שאלה:

עם פתיחת מערכת הבחירות החוזרות, כיצד נערכים במטה הבחירות אליו אתה שייך, מה רוח המסרים, וכיצד אתה באופן אישי (תפקידך אם יש) משתלב במערכה ?
 

 

  אלי בן משה

בן 52, נשוי+2, סטודנט בביה"ס למנהלים של האוניברסיטה הפתוחה, תושב העיר בית שמש כ -20 שנה. מנהל תיקי לקוחות מוסדיים בחברת פעמית. ומשמש מזה כשנה דוברו ויועצו של ריצרד פרס מתמודד למועצת העיר מטעם 'בית שמש שלנו'.

אין ספק כי פסיקתו של בית משפט העליון שינתה את הלך הרוח בקרב צבור הגוש הלאומי, ואווירת הניצחון מרחפת לה באוויר והפעם ביתר שאת.
 
מחנה הגוש הלאומי זכה לרוח גבית הן מבית המשפט העליון והן מתושביה של מדינת ישראל.

יוצא מכך איפה שהמאבק כנגד התחרדותה של העיר, והזעקה לשוויון בנטל ובזכויות התושבים, פשה כמעט בכל עיר ואם בישראל, זאת ועוד לטוהר בחירות ולאמות מידה מוסריות בכלל מערכות הבחירות בישראל.

עם הכרזת פסיקת העליון, קיימו מטות הגוש הלאומי ובראשן אלי כהן מסיבת עיתונאים מקיפה, לעיני כלי תקשורת מכל הערוצים, ובה הכריזו על פתיחת המאבק המחודש לשינוי פני השלטון בבית שמש ולהחלפתו. 

כמו כן, מטה מפלגת בית שמש שלנו בראשותו של ריצ'רד פרס, ואשר אני מנוי כדוברו, קיים ישיבה מיידית לאחר מסיבת העיתונאים עם צוות המטה לשםהיערכות לקראת הבאות קרי: קביעת אסטרטגיה מחודשת, רענון נהלים, וקביעת מטרות ויעדים, וזאת בהתייחס לחלון ההזדמנויות שנוצר.

אני מניח ומעריך כי יתר המטות וראשיהן נהגו כך.

אשר על כן, ובשל פרק הזמן הקצר העומד בפנינו, החלטנו על נוהלי עבודה  מסיביים ומסביב לשעון. וזאת על מנת שביום פקודה נהיה ערוכים היטב לקראתו, הן אל מול כלל צבור התושבים והן אל מול בוחרינו !

אחזור ואציין כי מפלגת בית שמש שלנו ממשיכה ותמשיך להפיץ ברבים את משנתה הסדורה עוד מימי התהוותה והיא: בית שמש שלנו של כולנו !

אנו מאמינים באחדות ובקירוב לבבות, וטוב יהיה אם הצד השני יפנים זאת!  פנינו לשלום ולא למלחמה ! 

אנו תומכים ובאופן נחרץ באלי כהן לראשות העיר, נקודה!!

הבחירה בריצ‘רד פרס חשובה כיום יותר מבעבר, אשר התגלה כאיש אמונו העיקרי של אלי כהן עוד מימים ימימה, ומה גם שהמכנה המשותף להם בכל המובנים גדול לאין ערוך! שילובם של אלה, מקרין ממלכתיות אחדות ומתינות לכל אורך הדרך.

הם לא לוחמים, הם מנהיגים! בית שמש זקוקה היום יותר מבעבר למנהיגות ראויה התומכת ומפשרת בין הפלגים החצויים שבעיר !

שבענו די ממלחמות, ופנינו מביטות קדימה אל עבר האופק הנכסף, לו ציפינו זמן רב.

תודה רבה! 

 
ראובן כהן
 
נשוי לחדוה ואב ל-4, תושב רמת בית שמש מזה כ-15 שנים, בקדנציה האחרונה שימש כחבר מועצת העיר מטעם סיעת ש"ס כמספר 2, היה ממונה על תיקי החינוך התורני, תרבות תורנית, בריאות, ומ"מ יו"ר ועדת מכרזים.
 
במטה הבחירות שלנו כבר היו מוכנים וערוכים לבחירות מאותו רגע ששוחרי הדמוקרטיה בבית שמש הצהירו מעל כל במה שאצלם הדמוקרטיה זה רק סיסמה, ומיד עם החלטת הבג"צ נכנסנו להמשך פעילות נרחבת..רוח המסרים הינם כמו תמיד ש"ס הייתה ותמשיך להיות מפלגה חברתית תורנית, וזה מה שאנו מוסרים ונמסור גם הפעם. כל הציור שמציירים אותנו ברחובות העיר זו הכפשה, אבל אני מאמין שהציבור זוכר ויזכור ביום הבחירות את התנועה שדאגה ודואגת לכלל הציבור ללא הבדלי דת גזע ומין..
 
בע"ה כמו כל מערכת בחירות גם הפעם אני אנהל את המטה ואו הפעילים ברמב"ש א' בשיתוף פעולה מלא עם הרב גולן שליט - מנהל אזור בית שמש. וכמובן עם הכוחות המשותפים ששלח לנו הרב אריה דרעי יו"ר התנועה מרחבי הארץ.
 

 

אורון סולטן

בן 28, נשוי + 2, פעיל ליכוד וחבר בקבוצת "תגר", כותב טור בשם "צופה מהצד" במקומון הוותיק 'קרן-אור'
 
יריית הפתיחה החוזרת של מערכת הבחירות בבית שמש נורתה השבוע ברחבת קניון נעימי בהפגנה שכללה את אלי כהן, חברי המועצה הנבחרים, שרים וחברי כנסת.
 


הכותרת של כל המסע הזה היא אחת: אסור לנו להחמיץ את זה, אסור לנו להיות שאננים וזה גם המסר המועבר בסניף הליכוד העירוני. 
 
אנסה להימנע מסובייקטיביות ואומר שסניף הליכוד הוא הסניף הכי דומיננטי ומשפיע בעיר, סניף שאחראי לחשיפת השחיתות בבחירות האחרונות. ברם, חרף זאת, אנחנו יודעים שאסור לנו להיכנס לעננה של נאיביות. זה הולך להיות קשה ואנחנו הולכים להקיז דם הרבה יותר מהמערכה הקודמת. הספקטרום הפוליטי בבית שמש השתנה בחודשים האחרונים, לאור העובדה שילנה קוניאנסקי חברה לקואליציה של אבוטבול ולאחר מכן (השבוע) סגרה עם אלי כהן ולאור העובדה שמאיר בלעיש "יצא מהארון" ולא התבייש ללכת יד ביד עם אבוטבול, נכח בת הפתיחה שלו במוצאי השבת האחרונה ולקח חלק גדול במנגנון ההגנה של אבוטבול בבית המשפט. כל זאת ועוד משנים את גודל החתיכות בעוגת המנדטים הצפופה בעיר ולכן הליכוד בעיר הכריז מלחמה והסתערות על כל קול. הפעילים עובדים במרץ כפול, התחלקו לצוותים ועוברים מבית לבית וישיבות בסניף מתקיימות על ימין ועל שמאל.
 
החלק שלי בסאגה הזו היא להוות מעין שופר קטן לסניף, להגביר את המודעות לפעילות הליכוד ברשתות החברתיות, כתיבת טורים ענייניים, העברת ידיעות לתקשורת המקומית וכיו"ב, מדובר בחלק אינטגראלי וחיוני במערכה שמטרתו לא
לנתק את הקשר עם העין הציבורית ולדאוג שסניף הליכוד יישאר תמיד במרכז העניינים הפוליטיים בבית שמש.
 
אני מאחל לכולם הצלחה גדולה במערכה הזו. לאלי כהן, שמלבד היותו המועמד הראוי לראשות העיר הוא גם ידיד אמת, אני מאחל דרך חלקה ושקטה לראשות וכמובן לסניף הליכוד ולפעילים החדורים שלנו שעושים ימים כלילות על מנת להחיות את הדמוקרטיה ולהחזיר את השפיות לתושבים. 
 


חנוך דרנגר

תושב העיר משנת 1997, פעיל במפלגת אגודת ישראל ג'.

שימשתי בעבר כחבר וכסגן ראש המועצה הדתית, הקמתי וניהלתי את בית ספר "מגן הלב" לחינוך מיוחד, וכיום משמש כחבר הנהלת המתנ"סים.
 
אני מנהל את מטה הבחירות של מפלגת אגודת ישראל ג'. במסגרת תפקידי אני מרכז את כל הפעילות וקשור לכל מה שקורה במטה הבחירות.

במערכת הבחירות הזו אנחנו קוראים לכלל תושבי העיר לבחור ולהצביע על פי מצפונם ורק על פיו.

לא להיגרר אחר קמפיינים כאלו ואחרים, אלא לחשוב רק מה טוב לעצמם. איך העיר נראתה עד ל-5 השנים האחרונות וכמה היא התקדמה ב-5 שנים האחרונות.

לא אעשה תעמולת בחירות מעל גבי במה זו, אבל לכל אחד יש את החלק שהוא מרגיש בהתפתחות ובקידום העיר, ולפי זה עליו לבחור מי הוא רוצה שינהיג עבורו את העיר ב-5 השנים הבאות.

ורק מילה אחת על ידידי משה אבוטבול: התקדמות העיר לא נעשתה רק בשל חכמתו וכישוריו של ראש העיר (שגם עליהם אין חולק), אלא בזכות התנהלותו ומנהיגותו שכללה שיתוף פעולה והאצלת סמכויות מוחלטת.

זו הדרך היחידה לקדם את ענייני העיר כולם.
 


 דניאל גולדמן

תושב העיר, עצמאי, יו"ר הנהלת 'גשר' ותנועת בני עקיבא העולמית


מיד לאחר ההחלטה הסופית של בית משפט העליון הייתה התייצבות מידית של הפעילים במטה בית שמש חוזרת. לא כל יום מקבלים הזדמנות שנייה וכולם מבינים את גודל השעה. 

אם בפעם הקודמת היי ספק שאלי מסוגל לנצח עכשיו זה ברור שבידינו להביא את השינוי. מקסימום מאמץ ביום הבחירות יביא את אחוזי ההצבעה שדרושים להביא את הרוב השפוי בעיר לידי ביטוי. 
 
לאורך כל הדרך אלי התמקד במסר של שדרוג ניהול העיר על ידי הניסיון העשיר שלו וגם מחויבות מלאה לספק איכות חיים מרבית לכלל תושבי העיר, כל הקהילות וכל השכונות. 
 
מעבר למסרים אלה אי אפשר להתעלם מנושא טוהר הבחירות והשפעת הקיצונים בעיר. למען כלל התושבים, חרדים וחילונים כאחד אסור לתת להשפעה זו מקום כה מרכזי בניהול העיר. לצערי, משה אבוטבול מושפע על ידי גורמים קיצוניים, גם אם לא באופן ישיר, כולנו הרגשנו את זה במהלך השנים. 
 
למרות היותו ראש העיר מטעם ש״ס ישנה אכזבה גדולה, דווקא מתוך ציבור שולחיו. יש אבסורד מוחלט שמשה מעלה את השד העדתי כאשר אלי ורוב מנהיגי הגוש הציוני באים מאותם מקומות בדיוק. זה מרגיז וזה ציני. יש שיתוף פעולה יוצא דופן, גם בתוך בית שמש חוזרת ובכלל בגוש הציוני כאשר כל הקשת הקהילתית מיוצגת, דתיים, חילונים, חרדים מצד אחד, עולים וותיקים מצד שני כולם מאוחדים למען בית שמש טובה יותר. 
 
אני פעיל במטה מהשלבים המוקדמים. אני שמח לקחת חלק בעבודה כאשר אני גם עובד במטה וגם יוצא לעבוד בשטח. יש הרבה עבודה אבל המוטיבציה של כולם בשמים. 
אני שמח שלעיר בית שמש ניתנה ההזדמנות להראות חגיגה דמוקרטית, ואני ממש מתרגש לקראת יום הבוחר שיהיה יום חג עבור התושבים!