לקראת פסטיבל האוכל הכפרי ה- 16 שמתחיל ממש היום ולמשך 4 שבועות, קיימנו ראיון עם ערן אוחנה – מנהל מח' תיירות, חקלאות וקשרי חוץ במועצה האזורית מטה יהודה. בפסטיבל זה מבקרים אלפי משתתפים והפך למותג משך 16 שנות קיומו. מבקרים רבים מכל חלקי הארץ גודשים את האזור במהלך כל השנה אולם, בפסטיבל כחגיגה קולינרית ייחודית הווליום גבוה יותר. יאמר לזכותה של הנהגת המועצה והיושב בראשה שנושא התיירות ופיתוח האזור מבחינת הון אנושי ותיירותי נמצאים בדגש.

לפני כשבועיים הוזמנתי לסיור עיתונאים קולינריים רחב לקראת פסטיבל האוכל הכפרי ה – 16 במטה יהודה. על הסיור היה אחראי ערן אוחנה כמנהל מח' התיירות. הסיור נערך באופן המקצועי ביותר, מתחילתו ועד סיומו. כטעימה מדגמית לקראת הפסטיבל שנחוג במהלך 20 במאי ועד ה- 11 ביוני.

המפגש החל במשק 'עיזה פזיזה' במושב טל שחר, במחלבה מייצרים גבינות, יוגורט טבעי ובטעמים, לבנה ועוד. במתחם המשק מחלבת עיזים וכחלק מהסיור והפעילות המוצעת כמו: סיור טעימות, סדנת הדגמה וסדנת גיבון. המקום כשר למהדרין וניתן להזמין מקומות מראש.

לאחריו, נסענו ליקב קדמא בכפר אוריה, שם התכבדנו בארוחת בוקר ע"י משפחת סלוצקין והרוח החיה – לינה, בעלת המקום שסיפרה כי בשנת 2010 עזבו היא ובעלה את עבודת ההי טק לטובת הקמת היקב. המיוחד בקדמא העובדה כי היין מיוצר בשיטה קדמונית וכדי חרס ענקיים שהביא מגיאורגיה ארץ מוצאה. מומלץ ומעניין ביותר.

עם אמיר הלוי, מנכ"ל משרד התיירות

משם נסענו למושב מטע ופגשנו את איתי אפרת שף במקצועו שהקים ביחד עם רעייתו עינת הפסיכולוגית וורד ואליהב מוסיקאי ורופאה – מרכז יוגה, אוכל בריא וסדנאות ואירועי מוסיקה בסופי שבוע. הארבעה מנהלים אורח חיים בריא ומחובר לגוף ולטבע, מעבר להיותם שכנים הסדנאות מתקיימות בבית המותאם לסדנאות ולימודי יוגה עם תנאים פיזיים הולמים כמו נוף ירוק מהמם ומרגיע. שווה מאוד ביקור!

ביקב סוסון במושב בר גיורא פגשנו את זאב דוניה קולנוען לשעבר שמספר את סיפור האזור, היקב ועשיית היין שלמד כאסיסטנט של רוני ג'יימס – יינן של יקב צרעה. מומלץ.

אצל דודה לאה בצור הדסה התקבלנו בשירים שמחים, קוסקוס וממולאים טעימים במיוחד והרבה צבע. זו הפעם הראשונה שדודה לאה משתתפת בפסטיבל כבית פתוח ומבחינת סגירת מעגל אישי. את הסיפור המרגש שלה ניתן לשמוע מבי נבו חזן מיקב נבו במושב מטע, שדודה לאה הייתה ההשראה שלו בימי חוליה במחלה הקשה שאותה צלחה (ברוך ה'). אישה מדהימה מעוררת השראה, שמחה, חמה ובנוסף בשלנית בכל מובן. מומלץ בחום רב.

את הסיור סגרנו בבית קפה ומאפה – בבורקס של אמא בצור הדסה. (סניף של בורקס אמא המיתולוגי בירושלים). פנינת חמד המשלבת מאפים טעימים, יחס אישי והרבה חום.

סיור מהמם, מרשים ובעיקר פותח את החך והנשמה של אנשים יפים, מעוררי השראה בנוף מרהיב שמתחבר לנשמה!

עם משה דדון

לשאלה מהו פסטיבל האוכל ומאיזה צורך נולד ענה אוחנה: "פסטיבל האוכל הכפרי הוא אחד מהעוגנים במועצה הוא החל לפני 16 שנה כפרויקט משותף עם 'שותפות 2000', של העצמת קבוצת נשים מבשלות מקומיות כמו זוהרה מלוזית ועליה מגפן שאגב משתתפות בו גם השנה. הפסטיבל נעשה עם עמותת תיירות יואב-יהודה שילוב של מועצות מטה יהודה ויואב, התברר כי הפסטיבל תפס תאוצה כאירוע מאוד מרענן ומיוחד. במהלך 16 שנה מהות הפסטיבל שמר על אופיו האותנטי בבתים הפתוחים, אוכל אתני, מבשלות מישובי עולים ובנוסף עם השנים הצטרפו לפסטיבל כוחות נוספים ומאכלים ממערב אירופה, בולגרים, רומנים, ערבים, מוסלמים יזמים צעירים ולאו דווקא על טהרת המבשלות. רשימת סך המשתתפים הוא ערב רב של גילאים, עדות, ארצות מוצא, בישול ביתי בסירים, אוכל טבעוני, מאפים מתוקים, קינוחים ועוד. הפסטיבל התפתח לאירוע חוצה גבולות שמחבר אליו את הנלווים כמו: אמנים, יקבי יין ומבשלות בירה. הרעיון הוא לא רק אוכל אלא חשיפת אטרקציות, מסלולי טיולים, כל סיפורי התנ"ך , אטרקציות למשפחות, סדנאות, גלריות ועוד.

מתקיימים אירועים מיוחדים סביב הפסטיבל בישובים שונים כמו: יוסי וחברים מבשלים בכרם ברק חוות רוזנברג – מושב בקוע, הפניניג שוק יוצרים במושב ליאון-שריגים, יריד אמנים בטוסקנה הישראלית ביקב קדמא מושב כפר אוריה ועוד."

האירוע המרכזי של הפסטיבל יתקיים ביום חמישי, 26.05, מהשעה 18:00, ביד חריף – קיבוץ צרעה. דוכני אוכל מסורתי ממיטב המטבחים המקומיים לצד דוכני בירה ויין, דוכני אמנים, מופע של הלהקות האתניות של מטה יהודה, פולקלור, צבעים, ריחות ואטרקציות נוספות, הציבור הרחב מוזמן להגיע.

מהיכן מגיעים המבקרים בפסטיבל?

"מאיפה לא?! במסגרת תפקידי כמנהל (לא כתושב) חוויתי פסטיבל אחד עד כה. אנחנו עורכים קמפיין מצפון הארץ ועד באר שבע כולל במקומונים, עכברי ערים והשנה פנינו גם למגזר הדתי והדתי"ל אצל שכנינו בגוש עציון ועוטף, הבנו שעיקר הפעילות מתקיימת בימי שישי, כל המקומות כשרים ואנחנו רוצים אותם כקהל מטייל ואיכותי. בפסטיבל בשנה שעברה שוחחתי עם קהל המבקרים באופן ספונטני והסתבר כי הפסטיבל כבר הושרש והופנם בקרב מטיילים מכל הארץ. בשונה משנים קודמות הפסטיבל מתקיים השבוע בסוף מאי להבדיל משנים עברו שהתקיים בפברואר-מרץ, בגלל מזג האוויר, קיבלנו עשרות טלפונים מכל רחבי הארץ. חלק מהשיווק הרחב שעשינו במקומונים השונים, השיווק נעשה גם בפייסבוק כמדיה חזקה ובדיוור ישיר לכל מי שפנה אלינו שלחנו את התוכנית והברושור היפה בדואר. זהו חודש של חגיגה גדולה, מעניינת, פולקלוריסטית וצבעונית, כולנו תקווה שמזג האוויר יהיה אתנו.."

אין ספק, כי חלק מהיח"צ בדמות סיור העיתונאים במטה יהודה נערך תוך מחשבה ומקצועיות בכל שלב. העיתונאים קיבלו שקית יפה בתוכה ניתן לקבל את האינפורמציה הנדרשת על חגיגות הפסטיבל, כולל דיסקונקי עם תמונות והסבר על העסקים ותיירנים באזור, התארחנו בבתים ובייקבי יין כמדגם מאפיין של האזור המהמם ביופיו מבחינת הון אנושי, מיקום ותוצרת של אוכל אותנטי ויין משובח. ברור כי נעשתה עבודה יסודית, ייעוץ קולינרי וליווי מקצועי ואישי לאורך כל העונות והשנה.

חני בן יהודה מלוזית  - מפיקת הפסטיבל לאורך השנים מלווה באופן אישי וצמוד את המארחים ובעלי העסקים מתחילת התהליך ועד ימי הפסטיבל ברמת רזולוציה הכי נמוכה (אישה מדהימה ומקצועית בכל מובן).

לדברי אוחנה: "חלק גדול ובלתי נפרד מההצלחה של המותג והתיירות במטה יהודה שמור למשה דדון – ראש המועצה, ששם דגש רחב על קידום התיירות והתיירנים כחלק ממציאת מקורות פרנסה ותעסוקה למקומיים, בתחומי, תיירות, בתי הארחה, צימרים, אוכל, יין, בירה ובכלל כפנים היפות של המועצה והאזור כולו. לכן, אנחנו משקיעים בנראות ובכל מה שנדרש."

ובכל זאת, למי שטרם ביקר בימי הפסטיבל מדוע כדאי להגיע?

"למי שטרם ביקר בפסטיבל קשה לתאר במילים את החוויה. אך אדגיש כי זה לא משהו שניתן לחוות במסעדה. סוד הקסם להתארח בבית של מארח לשמוע את סיפור חייו ואת הסודות שמאחורי הסירים, ותהליך היזמות שעבר כבעל עסק, כחוויה שלא קיימת בארץ. בנוסף, בדרך למקום ובחזרה ניתן ליהנות מנופים מרהיבים, מכלול החוויה מעצים ומרתק דרך הסיפור האישי והפיקנטי כי בסוף בסוף - הכל אנשים."

מהו פרויקט 'הלב הירוק'?  

"הלב הירוק הוא כחלק מתכנית אב לתיירות, הוקם צוות היגוי מקצועי למיתוג מטה יהודה כריאה היחידה במרכז הארץ ובחבל ארץ שבין ירושלים – ת"א. לא מקרי שהשם שנבחר הוא הלב הירוק כשמו כן הוא. בכל שנה מתקיימת תערוכה גדולה של ערים בה משווקים את התיירות בערי הארץ. לצד דוכנים מפלצתיים ומרשימים של ירושלים, ת"א ר"ג ועוד, אני חש כי למטה יהודה יש במה להתגאות מבחינה תיירותית בדמות בתי הארחה וצימרים, מסלולי אופניים, היסטוריה של עם ישראל מימי התנ"ך ובכלל, בירה, יין, אוכל, אמנות ואמנים, ובל נשכח את המשאב הכי משמעותי – ההון האנושי והמדהים שקיים בכל האזור כולו. גאווה במלוא הדרה."

במסגרת תפקידייך אתה ממונה על מח' תיירות, חקלאות וקשרי חוץ – הרחב מעט?

עד לפני כשנה וחצי שימשתי כמנהל מחלקת נוער במועצה.

בשנת 2011, מוניתי על קשרי חוץ ומשלחות במטה יהודה. כאחראי על משלחות ייצוגיות רשמיות יוצאות ונכנסות של הרשות (מבוגרים ונוער), ניהול קשרי חוץ שוטפים עם ערים תאומות, מוסדות וארגונים ברחבי העולם (ארה"ב, גרמניה, פינלנד, ברזיל, פולין ועוד). ארגון תכניות ביקור למשלחות, בנייה וניהול תקציב שנתי, קשר שוטף מול גורמים חיצוניים כמו: משרד החוץ, הסוכנות היהודית, המועצה הציבורית לחילופי נוער וצעירים, משרדי נסיעות ועוד. בעיניי חשוב גם כאזרח המדינה להראות את הארץ שלנו כפי שהיא בשונה ממה שהאורחים מחו"ל רואים במדיות התקשורתיות. הקשרים עם המשלחות מניבים תוצרים מדהימים של קשרים אישיים, עסקיים וחינוכיים. לדדון כראש מועצה חשוב לשמר ולהעצים חלק גדול מהמשלחות גם על בסיס דו קיום של ערבים ויהודים.  

ולפני כשנה וחצי ב- 2015 מוניתי בנוסף מנהל מחלקת תיירות וחקלאות במועצה האזורית מטה יהודה. הכוללים קידום וטיפול בנושאים תיירותיים, קשר עם יזמים ותיירנים, קשר עם משרדי הממשלה והמוסדות הרלוונטיים, קשר עם מוסדות הפועלים לקידום תיירות ויזמות, אחראי לבניית תכנית עבודה שנתית וניהול התקציב, ניהול צוות עובדים לרבות מפיקים, משרדי יח"צ וכד', טיפול בנושאים שוטפים, פיתוח קורסים להכשרה וקידום מקצועי, ניהול והפקת פרויקטים, פסטיבלים ואירועים תיירותיים, ניהול ועדות ופורומים תיירותיים. קידום וטיפול בנושאים חקלאיים, קשר עם החקלאים, קשר עם משרדי הממשלה, ניהול רשות מרעה וריכוז ועדה חקלאית רשותית. אציין, כי העבודה שלי מעניינת ומאתגרת כאחת."

כתושב האזור ובן הישוב צלפון ישנו ערך מוסף לעבודתך?

"בוודאי. העובדה שגדלתי כנער ולבשתי חולצה כחולה של תנועת 'בני המושבים' הופך את הקשר שלי עם המועצה לא רק כעובד מן המניין אלה כמקום עבודה עם שורשים נטועים, בילדות שלי, להורים ולמשפחתי המורחבת והאישית, ילדיי מתחנכים כאן, קיימת בי תחושת שייכות ושליחות מאוד גדולה וגאוות יחידה. בכל פעם מחדש אני גאה לייצג את המועצה בתערוכות בארץ ובחו"ל כחלק מהזהות והאמונה האישית שלי."

כיצד נראה סדר יום שלך בעבודה?

"ואאההוו. עמוס ופעיל. אני משתדל כל העת לשלב בין עבודה משרדית נדרשת כמו טיפול בתקציבים, הסכמים וכו' לצד עבודת שטח בפגישות עם תיירנים ופורומים שונים. במקביל, אני אחראי על 6 עובדים ועובדים חיצוניים כמו מפיקים ויח"צנים. העבודה השוטפת מתקיימת בכל הרבדים גם פיתוח וקידום התיירות במועצה."

ישנם סיפורים ואנשים מעניינים בפסטיבל?

"בוודאי שכן. כל אדם הוא עולם ומלואו, ישנם סיפורים מאחורי כל תיירן בכל התחומים. סיפורים אישיים מרתקים לדוגמא: דודה לאה מצור הדסה שמשתתפת השנה בפסטיבל, בעקבות מחלתה הקשה האחיין שלה הקים יקב בזכותה ובפסטיבל היא סוגרת מעגל כתיירנית.

או לינה ובעלה המדהימים שהפכו ייננים והקימו את יקב קדמא במושב כפר אוריה. שני הייטקיסטים מוכשרים שעושים יין בשיטה קדומה מאוד ובכדי חרס ענקיים כמו בימי קדם, והפכו למותג. ישנם הרבה סיפורים מרתקים אני ממליץ בחום להגיע ולהתאהב."

מה החלום שלך?  

"למצות את עצמי בעשייה ציבורית וברמה האישית והמשפחתית."

מעבר לפסטיבל ישנם פרויקטים תיירותיים נוספים?

"כן. מרוץ שליחים ה- 4 שנקרא תנ"ך-תש"ח ומתקיים ב- 29-30 בספטמבר. כאירוע דגל בו משתתפים כ- 3000 רצים מכל הארץ, חגיגה אזורית בת יומיים לכל המשפחה, בה נחשפים המשתתפים לנפלאות האזור.

פסטיבל יין שמתקיים באוקטובר – נובמבר

יוזמות אזוריות שמתקיימות בכל האזורים במועצה שנולדו מתוך שיתופי פעולה ופורמים של תיירנים, בהם קיימת ערבות הדדית יוצאת דופן בין כולם, מאחר והם מבינים שביחד כולם מצליחים ומפרגנים."

האזור בו אנו חיים מהמם ביופיו, יש מקום או פינה שאתה אוהב במיוחד?

"ברור. בכל פעם שאני עובר מצומת אשתאול בעליה למושב כסלון עוברת בי מחשבה, כאשר אנחנו נוסעים לחו"ל אנחנו 'משתגעים' מנופים מעוררי השראה ויפים, האזור שאנו חיים לא פחות יפה ואולי יותר. כך גם באזור מטע ומעלה החמישה. חשוב שנדע ללמוד ולהעריך את המיקום בו אנו חיים."

ולסיכום תרצה להוסיף משהו?

"אם יש 'עוף מוזר' שעדיין לא שמע על פסטיבל האוכל הכפרי במטה יהודה שמתקיים זו השנה ה- 16, אני מציע לבקר ולקחת חלק. זו הזדמנות ליהנות משפע ויופי מבלי לפספס חוויה קולינרית ואנושית כחוויה מסוג אחר, מזמין את כולם ליהנות באירועי הפסטיבל ובמהלך כל השנה."

אין ספק, כי הצלחת פוליטיקאי או מנהל טוב נמדד בבחירת האנשים. בחירת אוחנה לתפקידיו מתאים כמו כפפה ליד. איש מקצועי, ערכי, מחויב וקשוב לעבודה ולאנשים. משמח ביותר לראות כי מלבד העובדה שהוא תושב האזור (מה שמוסיף ערך) חשוב להעצים איש מחובר שלא 'הוצנח' לתפקיד מבחוץ. יישר כוח, בהצלחה בתפקיד ככלל ובפסטיבל בפרט. 

להלן פרטים נוספים על פסטיבל האוכל הכפרי ה- 16

הפסטיבל נערך ביוזמת המועצה האזורית מטה יהודה ומחלקת התיירות, יתקיים במשך ארבעה סופי שבוע בתאריכים - 20/5 עד 11/6 .

 מחלקת התיירות מזמינה את המשפחות למגוון אירועים מיוחדים במהלך הפסטיבל:

ירידים –

בשישי-שבת, 20-21.5,  אמני האלה והאזור יציגו מוצרי אופנה, תכשיטים, תיקים, נעליים, קדרות, אביזרי נוי, מתנות ועוד.

ביום שישי, ה-4.6 יתקיים הדיש-טיש, אירוע קהילתי בו תושבי ואמני האלה מעבירים סדנאות, מוכרים מתוצרתם וכולם מנשנשים מטעמים שהביאו איתם ומפוזרים על שולחן גדול.

בשישי-שבת 27-28.5 יתקיים יריד היקבים הביתיים ה-8 ביקב שורק שבקיבוץ נחשון, בהשתתפות עשרות יקבים ביתיים שיציגו סדרות קטנות ומוגבלות

בימי שישי יתקיימו טיולי תנ"ך, פריחה ובישולי שדה בשיתוף בית ספר שדה שער הגיא. הסיורים יעוררו לחיים את סיפורי התנ"ך, יעקבו אחרי ממצאים ארכאולוגיים שנמצאו באזור, יחקרו מערות קדומות ועוד.

כמו כן, במהלך הפסטיבל יתקיימו מספר סדנאות ואירועים מיוחדים:

סלווה בעין נקובא תקיים סדנה להכנת כיסוני בצק בטאבון.

מידי יום שישי בשעה 12:00, בבית המרזח "היווניה שלי" במושב תרום יתקיימו מפגשי מוסיקה, שתיה וסיפורים מפיו של דביר סוראמלו ועוד.

המבקרים מוזמנים להגיע לעשרות היקבים ומבשלות הבירה במטה יהודה, לטייל וללון בצימרים המפנקים וליהנות מאירוח כפרי במגוון המלונות שבהרי יהודה.

פרטים נוספים באתר מחלקת התיירות של מטה יהודה: www.tour-yehuda.org.il, 8108*

ובדף הפייסבוק -  הלב הירוק תיירות מטה יהודה.

 

שבת שלום ומבורך!