לרגל חג הסוכות המתקרב ולאור הסגר, החליטו בתזמורת הסימפונית ירושלים ליזום ולהפיק פרויקט חדש ומסקרן המזמין את כל תושבי המדינה לאתגר מוסיקלי חדש גרסת הסימפונית ירושלים – 'כוכבים בסגר'. אם אתם אוהבים לשיר בבית, למשפחה ולחברים בואו להשתתף באתגר החדש.

איך זה מתבצע? במסגרת הפרויקט, יונגשו  שלושה שירים ('ירושלים של זהב', 'קטונתי' ו-Habanera מתוך האופרה 'כרמן'), אותם ניגנו והקליטו בתזמורת. כל זמר או זמרת מוזמנים להיכנס לאתר הבית של התזמורת הסימפונית ירושלים, לעמוד 'כוכבים בסגר', שם תמצאו את שלושת השירים. בחרו שיר אחד מבין השלושה אותו תרצו לבצע, הקליטו וצלמו את עצמכם בגרסה הטובה ביותר באמצעות המכשיר הנייד שברשותכם ושלחו דרך המסנג'ר (Messenger) של פייסבוק לדף הפייסבוק של התזמורת. שימו לב: באתר הבית תוכלו למצוא דוגמה והוראות כיצד לשלוח.

את הסרטון שתשלחו יערכו בתזמורת כך שיכלול גם את הנגנים ברקע. כלומר, תקבלו בחזרה סרטון אישי, בו השיר שביצעתם יבוצע עם נגני התזמורת הסימפונית ירושלים. הנכם מוזמנים להעלות את הסרטון לדף הפייסבוק שלכם או לחשבון האינסטגרם. המבצע עם הסרטון שיקבל את מספר הלייקים הרב ביותר יזכה להזדמנות נדירה וחד פעמית ויוזמן לשיר לייב עם התזמורת על הבמה באולם הנרי קראון בירושלים (צילום והקלטה מקצועית).

עופר אמסלם, מנכ"ל התזמורת: "אם הקהל לא יכול להגיע אל התזמורת בשל הסגר, התזמורת הסימפונית ירושלים מגיעה אל הקהל הרחב. אם תמיד חלמתם לשיר עם התזמורת על במה, אני מזמין אתכם להשתתף באתגר ולשלוח אלינו סרטון. הרעיון ליצור אתגר שירה מוזיקלי עבור זמרים וזמרות חובבים, נוצר כבר בתחילת המשבר ואין זמן טוב יותר מהסגר הנוכחי כדי להרים את הכפפה".

התזמורת, שזו עונתה ה-82, נוסדה בסוף שנות השלושים כתזמורת של שירות השידור המנדטורי בארץ ישראל. עם קום המדינה, הייתה לתזמורת הסימפונית ירושלים רשות השידור כתזמורת רדיו. מרבית הקונצרטים הוקלטו ושודרו ב'קול המוסיקה' מאולם הבית של התזמורת – אולם הנרי קראון שבתיאטרון ירושלים.

מנהלה המוסיקלי החדש של התזמורת הוא מאסטרו סטיבן סלואן. בין מנהליה המוסיקליים בעבר שמות בולטים כמו מנדי רודן, לוקאס פוס, גארי ברתיני, לורנס פוסטר, דוד שלון, לאון בוטשטיין ופרדריק שאזלן. רפרטואר התזמורת מהווה שילוב רחב יריעה בין יצירות המופת של העבר וההווה החל מיצירות הבארוק והתקופה. התזמורת מוזמנת לעתים תכופות לסיורי קונצרטים ברחבי העולם והופיעה באולמות היוקרתיים ביותר, בהם 'קרנגי הול' בניו יורק, אולם ה'מוזיקפריין' בווינה, אולם ה'פילהרמוני' בקלן ואולמות הקונצרטים המרכזיים בדיסלדורף, פרנקפורט ולוצרן.  

לפרטים נוספים: אתר הבית של התזמורת הסימפונית ירושלים (www.jso.co.il) ובדף הפייסבוק Jerusalem Symphony Orchestra.