בס"ד

ביום חמישי ובמוצ"ש האחרון, התקיימו כנסי פתיחה של מערכת הבחירות. הגוש הציוני קיים בשלושה סניפים את פתיחת המערכה. מטה 'בית שמש חוזרת', 'ליכוד' ו'עתיד העיר'.
במטה הליכוד הוזמנו הפעילים בשעה 19:30, מטה המפלגה המה אדם והתרחשות, לפי הערכות הגיעו כ- 100 פעילים. בתחילת הכנס התקיימה דקת דומיה לזכרו של פעיל הליכוד אהרון וקנין ז"ל, שנפטר באופן פתאומי.

יוסף קנדיאטי מתנועת 'קול שחר' שהצטרף עם קבוצתו לסיעת הליכוד אמר: אני שמח להצטרך לבית החם של הליכוד וממליץ למצביעי התנועה לחבור אלינו".

משה שטרית, חבר מועצת העיר הנבחר אמר: "אני עדיין לא מעכל את העובדה שאהרון ז"ל לא איתנו. לא הייתה הפגנה או כינוס שהוא לא השתתף בו. הוא נלחם על בית שמש עד יומו האחרון, סניף הליכוד יזכור אותך לעד.

אנחנו נכנסים למערכה האחרונה בהחלט במאבק על הבית. 12 אלף איש מהגוש הציוני לא יצאו להצביע, מתפקידנו הפעם להוציא אותם. אנחנו מקימים עכשיו "צבא פעילים" ועל כולם להיות חיילים בצבא זה". 

שלום אדרי, חבר מועצת העיר ויו"ר הרשימה אמר: "למערכה זו אנו באים שוב מחוזקים יותר מתמיד ע"י שרי הליכוד שעומדים מאחורינו. עלינו לתת מעצמינו עוד חודש אחד ואחרון בהחלט כדי שבעוד פחות מחודש בית שמש תהיה במציאות טובה יותר, מציאות בה אלי כהן ראש עיר ביחד עם נציגי ליכוד נאמנים במועצת העיר."

מטה אלי כהן היה מלא מפה לפה. המתנדבים הרבים שבאו לכנס התחבקו איש עם רעהו וברכו על ההזדמנות השנייה שניתנה להם.

יוסי דרוק, מנהל המטה, סקר בהרחבה באמצעות מצגת את נתוני  המערכה החולפת, תוך שימת דגש על כל הפרטים. לאחריו ביקש מהמשתתפים הרבים לקחת חלק פעיל במערכה מורכבת זו, בכל מה שיידרש. הוחלט כי הפעילים יעברו בית-בית בכדי לעודד תושבים לצאת לבחור ביום הבחירות כמטרה עליונה וחשובה ביותר.

אלי כהן, מועמד לראשות העיר ויו"ר סיעת בית שמש חוזרת, הגיע באיחור קל, מאחר והשתתף בכנס של שלוחי חב"ד בבנייני האומה בירושלים.

אלי כהן בראשית דבריו ברך את הנוכחים והזמין את אבי אמסלם (הספר) - פעיל מרכזי, לומר כמה מילים. אמסלם הדגיש את תוצאת הבחירות, בצירוף שתי מילים: "טרגדיה ואבל". ששיקפה תחושת תושבים רבים וטובים בעיר, וביקש מכול תושבי העיר בגוש הציוני לקחת חלק פעיל במערכה מכרעת זו.

אלי כהן אמר: "לא נתחשבן עם אף גורם. אנחנו נכנסים למערכה זו אחרי מסע קשה של שנה לפני הבחירות, ומסע שנמשך גם לאחר הבחירות. אני מציע לכולם לקרוא את פסק הדין. אני שמח שהצדק ניצח. אך חשוב שנזכור שאין מועד ג'!!

יש לנו פחות מ-20 ימי עבודה והתארגנות עד ליום הבוחר, ואנו מחויבים להתייחס לכך בכובד ראש. אני עושה את המסע הזה באמונה שלמה ובמסירות רק בגלל שאתם השותפים שלי.

מה שיעשה את ההבדל ויקבע הפעם את עשייתנו הגדולה הוא להביא את התושבים להצביע. אני מאמין שכולנו נעשה עבודה טובה ונביא לשינוי המיוחל. אני רוצה לציין שגם סיעת 'ישראל ביתנו' תצטרף אלינו.

אני יודע שנכונה לנו מערכה לא פשוטה אבל אנחנו נעבור אותה במשותף.

ביום שני הקרוב (17/02), אנחנו נקיים עצרת משותפת לכלל הגוש הציוני המאוחד, ברחבת קניון נעימי, בשעה 19:00, על כולנו להזמין אנשים ולהיות שם".

בכנס פעילים מרכזיים של סיעת ש"ס שהתקיים אמש אמר ח"כ אריה דרעי:
"הבחירות כאן חוזרות על עצמן כי יש מי שלא יודע לקבל את הכרעת הבוחר. במקרה של בית שמש זה מוזר שמפלגה דתית העמידה אדם חילוני בראש הרשימה וכמועמדה לראשות העיר, ואת כל זה הם עושים בכדי לעצור את ההשתלטות החרדית על בית שמש.

מאז שהייתי מנכ"ל משרד הפנים, את אף אחד לא עניינה בית שמש, שהייתה עיירת פיתוח שכוחת אל. העיר הייתה גירעונית שלא שילמה משכורות, בעבר כל תלמודי התורה היו בקרוונים מוזנחים.

ב"ה עם הרבה עבודה החלה המהפכה של מר"ן זצ"ל והחלו לקום ישיבות וכוללים. בזכות העשייה שלנו היום העולים החדשים מארה"ב ומאירופה נהנים מעיר מטופחת ומשודרגת ואחרי כל זה הם היום אומרים בעקבות ההסתה שגנבנו להם את העיר.

בית המשפט העליון מרגיש "שהציל" את העיר ואם לא נצליח במערכה ככה זה יוצג בתקשורת. אין לי ספק ננצח ואז נוכיח שההסתה הייתה מתוך שנאה וקנאה".

אבוטבול אמר: "בחרתי לעשות את כנס הפעילים הראשון דווקא בבית הכנסת "ממזרח השמש" כי זה מקום בו הונחה אבן הפינה וגם לאחר 3 שנים, נקבעה בו מזוזה ע"י מרן הגאון עובדיה יוסף זצ"ל. שהיה מחובר לבית שמש והוא מתווה דרכה של תנועת ש"ס ולאור הדרכתו היא פועלת."

עוד יצוין, כי מאיר בלעיש, יו"ר סיעת 'דור אחר', השתתף בישיבת פעילים של ש"ס, ואמר בנאומו: "אלי כהן שלח הודעה קולית לכל תושבי בית שמש. הוא דיבר על הקיצוניים, ורץ מהר לחב"ד והצטלם איתם. זו גניבת דעת לשמה, והציבור מתחיל להאמין. יש לנו 26 ימים, אני לא יודע מה יהיה איתנו אם משה לא יבחר? משה היחיד שיודע לחבר בין כולם.

אני מבטיח כי משה אבוטבול יבחר לראשות העיר ואנחנו נחגוג ב"ה. הגיע הזמן שנעשה להם בית ספר, שה' ישמח אותנו."
 
 [gallery_137]