צילום: יח״צ 

1. בלונים
בלונים הם למעשה כדורים שלא עושים נזק, וקשה לשלוט בהם. את שתי התכונות הללו ניתן לנצל לטובתכם ולארגן לילדים משחקי בלון שונים, מ-אסור לתת לבלון ליפול על הרצפה, דרך משחק בו הילד צריך לחבוט בבלונים כמה שיותר רחוק בעזרת מחבט או מטקה, משחק מטקות עם בלון, כדור-סל לתוך סל הכביסה ועוד.

2. מסיבת ריקודים
זה הזמן לשים מוזיקה מקפיצה, להרים את הווליום ולהתחיל לפזז. אפשר שכל אחד מבני הבית ימציא תנועה, ואז היתר ילמדו אותה ויצטרפו, אפשר ללמד את הילדים את צעדי הלמבדה המרהיבים שלכם, את הצעד התימני שפעם שלטתם בו, ללמד אותם איך רוקדים בזוגות או סתם להשתולל בסגנון אוונגארד. כיף מובטח לכולם.

3. ניקוי הבית
מרי פופינס היתה זו שאמרה שכפית של סוכר עוזרת לבלוע את התרופה הכי מרה, ויש לא מעט הורים שלקחו את הגישה הזו ורצו איתה. ניקיון היא פעילות שדורשת מאמץ פיזי בלתי מבוטל, ויש כמה דרכים להפוך אותה לכיפית עבור הילדים. כשמטאטאים ניתן לסמן סביב אחת ממרצפות הבית בעזרת מסקינגטייפ ולתת לילדים מטאטא ולהגיד שמטרת המשחק היא להביא כמה שיותר לכלוך לתוך המסגרת. כשרוצים לשטוף, ניתן להזיז את הרהיטים, לגרוב לילדים גרביים עבים, לתת להם לדרוך בתוך גיגית נמוכה עם מים חמימים וסבון, ולתת להם לנקות את הרצפה עם הרגליים. הם יהיו מאושרים והרצפה תיהנה מניקוי מסויים. אחרי כל זה, אמבטיה חמה היא עוד פעילות מצויינת ומעייפת.

4. קוביית פעילויות
קופסת קרטון בינונית ומרובעת אותה סוגרים מכל הצדדים יכולה להפוך לקוביית משחק ענקית, עליה יכתוב ההורה מראש שש פעילויות שונות, כמו: לקפוץ עשר פעמים על כל רגל, או לעשות חמישה גלגולים, והופ – יש לנו משחק בו כל משתתף מגלגל את הקוביה ומקבל מטלה פיזית שעליו לעמוד בה בכבוד.

5. מלחמת כריות
אם אנחנו כבר קופצים על המיטה של ההורים, למה שהילדים לא יעשו עוד משהו שבדרך כלל אסור – ויכו אחד את השני? רק בעזרת כריות רכות כמובן, וכשההורה משמש כשופט, ומודיע מתי הסתיים כל סיבוב, מי המנצח, מתי מתחילים ומתי מפסיקים. אחרי שמסיימים להתגושש ולהתגלגל בין כרי ושמיכות הפוך וכולם כבר תשושים, אפשר להצטרף אל הילדים, להתכרבל יחד ולראות סרט.