מאת: טלי אשכנזי

שבענו מהקניונים, בתי הקולנוע, הפארקים הגדולים למיניהם, הבריכה והים, עכשיו נותר לנו לנער את ראשנו היטב ולחפש תעסוקה לימים האחרונים שהם גם מלאים בהתרגשות ילדינו לקראת החזרה לגנים ולבתי הספר.
אז בואו נהפוך את השבוע הזה לשבוע הטוב ביותר של החופש הגדול וביחד עם הילדים, נחדיר קצת סדר יום ובמקביל נהנה מפעילות ביתית מהנה ותורמת לכולם.
מידי שנה, נהגתי את השבוע האחרון של החופש הגדול להקדיש למטרה אחת סידור החדר.
נשמע לכם קל? אז ככה, זה לא ממש קל לילדים. אבל מניסיוני עם ארבעה למדתי שהשבוע הופך להיות חוויה יוצאת דופן, זמן איכות נהדר איתם ובמקביל כולנו מרוויחים סדר וניקיון מופתי, אבל הדבר העיקרי הפכתי את הפעילות למסורת, ואין שום סיבה שלא תיהנו מן הרעיון גם אתם ותשרישו אותו כמסורת גם בביתכם.
חדרי ילדנו עמוסים לעייפה במשחקים, ספרים, חוברות, בובות, ארון בגדים ועוד.
החכמה בהפעלה הנהדרת הזאת לקבוע לכל יום יעד ומטרה.
אני תמיד התחלתי במדפים העליונים. את כל הבובות והדובים למיניהם מורידים מהמדפים מכניסים למכונת הכביסה, מייבשים ומחזירים בסדר שונה. בזמן שהפרודוקטים מתנקים מן האבק, מנקים אבק מהמדפים, וכאן כמובן, הילדים זקוקים לעזרתכם לטפס לעיתים לגובה.
ביום הבא מורידים את כל קופסאות המשחקים למיניהם. בודקים מה כשיר להמשיך לככב על המדף ומה לא. המידור לוקח לא מעט זמן לעיתים. אחר כך, פותחים קופסא אחר קופסא ועושים בה סדר. אם מדובר בכרטיסים או קלפים מאגדים בגומיות, אם בקופסאות עם קוביות למיניהם מסדרים אותן כך שהקופסא תיסגר ברווחה. תאמינו או לא, תעסוקה לכמה שעות טובות. כמובן שבדרך מנקים את המדפים ובוחרים אחר כך איך לסדר חזרה את הקופסאות עליהם.
היום השלישי מוקדש למגירות. מוציאים את תוכנן, מנקים ושוב עושים מידור. חציין הולך לפח...
את היום הרביעי מקדישים לסידור ארון הבגדים.
מאחר והיום תלבושת אחידה היא חובה, מסדרים את הארון כך שחולצות התלבושת יהיו נגישות לידן מכנסים קצרים, חצאיות וכו'. כמובן שהילדים יהיו עסוקים בקיפול מדוקדק של הבגדים, הוצאתם מן הארון והסידור האחרון על פי דעתם. ברגע שהם שותפים למלאכה הארון נותר להרבה זמן מסודר להפליא. הרווחנו פעמיים!!
את היומיים האחרונים לחופש הגדול בדרך כלל הקדשתי לאפיית מיניי עוגיות כיפיות בכדי לקשט את התיקים החדשים וכמובן להתפאר ביצירת כפינו מול החברים.
 
להתראות בשנה הבאה....

 

(תמונה מתוך freeimages)