מאת: יקיר טובים

סטרטר זה לא מנוע, ולמרות זאת אי אפשר בלעדיו. בורג אחד בחללית ענקית, זיוף קטן בסינגל גדול, באג טורדן בתוכנה מסועפת... הדברים הגדולים זקוקים לדיוק בפרטים הקטנים, שעל אף קוטנם אינם שוליים. כגודל הפרויקט כן גודל הסעיפים. אותו רמב"ם שהגה ויצר פילוסופיה גבוהה כתב גם על טיפת חלב שנפלה לסיר בשר, משום שכל דבר רציני כולל בתוכו אותיות קטנות. הדקדוק מטריח, אבל בלעדיו דברים לא עובדים. נסו לשלוח מייל עם כתובת בערך...

ייצור מנורת הזהב למשכן היה יוצא דופן. המנורה בעלת שבעת הקנים היתה צריכה להיות מעוטרת בדייקנות ויחד עם זאת להיווצר בפיסול של גוש זהב אחד. החלקים הגדולים מעולם לא נפרדו מהעיטורים הקטנטנים והעדינים, הם נוצרו יחדיו.

הנאומים הגדולים בהיסטוריה היו מורכבים ממשפטים, שהורכבו ממילים, שהורכבו מאותיות. כרי דשא הם בעצם גבעול ועוד גבעול והאנושות נוצרה מאיש ועוד איש ועוד איש...
בעולם החומר אי אפשר לדבר בגדול ולהתעלם מהחבר'ה הקטנטנים. אם הם לא משתתפים, אין בעצם כלום. לעולם הרוח כללים הפוכים: אלוקים הוא אחד וברואיו מרובים. הנשמה היא אחת, והיא נשארת כזאת גם כשהיא מתייחסת לעולם מגוון ומורכב. לאידיאל יכולות להיות השלכות רבות בעולם החומר, אך הרעיון עצמו ממשיך להיות אחד, הוא אינו מורכב מפירורים.

עלינו מוטל לשמור על הקשר בין הנשמה האחת לבין הגוף המורכב ממיליארדי תאים. כאשר אנחנו פורשים כנפיים מתוך שימת לב לברגים הקטנים, יורדת הרוח הגדולה אל פירורי החומר ומעלה אותם עד שורשם האחד.

שבוע טוב!