צילום: PIXABAY

ארונות הם רהיט חיוני וחלק בלתי נפרד מחיינו, מזה עשורים רבים אם לא מאות. הארונות נמצאים בבתינו, בבתי עסק, ולמעשה בכל מקום. כיוון שהצורך בארונות גדול כל כך, וכיוון שיש סוגים רבים של ארונות, אנשים רבים בוחרים לרכוש ארונות מעוצבים בהתאמה אישית. במאמר הקרוב נסביר אילו שיקולים יש לקחת בחשבון.

אילו שיקולים יש לקחת בחשבון בבחירת ארונות

כאמור, יש סוגים רבים של ארונות. יש ארונות הזזה, ארונות אמבטיה, ארונות פתיחה ואף חדרי ארונות שלמים. ניתן להבחין בין ארונות גם על סמך החומר ממנו הם עשויים, למשל ארונות עץ. בנוסף, יש סוגים שונים בהתאם למיקום הארון בבית, וכפועל יוצא מזה, העיצוב משתנה בין ארון לארון בכדי להתאים לקו העיצובי של הבית. בחלק הבא של המאמר, נפרט יותר לעומק על מספר שיקולים.

שיקולי עיצוב

עיצוב הארון הינו שיקול ראשון במעלה, כיוון שהארון הינו פריט עיצובי לכל דבר – לרוב, הוא בולט ומבחינים בו די בקלות. לכן, צרכנים רבים, בין אם מדובר בצרכנים פרטיים עבור ביתם ובין אם מדובר בצרכנים עסקיים עבור בית העסק שלהם, מעדיפים לבחור ארון המתאים לקו העיצובי של החלל בו יוצב הארון. על כן, יש לקחת בחשבון את החומר ממנו עשוי הארון, האם הוא ארון הזזה או שמא הדלת נפתחת אל חלל החדר, ועוד.

שיקולים של שטח האחסון

זהו שיקול חשוב במיוחד, שכן ייעודו הבסיסי של הארון הינו לאחסון פריטים. למעשה, מדובר בפונקציונליות של הארון. יש לבחון מהם החפצים שיאוחסנו בארון, קרי, מה השימוש שיעשה בו. כך למשל, ארון שמותאם לאחסון בגדים יצריך מספר מדפים במרווח המתאים, ולעיתים אף חלל המתאים לתליית קולבים. מנגד, ארון שמשמש לאחסון תעשייתי יצריך תנאים מאוד ספציפיים בהתאם לציוד שיאוחסן בו. עיצוב חלל האחסון של הארון הינו חשוב מאוד, כפי שניתן להבין.

עוד כמה דברים שכדאי לחשוב עליהם כשבוחרים ארונות מעוצבים

ישנם שיקולים נוספים שיש לקחת בחשבון בעת בחירת ארון מעוצב בהתאמה אישית. למשל, החומר ממנו הארון יהיה עשוי. למשל, ייתכן שארון מעץ מסוים אינו מתאים להיות ארון אמבטיה, כיוון שתנאי הלחות והרטיבות באמבטיה יכולים להשפיע על ריקבון העץ, ולמעשה להביא לבלאי מוקדם יותר של הארון. שיקול נוסף שיש לקחת בחשבון הוא העלות. שיקול זה מושפע מגודל הארון, החומר ממנו יורכב, מספר המדפים ועוד. ייתכן  שבכל מקרה ומקרה יהיה שיקולים נוספים שייחודיים באופן ספציפי לאותו המקרה, אך לרוב, השיקולים המנויים מעלה הינם שיקולים בסיסיים בעת רכישת ארון מעוצב בהתאמה אישית.

בשורה התחתונה, יש סוגים שונים של ארונות, שעשויים מחומרים שונים ובעבור ייעודים שונים. היופי בארון מעוצב הוא שניתן להתאימו בדיוק לצרכים הספציפיים שלך. על כן, חשוב לבחור בחברה מקצועית בעלת ידע וניסיון, שתשלב את הלקוח עוד בשלב התכנון, לצורך מציאת פתרון אידיאלי בעבורו.

נכתב באדיבות: זדקה ארונות


* האמור בכתבה כולל תוכן ומידע מסחרי/שיווקי ומערכת "שמשנט" אינה אחראית למהימנותו. פרסום התכנים והמידע המסחרי בכתבה אינו מהווה המלצה או הצעה מטעם "שמשנט" לרכוש ו/או להשתמש בשירותים או המוצרים בכתבה.