מאת: שירן טמוזרטי                                        סדרות הבורר, כבוד, אחת אפס אפס, המיוחדת, פצועים בראש וכד׳ הן סדרות טלוויזיה ישראליות המשלבות דרמת פשע ודרמה משפחתית. סדרת הבורר לדוגמא; מספרת את סיפורו של עובד סוציאלי צעיר בשם נדב פלדמן המגלה כי הוא מאומץ ובן למשפחת פשע. אביו הביולוגי ( ברוך אסולין ) אחד מראשי הפשע המאורגן בישראל, המכונה "הבורר" עקב פעילותו כבורר בסכסוך העולם התחתון.
"הבורר" זכתה להיות אחת מסדרות הטלוויזיה הפופולאריות ביותר בשנים האחרונות בישראל והיא מתמקדת בעימות שבין החברה בכללה לנורמות של העולם הפשע , במיוחד בנורמות ובקודי התנהגות של העולם התחתון. בין השאר מבליטה הסדרה באופן סאטירי את הניגוד שבין אופני התנהגויות מסוימים של חלק מגיבורי הסדרה.
האם תופעת הפשע המוצגת בסדרה משקפת את המציאות?! הסדרות האחרות שציינתי הן פחות או יותר על אותו בסיס- אלימות, רצח, שליטה, כלא, עבריינות ועוד.. אני באופן אישי מאוד אוהב לצפות בסרטי פשע ודרמה, אך חשוב לזכור שכל מה שקורה בטלוויזיה נשאר שם, זאת כי   לא פעם אנו שומעים בתקשורת שהצופים מנסים לחקות את הדמויות מאותן סדרות הטלוויזיה. אני לא מתבייש להגיד, אבל אם תינתן לי ההזדמנות לכתוב סדרת טלוויזיה, אכתוב אך ורק בנושא הנ״ל. לעומת זאת, חבל מאוד שיש לא מעט אנשים שמושפעים מהעלילות השונות והם אינם זוכרים שבסך הכל מדובר במשחק של שחקנים איכותיים ואזרחים למופת. רק השבוע פרסמנו כאן באתר שמשנט את הידיעות הבאות: *ברחוב הנשיא בבית שמש נורה גבר יהודי בביתו. הפצוע פונה ע״י מד״א לבית החולים שערי צדק במצב בינוני. החשוד נמלט. הרקע לאירוע ככה״נ פלילי. נערכות סריקות ונפתחה חקירה. *במהלך משמרת של בלשי תחנת בית שמש, הבחינו הבלשים בשני נערים המוכרים להם. בעת בדיקה שגרתית הבחין בלש כי אחד הנערים אוחז בידו אגרופן, בעת העיכוב החל החשוד לקלל ולאיים על הבלשים. בחקירתו מסר כי האגרופן משמש להגנה עצמית. לחשוד קיים מעצר על תנאי בתוקף בעבירת החזקת סכין. החשוד נכלא והובא להארכת מעצר, חומר הראיות יועבר לפרקליטות לצורך הגשת כתב אישום. *במהלך פעילות של צוות סיור תחנת בית שמש בעת נסיון בדיקת חשוד הנ״ל סירב למסור פרטים וניסה לברוח. לאחר מכן הוא ניסה לתקוף שוטר בעזרת בקבוק, שברי בקבוק וגרזן. החשוד ניסה שוב לברוח ונעצר לאחר שימוש באקדח טייזר. בחקירתו מסר שהוא לא זוכר פרטים, היות והיה תחת השפעת אלכוהול. החשוד הביע צער על האירוע ונכלא. חומר הראיות עבר לפרקליטות לצורך הגשת כתב אישום. עצוב מאוד שמעשי העבריינות והפשע הופכים להיות חלק בלתי נפרד מחיינו, אנשים צריכים לחשוב טוב לפני מעשה כזה או אחר כי בשורה התחתונה אף בנאדם נורמאלי לא ירצה לאבד את החופש שלו רק בכדי שיחזיקו ממנו ״גיבור״.