שלושה תלמידים ממגמת ביולוגיה בתיכון 'אור' השתתפו בפרויקט 'בשביל המחקר' של מוזיאון המדע על שם בלומפילד בירושלים בהשתתפות 120 תלמידים מצטיינים מהמחוז כולו * משה דדון: "במטה יהודה צומח דור המדענים הבא של ישראל"
 
"התלמידים ציינו בסיפוק רב את ההזדמנות להיפגש עם חוקרים, להכיר ולראות איך מתקיימים ניסויים במעבדות וללמוד על הקשיים ועל ההצלחות"
 
שלושה תלמידי שכבת י' ממגמת ביולוגיה בתיכון אור השתתפו לאחרונה בפרויקט 'בשביל המחקר' - פרויקט ייחודי של מוזיאון המדע ע"ש בלומפילד בירושלים, בשיתוף עם האוניברסיטה העברית לתלמידים מצטיינים.
 
במסגרת התכנית פועלים במוזיאון המדע להעלאת המודעות המדעית בקרב תלמידי בתי הספר ובהכנת פרויקטים של חקר בתחום המדע והטכנולוגיה. זאת  במטרה לאפשר לתלמידים מצטיינים להתמודד עם אתגרי המחקר המדעי והפיתוח הטכנולוגי. התכנית הופעלה לראשונה בשנת 2011 עם 80 תלמידים והתרחבה תוך שלוש שנים ל-120 תלמידים.
 
במהלך הפרויקט נחשפו התלמידים - מתן גפן, עתליה הר צבי וזהר וולף  -לעולם המחקר המדעי במטרה לעודד אותם לבחור במסלול של מחקר מדעי במסגרת עבודת הגמר בכיתות י"א ו-י"ב.
 
שלושת התלמידים הצטרפו ל-120 תלמידים מצטיינים בביולוגיה מ-22 בתי ספר במחוז ירושלים ללמידה משמעותית וחווייתית. התלמידים חולקו לקבוצות חקר שונות והתלוו לדוקטורנטים החוקרים בתחומי מחקר שונים. הלמידה כללה ביקור במעבדות והתנסות בשאלות חקר, ניסויים ועוד. ביום השיא שהתקיים בתחילת החודש במוזיאון המדע הציגו התלמידים את תחומי המחקר השונים. את התלמידים ליוותה רונית שביד, המורה לביולוגיה.
 
"התלמידים ציינו בסיפוק רב את ההזדמנות להיפגש עם חוקרים, להכיר ולראות איך מתקיימים ניסויים במעבדות, ללמוד על הקשיים ועל ההצלחות", ציינה מנהלת התיכון, עידית ניב.
 
"מטה יהודה מציינת 50 שנה של מצוינות והישגים בחינוך", מסר ראש המועצה משה דדון. "תיכון אור הפך תוך ארבע שנים לבית ספר מוביל במדעים, בביולוגיה ובמדעי חקר החלל. במטה יהודה צומח הדור הבא של מדעני ישראל. זו ההזדמנות להודות לכל העושים במלאכה, להנהלת התיכון, לצוות ההוראה, להורים ולתלמידים על שיתוף הפעולה המצוין".
 
ציוד מעבדות חדש
בתיכון 'אור' ממשיכים להתחדש בציוד ולאחרונה רכש בית הספר ציוד מעבדות מתקדם למגמת הביולוגיה והביו-טכנולוגיה ובכלל זאת מיקרוסקופים, אוטוקלאב, אינקובטור, מאזניים, מחשבים ועוד. בבית הספר ביקשו להודות לכל מי שעזר בקידום הפרויקט וציינו כי הציוד ישרת נאמנה את המורים והתלמידים, וכי הם מזמינים את התושבים להגיע לסיור במעבדות.
 
בבית הספר הביעו השבוע סיפוק רב מהציוד החדש ומההישגים האחרונים של התלמידים. כזכור, נבחרת הרובוטיקה (תלמידי כיתות ז' עד ט') זכתה לאחרונה בשלושה גביעים בתחרות ה-FLL שנערכה במודיעין בהשתתפות 25 בתי ספר מכל רחבי הארץ. הנבחרת קטפה את גביע האליפות, מקום שני בתחרות הגביע על ביצועי הרובוט וגביע על מחקר.
 
בגביעים זכו קבוצת הבוגרים (כיתות ח'-ט') וקבוצת הצעירים (כיתות ז'). זכיית הנבחרת בתחרות האזורית המקדימה העלתה את בית הספר לשלב הגמר הארצי שייערך בהיכל נוקיה בשבוע הבא.


 
\"\"
 
 
 
\"\"
 
\"\"