והדגיש: "המינהל ממשיך לקדם יוזמות שונות שישדרגו את יכולתנו להעניק את החינוך המיטבי לילדי המועצה ולגשר על פערים לוגיסטיים ופדגוגיים.

אחד התושבים שקיבל מחשבים לילדים, אמר: "רצינו לומר תודה רבה מקרב לב למועצה אזורית מטה יהודה על קבלת מחשב  לילדיי אשר יסייע ללמידה מרחוק. ביחוד בתקופה בה אנו נמצאים יש את ההרגשה שהמועצה תעשה הכול על מנת לסייע בחינוך הילדים. ישר כוח לעוסקים במלאכה זו, תודה רבה". תושבת אחרת אמרה כי ילדיה "מאוד שמחו והתלהבו וכמובן הבטיחו ללמוד באמצעות המחשב. תודה רבה על היוזמה ועל האכפתיות".