שאלה:

מה להערכתך יביא את הניצחון למחנה בו אתה תומך, ומה השוני בין שתי מערכות, מלבד העובדה שהאחרונה נערכת בפרק זמן קצר מאוד?
 

 

  אלי בן משה

בן 52, נשוי+2, סטודנט בביה"ס למנהלים של האוניברסיטה הפתוחה, תושב העיר בית שמש כ -20 שנה. מנהל תיקי לקוחות מוסדיים בחברת פעמית. ומשמש מזה כשנה דוברו ויועצו של ריצרד פרס מתמודד למועצת העיר מטעם 'בית שמש שלנו'.
אגיב לשאלה ברם לא לפני שאבהיר בפניכם וכפי שקראתם השבוע על מאורעות ושינויים שפקדו אתכם בכלל ואותי בפרט. והעיקר שבהם הוא פרישתי מהחיים הפוליטיים אשר בהם זכיתי להכיר אנשים שבחלקם היו ערך עליון עבוריובכללם ריצרד פרס כמובן. אשר היה ויהיה דמות ומודל לחיקוי עבורי ועבור אלפי תושבים!

ומכאן לתשובתי.

ברור לכל כי משויך אני למפלגת 'בית שמש שלנו' בראשותו של ריצרד פרס. בה אבחר בבחירות הקרובות למועצת העיר, ובאלי כהן לראשות העיר. הסיבות שאמנה בפנייך ואשר הם אלה שיעניקו ניצחון למפלגת בית שמש שלנו, הם כדלקמן: א. מתינות ב. שוויוניות ג. אמונה ד. אהבת האדם ה. מנהיגות ו. יושר ז. חזון ומעוף ח. דבקות במטרה ..

אלו הן מקצת הפרמטרים המאפיינים את אושיות המפלגה והעומד בראשה.

הן אלה אשר הביאו את הניצחון במערכה הראשונה.

ואם לא די באלה אז במה כן?!


ברם למרות זאת, אילו לא היינו מפולגים בעת ההיא ובמיוחד בסמיכות למשבר עליזה בלוך, אזי היינו מוצאים את עצמנו עם אחוזי הצבעה גבוהים בהרבה ממה שהיה! ויכול ולא היינו נמצאים כעת בסיבוב שני
.
אשר על כן, פניה של בית שמש מביטות קדימה, ומנצלת את הזדמנות הפז אשר נפלה בחלקה, ליצירת שינוי צביונה העתידי, הן בקונסטלציה השלטונית והתרבותית.

אני מניח וכמעט בוודאות כי מפלגת בית שמש שלנו תגדיל את כוחה הפעם יותר מתמיד, אם כי נתון זה מתייחס בנוסף לחלק ממצע המפלגות האחרות!

זמננו קצר ואף דוחק, שלא כמו בסיבוב הראשון, ברם יתרוננו הפעם הינו המודעות  אשר גברה בקרב ציבור התושבים, והיא, שאין לנו הזדמנות נוספת, אלא זו האחרונה. לכן ובהתייחס לכך, הפעם כולם ללא יוצא מן הכלל ייצאו להצביע

דבקות במטרה, סובלנות ומתינות, הם אלה אשר יקבעו את תוצאותיהן של  הבחירות הקרובות. להיפך מכך, אינני רוצה לחשוב על ההשלכות לכך!

להתראות בשבוע הבא. 

 
ראובן כהן
 
נשוי לחדוה ואב ל-4, תושב רמת בית שמש מזה כ-15 שנים, בקדנציה האחרונה שימש כחבר מועצת העיר מטעם סיעת ש"ס כמספר 2, היה ממונה על תיקי החינוך התורני, תרבות תורנית, בריאות, ומ"מ יו"ר ועדת מכרזים.
 
 שאלה לא ברורה. אין כאן בחירות בין מחנות אלא מה טוב לעיר הכ"כ יפה שלנו. שלצערי לאחרונה דאגו מספר אינטרסנטים להוציא את שמה רע בכל מקום בו נתנו להם מיקרופון. מהמצאת יריקה שבית המשפט הטיל בו ספק, הפך להיות גורם למפלגה בת 19 מנדטים, שכל תפקידה לפלג ולחתוך את העם לקרעים. ולכן, אני לא חושב שיהיה ניצחון למחנה מסוים. אלא, למה שיהיה הכי טוב לעירנו היקרה. להערכתי בע"ה אחדות וגיבוי של כלל המגזרים יביא את ההצלחה לבית שמש..
 
ומה השוני בין שתי המערכות מלבד הזמן הקצר?
 
אין שום שוני, המערכה הקודמת והנוכחית בנויה על הטלת רפש במגזר החרדי ואו על המועמד לראשות העיר מר משה אבוטבול. ואני כותב את הדברים כאדם חרדי ליברלי שמוכר לא מעט במגזר הדתי"ל והכללי ואף מעורב לא מעט. אני מוכן לקבל שישנן דעות כאלו ואחרות שלא מתאימות לאדם זה או אחר או לקהילה זו או אחרת, אבל לא בונים מערכות על גלי השנאה. אני רק רוצה להזכיר ולקוות שיום אחרי הבחירות התושבים חוזרים הביתה עד לבחירות הבאות, ואם הנציגים שכן יבחרו בסוף למועצת העיר בראשותו של ידידי מר משה אבוטבול, ידעו להתעלות מעל גלי השנאה לטובת עירנו היפה.


 

 

אורון סולטן

בן 28, נשוי + 2, פעיל ליכוד וחבר בקבוצת "תגר", כותב טור בשם "צופה מהצד" במקומון הוותיק 'קרן-אור'
 
יריית הפתיחה החוזרת של מערכת הבחירות בבית שמש נורתה השבוע ברחבת קניון נעימי בהפגנה שכללה את אלי כהן, חברי המועצה הנבחרים, שרים וחברי כנסת.
 

הצלחת הליכוד בבחירות הקרובות וההבדל המהותי בין בחירות אלו לבחירות באוקטובר אשתקד - הא בהא תליא. שתי השאלות חולקות את אותה התשובה והינן תולדה של שרשרת אירועים שהחלה ביום הבוחר וממשיכה עד היום. אסביר: לליכוד יש את גרעין הבוחרים שלו בדיוק כמו לשאר המפלגות, כאלו שילכו באש ובמים בלי קשר לתמורות בנוף הפוליטי המקומי ואת הגרעין הזה אי אפשר להזיז. בסלנג קוראים להם ״באנקר״... הבאנקר הזה נותן X קולות שמתורגמים ל-x מנדטים אבל תמיד יש את הקולות הצפים. אלו יושבים על המשקוף ומתנדנדים ימין ושמאל. עליהם יקום וייפול הגורל. ומה יגרום לאותם קולות צפים לבוא ולבחור בליכוד, לבוא ולבחור באלי כהן? מכבש לחצים (דמוקרטי כמובן), קמפיין אגרסיבי והכי חשוב: פעולות המפלגה מאז ועד היום בדגש על הסכמים קואליציוניים שנחתמו בחודשים האחרונים. כבר פגשתי כמה שבבחירות שעברו הצביעו ל״דור אחר״ וכיום מכים על חטא ומצביעים לליכוד. מדובר במעבר חד מקצה לקצה. 
לכן, מה שיוביל את הליכוד להשגת 3 עד 4 מנדטים יהיה המלחמה שתוכרז על אותם קולות צפים וקולות אנשים שעצלים מדיי לצאת מביתם ולהצביע ומה ששונה בחירות אלו מהבחירות הקודמות זה כנראה הכושי שהפך את עורו, כושים במקרה דנן. דניאל גולדמן

תושב העיר, עצמאי, יו"ר הנהלת 'גשר' ותנועת בני עקיבא העולמית


מיד לאחר ההחלטה הסופית של בית משפט העליון הייתה התייצבות מידית של הפעילים במטה בית שמש חוזרת. לא כל יום מקבלים הזדמנות שנייה וכולם מבינים את גודל השעה. 

נתחיל בעובדות הפשוטות. לבית שמש עדיין רוב בעלי זכות בחירה השייכים למפלגות התומכות באלי כהן. גם בצד החרדי אין עוררין על עובדה זו. הדבר העיקרי שצריך כדי להביא ניצחון למחנה שלנו הוא אחוז הצבעה גבוה. ובשביל זה חייבים להתכונן בצורה הטובה ביותר ליום הבחירות. בעניין הזה אני יכול לומר בקול ברור שכל השותפים שלנו עובדים חזק בשטח וכמות האנשים שכבר אמרו שיבואו להצביע ושלא הצביעו בפעם הקודמת מעודדת מאד.
 
 כמובן שאי אפשר להתעלם מהאווירה בעיר בפרט ובמדינה בכלל. כאשר רף המתח גבוה. כדי לעורר את הציבור חייבים לחדד מסרים ובלבד שנצליח לשמור על איפוק בכל מה שקשור לסכנת שנאת חינם שאסור שתהיה בעיר. אני קורא שוב לאחרון הפעילים לנהוג באחריות ולזכור שגם אם יש לנו חילוקי דעות מהותיים אנחנו אחים. 
 
אנחנו דיברנו במשך הרבה חודשים על הרקע והניסיון של אלי בעבודה ציבורית, על  התוכניות שלו לקידום העיר ותושביה, אבל, אחרי הבחירות התחדדה החשיבות של יכולת לנהל עיר נקייה מאינטרסים צרים ולמען כלל תושבי העיר, דתיים וחילוניים כאחד. הבחירה פשוטה. מי שמאמין שלאלי הכישורים והערכים לאחד ואפילו הייתי אומר לרפא את העיר לאחר מערכה לא פשוטה, שיצביע עבורו!!! 
 
אני מלא אמונה שלרוב תושבי העיר רצון לראות עיר מנוהלת במקצועיות ועל בסיס ערכים משותפים, לרוב תושבי העיר. האיש שמתאים לתפקיד זה הוא אלי, וכל הצוותים, הפעילים והמתנדבים ימשיכו עם כל הכוח כדי להגשים חלום של עיר בפריחה וצמיחה שטוב יהיה לחיות בה, ושהתושבים יהיו גאים לומר ״אני תושב בית שמש!

 


מתי גרינפלד - מנהל מטה ההסברה 'חן דגל התורה'

אני כמובן תומך בראש העיר הרב משה אבוטבול. להערכתי הניצחון של אבוטבול מגיע משני גורמים עיקריים. הראשון, ההתלכדות של המחנה החרדי סביבו, והשני, הטעויות הקשות בקמפיין של המועמד שמולו - אלי כהן.

למרות שזה נראה כך הרי שהתמיכה באבוטבול אינה מובנת מאליה. חמש השנים האחרונות שבהן הוא ניהל את העיר לא גרמו לשינוי מהותי מבחינת חזות העיר והבעיות הנוספות כמו כיתות לימוד חסרות העדר שטחי ציבור וכד'. בציבור החרדי הובעה לא אחת ביקורת חריפה נגדו לאחר שאגף שפ"ע התעלם לחלוטין מהאזורים החרדיים וכלשונו של מחזיק התיק מר מאיר בלעיש "מבחינתי העיר נגמרת בכיכר של מוניות שרת...".

למרות זאת השכיל אבוטבול בקמפיין מוצלח להראות שהוא מבין את בעיותיו והודיע שאגף שפע יישאר בידיו כשהמוטיב המרכזי בקמפיין שלו היה טיפוח פני העיר.

למרות שאנו שבעי הבטחות ובקמפיין מוצלח קשה לשכנע אותנו, אנו נשאר עם אבוטבול מהסיבה שהאלטרנטיבה, אלי כהן, עשה את כל השגיאות האפשריות מול הציבור החרדי. הקמפיין הנוכחי שלו תוך שימוש מוגזם וטיפשי במילה "קיצוניים" גרם לאחרוני התומכים שלו בקרב המגזר החרדי להודיע על תמיכתם באבוטבול. כהן אולי התכוון להראות שהוא מחזיר את בית שמש מהקיצוניים, אולם בבת אחת קטלג את כל הציבור החרדי ככזה. זו שגיאה קריטית כשאתה רוצה להשיג קולות מן הצד שכנגד.

למעשה, המלחמה כיום נטושה על העיר הותיקה לאחר שברמה המערכה הוכרעה ללא קרב. אבוטבול העביר את המערכה אל השטח של אלי כהן כשבמקביל הוא מבסס עוד יותר את השליטה המוחלטת שלו ברמה.

גם בקרב הזה אבוטבול מפתיע עם מסרים של פיוס ואהבה מול מסרים של שנאה והפחדה של כהן.

זה מה שגם מוביל אותי אל השוני בין המערכות. בפעם הקודמת זינבו שני המתמודדים זה במחנהו של זה. אבוטבול הצליח לקחת קולות מהמחנה המסורתי ומאידך כהן לקח את קולותיהם של אנשי טוב מהמחנה החרדי. כעת, אנשי טוב "חזרו הביתה" ואילו המאבק ניטש על העיר הותיקה.

הערכתי היא שאבוטבול עוד יגדיל את הפער בתוצאה הסופית 


 


חנוך דרנגר – אגודת ישראל

אני סבור שהניצחון הפעם יהיה לא בידי מי שיצעק יותר או "יתסיס" יותר את קהל בוחריו הפוטנציאלי, אלא יותר בידי מי שישכנע - בכבוד - את ציבור הבוחרים שבידיו להביא לקירוב בין אוכלוסיות העיר ואיחוי הקרעים (שלדעתי לא כל כך קיימים כפי שמוצגים בקמפיינים השונים).

השוני בין המערכות הוא, שהפעם אין הרבה זמן להתקשקש ולהוביל דעת קהל. הפעם עובדים באופן ממוקד וישיר על המטרה. פונים לציבור במסרים ברורים וחדים ולא נותנים ל"מימד הזמן לעשות את שלו" כפי שעושים במערכות בחירות רגילות.

אני חוזר על תקוותי וברכתי שנחזור במהירות לחיים תקינים, של שלווה ושל שיתוף פעולה הדדי כפי שהיה תמיד בבית שמש, וכפי שעוד יהיה בעזרת השם.

ויבחר מי שיבחר!