מאת: שירן טמוזרטי                                      

המאכל הלאומי ׳פלאפל׳ חוגג היום (יום שישי) את היום המיוחד שלו בלוח השנה. לפני מספר שנים הוכרז ה-12 ביוני כיום חגו הרשמי של הפלאפל ברחבי העולם, בעקבות יוזמה של צעירים ישראלים שפתחו אתר אינטרנט המוקדש למאכל האהוב בכתובת  
www.falafelday.com. כדי לקדם ולשמר את המודעות לקיומו של יום חשוב ומבורך זה, מבקשים באתר מהגולשים לשתף ברשתות החברתיות השונות תמונות שלהם אוכלים את הכדורים נוטפי השמן , כמו גם להמליץ על הדוכנים לממכר הפלאפל האהוב עליהם. יש לציין שעם הזמן נפתח גם דף מעריצי פלאפל בפייסבוק- http://www.facebook.com/falafelday.
                                                                                                                                  אין ספק שמדובר במאכל ישראלי מאוד טעים ומן הראוי היה נכון להעניק לו יום שמציין את קיומו. גם בבית שמש, כמו בכל עיר במדינה, לא חסרים מקומות בהם מוכרים פלאפל לציבור הרחב, המוכר מביניהם והאהוב עליי ביותר באופן אישי הוא ׳ללה פלאפל בר׳, שנפתח רק לפני שמונה חודשים ברחוב יצחק רבין ותוך זמן קצר הביא עמו שינוי מרענן עם טעם של עוד. מקום זה הנו נקי ומסודר, האוכל בו טרי וטעים, צוות העובדים מקצועי ומסור, והשירות מעבר לכל הציפיות. ״היוזמה של ארבעת הישראלים לציין את יום הפלאפל הבינלאומי הייתה במקום ואני מאוד שמח שמשמרים את המסורת בכל כלי התקשורת השונים בארץ. לדעתי המאכל מסמל את הישראליות היטב ומחבר בין כל היהודים, גם אם נטוס לחו״ל ונאכל פלאפל, נרגיש את הבית שהוא כמובן הארץ שלנו. אני מזמין את כל תושבי בית שמש והסביבה להגיע אלינו לרחוב יצחק רבין 19 וליהנות ממנות פלאפל טעימות במיוחד, ממגוון מנות עשיר וממבחר פינוקים ייחודים״, את הדברים מסר לנו סיימון יעקב, בעל הבית של ׳ללה פלאפל בר׳.   
 
קצת היסטוריה וידע כללי: הפלאפל הוא בעצם קציצה מטוגנת העשויה מירק וגרגירי חומוס או פול מתובלים. הכדור המפורסם הוא לא המצאה ישראלית, למרות שנהוג לחשוב כך לעיתים. שורשיו של הפלאפל הוא במצרים, והוא הומצא תחילה כתחליף לבשר בחגים בהם יש איסור על אכילת בשר. הישראלים אימצו אותו בברכה, והוא מככב בכל מקום ובשלל גירסאות מדוכני פלאפל למסעדות יוקרה בוריאציות שונות. 

מה יש בכדור פלאפל?
הפלאפל עצמו עשוי מחומרים בריאים מאוד כמו חומוס או פול, ירק ותבלינים. הבעיה נעוצה בטיגון, ובעיקר כשהשמן אינו מוחלף לעיתים קרובות. ככל שהשמן חומם מספר רב יותר של פעמים, כך הוא משחרר יותר רעלים ורדיקלים חופשיים.
                                                                 כמה קלוריות בפלאפל?
בפיתה המכילה פלאפל, ציפס, טחינה וסלט יש בסביבות 800-900 קלוריות. בכדור פלפל בודד יש כ-70-80 קלוריות, תלוי בגודלו.