מאת: שירן טמוזרטי                                   בחודש שעבר הודיעה המשטרה כי תלונה שהוגשה נגד קמפיין החרד"קים נסגרה מחוסר אשמה פלילית.

במקביל להודעת המשטרה, גם היועץ המשפטי לממשלה יהודה ויינשטיין, האיש שהרבה בזכותו התקיימו בחירות חוזרות בבית שמש, הודיע ימים ספורים לאחר מכן שאין בפעילות הקמפיין שום דבר פלילי.

אותו וינשטיין, שעל תופעת ריסוס שתי מילים על קיר: "תג מחיר" אמר: "התופעה הזו קשה וחמורה. כבר הכרזנו על זה כהתארגנות בלתי חוקית". ואני תוהה לדעת- האם ישנו הבדל בין ריסוס גרפיטי של תג מחיר לבין הקמפיין בו נתלות מודעות על אותם קירות נגד חיילים חרדים או בני נוער מהמגזר שמתכננים להתגייס?

בשנת 1997 הרשיע בית המשפט המחוזי בירושלים את טטיאנה סוסקין, תולת כרוז החזיר בחברון, בעבירות של נסיון לפגוע ברגשות דת, במעשה גזענות ונסיון להשחתת מקרקעין וכן בסיכון חיי אדם בנתיב התעבורה.
סוסקין נעצרה ב-27 ביוני בחברון וברשותה נמצאו כרוזים בהם צוייר חזיר, עליו נרשם באנגלית ובערבית השם "מוחמד", הדורך על ספר עליו נרשם באנגלית ובערבית "קוראן".
באותו יום הודבקו בשטחי הרשות הפלשתינית כרוזים כאלה. סוסקין לבשה בעת שנעצרה חולצה עליה צוייר סמל תנועת "כך". ושוב אני רוצה לדעת מה שונה קמפיין החרדקים מהמקרה של סוסקין? והאם זה משנה אם לחזיר קוראים מוחמד או כל שם חרדי אחר?  השופט צבי סגל בהרשעה של סוסקין ציין את הדברים הבאים: "הכרוז נעשה מתוך מניע גזעני מובהק להשגת יעד של השפלה, ביזוי, עויינות, או גרימת מדנים כלפי הציבור או חלק מהאוכלוסיה". לא. כי קמפיין החרד"קים, כבוד היועץ המשפטי, נעשה מתוך מניע של אהבה וכבוד הדדי. אחרת אין הסבר הגיוני מדוע לא מצאת שום סממן פלילי במעשה.

מנגד, לפחות הוא מביע עמדה ולא מסתתר מלתת תשובות (גם אם הן לא מספקות). בניגוד לחברי הכנסת החרדיים שמשום מה נאלמו דום ולא נשמע קולם. ברור לכולנו שאם אותו קמפיין היה לא נגד חייל חרדי אלא רק חרדי התגובות היו נשמעות אין ספור פעמים וכותרות העיתונים החרדיים היו נזעקות על אנטישמיות. אבל כנראה אותם  חברי הכנסת עסוקים בנושאים אחרים ואף ״חשובים יותר״. 
                                                             ההסתה המתמשכת הולידה מעשי אלימות נגד חיילים, שהחמור שבהם עלה לכותרות לפני למעלה משנתיים, לאחר תקיפה של חייל חרדי בשכונת מאה שערים בירושלים. בשנה האחרונה הצטברו עדויות נוספות על חיילים מהמגזר החרדי שהותקפו ברחובות חרדים ביריקות וקללות, ופעמים אף באבנים. גם בבית שמש סובלים לא מעט חיילים חרדים מתופעה מבישה זו, השבוע נחצה הגבול לאחר שהופצה חוברת הסתה נגד מגייסי חרדים הכוללים קציני צה״ל בכירים. לדעתי חייבים לטפל בנושא ביד קשה ולהעניש את כל מי שעומד מאחורי הקמפיין ״היצירתי״ והשפל.