לאחר שלושה חודשים בהם לא התקיימו הצגות ומופעים בתיאטרון 'החאן' בשל משבר הקורונה, תתחדש הפעילות באולם הבית, אך במקביל יעלו במהלך הקיץ רוב ההצגות במרחבים ציבוריים בירושלים.

מחקר ביפן הראה, כי הסיכוי להידבק בקורונה במרחב הפתוח קטן ב-18.7% מאשר בחללים סגורים. תיאטרון 'החאן' ימקד את פעילותו בתקופה הקרובה בחללים פתוחים, במטרה לאפשר לציבור הצופים להגיע ולצפות בתיאטרון איכותי ללא חשש משהייה באולמות סגורים. לאחרונה, פעל התיאטרון לגיוס מערך נרחב של שותפים ולחשיבה מחוץ לקופסא כדי לאתר לוקיישנים ייחודיים ואיכותיים להצגות התיאטרון ברחבי העיר.

כבר בחודש יולי צפויות להתקיים חלק מהצגות 'החאן' תחת כיפת השמיים: באמפי הפתוח שבגן הפעמון הסמוך לחאן, וכן על במה שתוקם במיוחד בגיא בן הינום, בשיתוף וסיוע מאסיבי של הרשות לפיתוח ירושלים ועיריית ירושלים. חלק מההצגות יוסיפו לרוץ גם בתוך אולם 'החאן', על פי הנחיות 'התו הסגול'. ההצגה הראשונה שתעלה באולם היא 'סיפור על אהבה וחושך' ב-14 ביוני. בסוף יוני תעלה על במת 'החאן' הצגה חדשה 'טייבלה והשד', אשר החזרות אליה הופסקו בחודש מרץ בשל משבר הקורונה. 

ההצגות באולם יתקיימו תחת הנחיות משרד הבריאות, מה שאומר שקבוצת צופים אחת (קפסולה) תשב במרחק של כיסא אחד מקבוצת צופים אחרת, תפוסת הקהל המקסימלית תהיה 75% והקהל יעטה מסיכות. לרשות הקהל יעמדו עמדות חיטוי וכן יימדד חום לכל הנכנסים.

מנכ"לית תיאטרון 'החאן', אלישבע מזי"א: "אנו נרגשים מאוד לפתוח שוב את שערי התיאטרון. ובעיקר נרגשים שעלה בידינו לחשוב ולצמוח מתוך המשבר הזה, ושיחד עם שותפינו הנאמנים הצלחנו לבנות תכנית קיץ קסומה ומיוחדת לפעילות 'החאן' בכמה מוקדים בעיר ירושלים. תכנית זו תאפשר לנו גם להשיב במהרה את העובדים והשחקנים המסורים לעבודה לאחר שלושה חודשי חל"ת, וגם להפיח חיים ותרבות ברחבי העיר ירושלים עבור צופינו הנאמנים, וכלל תושבי העיר".

יו"ר 'החאן', משה (מושיק) ביבי: "זה המקום להודות לראש העיר, למשרד התרבות ולקהילה העסקית על התמיכה והחיבוק".

מידע נוסף באתר התיאטרון: www.khan.co.il.