ראש העיר ד"ר עליזה בלוך מסרה בתחילת הסקירה שערכה לפני זמן קצר לגופי התקשורת בעיר, כי מבדיקה שערכה היום, מול משרד הבריאות, עולה כי בעיר בית שמש ישנה עלייה מדאיגה, במס' החולים בנגיף הקורונה. 

ראש העיר: 

"התחלנו את השבוע עם 3 חולים, הגענו ל15 חולים ונכון להיום התבשרנו כי מספר החולים עלה ל36 חולים בנגיף מהעיר". 

ראש העיר ציינה בדבריה כי מצב החרום בו אנו מצויים היום, הוא תופעה שלא הכרנו בעבר ומתפקידנו לשמור על בטחון התושבים, העיר בית שמש צריכה להכנס להילוך גבוה בכל מה שקשור להפצת מידע והסברה על הנגיף ודרכי השמירה מפניו ושיש להמשיך וליידע את הציבור בכל דרך על דרכי השמירה מהנגיף. 

ראש העיר הוסיפה כי ישנם לא מעט אנשים בעיר שעדיין לא מבינים את גודל הארוע ומחובתינו לוודא שאין אף תושב העיר שאינו מודע לגודל הסכנה בהדבקות בנגיף. 

ראש העיר הדגישה כי העירייה נוקטת מאז תחילת המשבר בהסברה רחבה בכל האמצעים, בשמירה ובאכיפת הנחיות משרד הבריאות. 

כמו כן, ראש העיר ציינה על פתיחת החמ"ל שמעניק מענה לתושבים: לילדי החינוך המיוחד, בעיניין המזון, מידע לתושב ומערך מתנדבים. ראש העיר שיבחה את המתנדבים הרבים מהעיר שנרתמו לסייע במשבר. 

ראש העיר: "פניתי למשרד הבריאות לקבלת דיווח מידי יום. אני דורשת ממשרד הבריאות כתובות, מקומות, מדובר בחיי אדם, חשוב לי לעדכן בנתונים אמיתים ובזמן אמת. יש להמנע מהפצת שמועות. מחובתי לוודא שהחולים מבודדים ויוצאים מהעיר ושאנו ערוכים מבחינת הבריאות והרווחה". 

 בנוגע לנתוני החולים מסרה ראש העיר כי מדובר בחולים בגילאי 30 ומעלה. 

מדובר באלף איש שנמצאים בבידוד. 

היום דיווחנו  לאחר קבלת דיווח ממשטרת ישראל, על ארוע שבו קיימו באזור החרדי שעורי תורה בשתי כיתות לימוד שבהם נכחו 30 תלמידים ומורה ופוזרו ע"י המשטרה והבתים נקנסו בסך 5000 ש', לשאלת שמשנט האם נעשתה פעולה כלשהיא לגביי המשפחות שילדיהם למדו באותן כיתות, השיבה ראש העיר שהיא הייתה מעורבת כמובן בפיזור גני הילדים המדוברים והוסיפה שהיום פוזרה בידיעתה ע"י המשטרה, גם חתונה שהתקיימה באזור. היא ציינה כי אחד מהקשיים שבהם העירייה נתקלת הם בנושא האכיפה והדגישה כי על האכיפה אחראית משטרת ישראל שפועלת בשיתוף פעולה מלא עם העירייה. היא שיבחה את תפקוד המשטרה בעיר והדגישה כי קיימה שיחות רבות עם רבנים מהעיר שגיבו את מהלכי המשטרה והעירייה עוד ציינה ראש העיר כי הנחתה את הרבנים כי עליהם לסגור את בתי הספר ותלמודי התורה והנחתה אותם בנוגע לטבילת הנשים במקוואות כי יש עליהן לטבול אחת, אחת בתורה ורק לאחר מדידת חום. 

ראש העיר הוסיפה כי באתר העירייה יפורסמו באופן מפורט, מסלולי החולים. 

לקראת סיום השיחה עמה ביקשה ראש העיר לחדד כי היחס מצידה כלפי מפרי הצווים הוא של אפס סובלנות. היא הזכירה על חולה מאובחן שהפר את הצוו, שוטט בקרב הציבור וששכניו דיווחו אודותיו והוא נעצר והוצא מהקהילה. 

"אני לא מרשה הנחות" אמרה. 

ראש העיר סיימה את שיחתה בברכת בריאות לכולם וחזרה והדגישה את הצורך ההכרחי לשמור על הנחיות משרד הבריאות.

תמונה : ארכיון. 

 

.