מאת: שירן טמוזרטי

השבוע מתקיים בחטיבת כפיר קורס קומנדו ייחודי הנועד להכשיר שישה-עשר קצינים מצטיינים במגוון תחומים כמו לחימה בטח בנוי,לוחמה בטרור, כושר קרבי, חבלה, קרב מגע ובעיקר- מנהיגות ומצוינות. מדובר בקצינים הצעירים והמובחרים של החטיבה בעלת הכומתה המנומרת, אשר פניהם מועדות אל תפקידי הקצונה הבכירים בעתיד. תפסנו לשיחה קצרה את אחד מאותם הקצינים המצטיינים לשיחה צפופה על החיים ועל הצבא.

 

חטיבת כפיר, היא אחת מחטיבות החי"ר המשמעותיות ביותר בצה"ל. מדובר בחטיבה הגדולה והצעירה ביותר שקיימת בימים אלה בצבא. בעירנו, בית שמש, מתגורר אחד מהמפקדים המשרתים בחטיבה והוא סגן יהודה גרינוולד.

גרינוולד, בן 23, וכאמור, תושב בית שמש, הוא אח ל- 9 אחים נוספים, כשהוא האמצעי מביניהם. "אני מתגורר בבית שמש זה שישה עשר שנה" מספר גרינוולד, "לפני זה התגוררנו עם המשפחה בנתיבות" נזכר הקצין.

יהודה הוא בן למשפחה דתית, שהתחנך בישיבה התיכונית בשעלבים ולאחר מכן בישיבה הגבוהה בהר ברכה במשך שנה וחצי. בהמשך, החליט כי דרכו תמשיך במסלול הצבאי, והוא יתגייס לחטיבה הקרבית.

 

קורס קומנדו ייחודי הנועד להכשיר 16 קצינים מצטיינים 

 

"התגייסתי לגדוד נצח יהודה" מספר יהודה. "הגדוד הוא גדוד מיוחד במינו, שנוצר במטרה לאפשר לאוכלוסיה הדתית לשרת שירות צבאי קרבי ללא פגיעה באורח חייהם הדתי" ממשיך יהודה, "בנוסף לכך, במשפחה שלי נהוג להתגייס ולשרת בצה"ל, ואחי הגדול שירת גם הוא שירות קרבי בחטיבת גבעתי" מספר. משפחתו של יהודה חוותה לא מעט קשיים בתקופה האחרונה. אם המשפחה, רבקה, שהייתה מחנכת בעיר, נפתרה לפני כחמש וחצי שנים במוות פתאומי והותירה את המשפחה המומה מאחוריה.

"אנחנו משפחה גדולה וחמה" מרגיע יהודה את המודאגים, "המשפחה יודעת גם שמחות, כשלאחרונה נולדה לי אחיינית, ואנו מצפים ללידת אחיין נוסף בתקופה הקרובה. בנוסף גם אני התארסתי ועומד להתחתן בעוד כשלושה חודשים" מספר יהודה בחיוך.

"את השירות הצבאי התחלתי בגדוד המיוחד, ויצאתי אל קורס מפקדי הכיתה במחזור המוקדם" חוזר יהודה אל השירות הצבאי. "שירתתי בתור מפקד כיתה  כארבעה חודשים וחזרתי לישיבה לתקופת לימודים קצרה לפני שיצאתי אל קורס הקצינים. כשחזרתי לצבא אחרי התקופה בישיבה, עברתי את שמונת חודשי ההכשרה של קורס הקצינים בבה"ד 1 ומאז שירתתי כמפקד מחלקה בהכשרות של הגדוד וכעט אני מפקד מחלקה בפלוגת המסלול בתעסוקה המבצעית בגזרת רמאללה. לאחרונה, יצאה המחלקה שלי לקורס חבלה וכעט אנחנו המחלקה המתמחה בתחום זה בפלוגה" מספר גרינוולד.

 

קצין מוצלח ביחידה המנומרת

 

יהודה הוא ללא ספק אחד שממשיך לתרום מעצמו גם בבית, מאז שהיה תיכוניסט, מתנדב יהודה בשירותי מגן דוד אדום זו השנה השישית, ובמקביל גם היה פעיל בתנועות נוער שונות. יהודה לא הפסיק את ההתנדבות במד"א גם בשירותו הצבאי. הדבר אולי מצביע על האופי המיוחד של יהודה ועל העבודה שנבחר להשתתף בקורס המיוחד של החטיבה בעלת הכומתה המנומרת.

בשבועיים האחרונים, עברו הקצינים המצטיינים של חטיבת כפיר קורס קומנדו מיוחד שהעשיר אותם בתכנים חינוכיים ומקצועיים. הקצינים התמקצעו בלוחמה בטרור, שיתוף פעולה עם חיל האוויר, לוחמה בסבכים, לוחמה בשטח סגור. אחד מאותם קצינים מצטיינים היה כמובן יהודה. "אני רואה את הקורס כקורס יוקרתי ומלא השקעה. הוא מאוד מקצועי ומאתגר. החטיבה משקיעה מאמצים גדולים בפיתוח כוח האדם שלה וזה משפיע באופן ישיר על איך שהחטיבה נראית.

 

האהבה למדינה היא מעל הכל

 

"זו זכות לעבור קורס מסוג זה. החטיבה שלנו משנה את פניה בימים אלה, והופכת מחטיבה אשר התמקצעה ביהודה ושומרון לחטיבת חי"ר הלוחמת בכלל הגזרות בארץ. החטיבה בוחרת להעשיר את מפקדיה בתכנים שיכשירו אותנו בהמשך להיות מפקדים טובים יותר, ולהנהיג בצורה הטובה ביותר כל אירוע שנצטרך לתפעל", סיפר יהודה. "במבצע שובו אחים' בו לקחה חלק החטיבה, ה'כפירניקים' עשו את העבודה בצורה הטובה ביותר, החל מסריקות, מעצרים ועוד. הוכחנו את עצמנו ובסופו של דבר אנחנו גם אלה שהבאנו לסיום המבצע, וההגעה אל היעדים שהוצבו לנו הייתה מדויקת" מסכם יהודה בגאווה.