בית המשפט המחוזי בירושלים הרשיע לפני כשנה את טאדסה גטאהון ברצח עו"ד נתן ז'ורנו ובתו ימית שנה לפניכן בבניין כלל בירושלים ביולי 2013. "הנאשם רצח את המנוחים בכוונה תחילה", נכתב בפסיקה.  

על פי כתב האישום, בתקופה הרלוונטית לכתב האישום עבד הנאשם כמאבטח בחברת האבטחה "מודיעין אזרחי" והחזיק באקדח שניתן לו מהחברה.
עו"ד נתן ז'ורנו היה בעל משרד עורכי דין הממוקם בבניין כלל בירושלים ובתו, ימית ז'ורנו, עבדה עמו במשרד.
 
ביוני 2012 פנה הנאשם למנוח וביקש שייצגו בהליך גירושין מאשתו שהתנהל באותה העת בביה"ד הרבני בירושלים. המנוח נעתר לבקשתו ובין השניים נחתם הסכם שכר טרחה שבו נקבע שהנאשם ישלם למנוח 20,000 ש"ח עבור הטיפול בתיק. במעמד החתימה על ההסכם, שילם הנאשם למנוח 10,000 ש"ח במזומן וב- 25.7.12 שילם הנאשם למנוח סכום נוסף של 1,600 ש"ח במזומן. על פי ההסכם, היה אמור הנאשם
לשלם את יתרת סכום שכר הטרחה במועד מתן החלטת בית הדין.
 
ב- 29.11.12 הגיע הנאשם למשרד המנוח והלין בפניו על אופן טיפולו בתיק. הנאשם טען בפני המנוח שהוא משתף פעולה עם עורכת הדין של אשתו, ביקש מהמנוח להפסיק לייצגו וביקש את כספו בחזרה. הנאשם צעק על המנוח, דפק על השולחן ואיים עליו באומרו "זה הסוף שלך". בתגובה ביקש ממנו המנוח לצאת ממשרדו, אולם הנאשם סירב לצאת מהמשרד. המנוח, שחשש לחייו, הזמין ניידת משטרה ורק משהגיע שוטר, עזב את המשרד.
ב- 12.12.12, בעקבות בקשת הנאשם מהמנוח שיפסיק לייצגו, שלח המנוח לנאשם מכתב ובו הודיע לו על הפסקת ייצוגו. ב- 23.12.12 פנה הנאשם במכתב תלונה ללשכת עורכי הדין בו הלין על אופן הטיפול של המנוח בתיקו. במכתבו ציין הנאשם, שהמנוח חדל מלייצגו וביקש את עזרת לשכת עורכי הדין בקבלת כספו בחזרה מהמנוח. בתגובה למכתב, ב- 28.5.13 שלחה ועדת האתיקה של מחוז ירושלים בלשכת עורכי הדין הודעה לנאשם על כך שתלונתו נגנזה לאחר שלא נמצאה בהתנהגותו של המנוח עבירה על כללי האתיקה המקצועית של עורכי הדין.
 
בשני מועדים נוספים שאינם ידועים במדויק, הגיע הנאשם למשרדו של המנוח ודרש לקבל את כספו בחזרה, אך נענה בשלילה.
במועד שאינו ידוע, גמלה בליבו של הנאשם ההחלטה לרצוח את המנוח והמנוחה. ב- 23.7.13 בבוקר הגיע הנאשם לבניין כלל והמתין בבניין כ- 45 דקות טרם נכנס למשרדו של המנוח.
בשעה 9:30 בערך נכנס הנאשם למשרד המנוח,  כאשר שהו בו המנוח והמנוחה. המשרד מכיל שני חדרים, חדר כניסה וחדר עבודה פנימי. הנאשם נכנס למשרד, חצה את חדר הכניסה בו שהתה המנוחה וניגש לחדר הפנימי בו שהה המנוח. הנאשם שלף את האקדח מכיס מכנסיו וירה במנוח מס' כדורים. כתוצאה מכך, מת המנוח. מיד אחר כך, יצא הנאשם לחדר הכניסה של המשרד וירה במנוחה מס' כדורים. כתוצאה מכך, מתה המנוחה.

היום (יום שישי), שנתיים לרצח המזעזע, המשפחה כאמור מתקשה להתגבר על האבידה הגדולה ומנציחה את השניים בלבם לעד. שושי כהן, אחותו של נתן ז׳ורנו ז״ל, פרסמה הבוקר פוסט מרגש לזכרם אשר בו נכתב, בין היתר, הדברים הבאים: ״אוהבים ומתגעגעים אליכם מאוד״.

ביום חמישי הקרוב תתקיים האזכרה לזכרם.

יהי זכרם ברוך!