מאת: שירן טמוזרתי

הודיה מור יוסף- ביטון (27), נשואה+2, הפכה בשנה האחרונה את תחביבה למקצוע. הודיה, מילדות מציירת "כל מה שזז" והזיקה שלה לתחום האומנות היה תמיד בעינו. השבוע שוחחתי עימה וניסיתי להבין איך בגיל 27 עוזבים תפקיד קבוע ומתחילים בקריירה חדשה ומספקת, אך לא כל כך מבטיחה. ראיון קצר, מעניין ומאוד יצירתי! 

 

ממתי החל החיידק לתחום הציור?

"מאז שאני  מכירה את עצמי אהבתי לצייר בזמני הפנוי, גם כשהייתי עצובה, שמחה או סתם משועממת. כבר כמה שנים אני חושבת על איך להגשים את החלום שלי, ורק בשנה האחרונה היה לי את האומץ להפוך את זה לעסק לגיטימי".

 

את מציירת הכל?

"אני מתמקצעת בעיקר בציורי קיר חיצוניים ופנימיים בשיטת האייר בראש (מכחול אוויר), אבל אני נהנית לגעת בהכל כגון; ציור על בדי קנבס עם שמן, אקריליק, רישום ריאליסטי בעיפרון ופחם. בין היתר אני נענית לבקשות מיוחדות של לקוחות כמו הזמנות מיוחדות לחתונה, ציורים משפחתיים, ציורים בהתאמה אישית וכד'".

 

ציור של מעצב השיער ארז ביטון

 

מתי החלטת להפוך את תחביבך למקור פרנסה?

"בשנה האחרונה החלטתי שאני יוצאת לדרך חדשה בתמיכה מאוד גדולה של בעלי. אני כמובן מאוד שמחה על המהלך הגדול מבחינתי".

 

שתפי אותנו במקרה בו הלקוח יצא מאוד מרוצה מעבודתך..

"הציור האחרון שלי גרף פרגונים רבים. החלטתי לתרום לגן שבו נמצאת הילדה שלי ולשנות את חזית פני הגן. ביום הראשון שבאתי לגן ראיתי איזה פוטנציאל יש לגן ובשיתוף עם הגננות זה יצא לפועל והפידבקים נורא חיממו את הלב".

 

גן סביון

 

האם יש פרגון מצד המשפחה והחברים?

"האמת שלא. מפני לא הרבה מעיזים לפתח תחביב כזה למקצוע ולהתפרנס ממנו. לולא הדחיפה של בעלי אבי, לא הייתי מגשימה את חלום חיי".

 

מהן השאיפות שלך?

"שבית שמש תהיה הרבה אבל הרבה יותר צבעונית, שמחה ופחות אפורה, ומקום שיהיה נעים לגור ולבקר בו".

 

יצירה בסלון

 

יש לך סוד מקצועי אותו תרצי לחשוף לנו?

" אגלה למי שמכיר מעט את התחום שאפשר בשיטת האייר בראש לצייר על הכל, מגיטרות, גלשנים ועד מכוניות".

 

חדר ילדים

 

מילה אחרונה לתושבי בית שמש ומטה יהודה..

"רבים שואלים אותי איך חזרתי לבית שמש מאשדוד ואשקלון?! ואני רוצה להגיד שההרגשה לחזור לעיר הזו פשוט מדהימה, יש פה אנשים מיוחדים, וזו העיר שלי ואני גאה בה מאוד".

 

ציור של הבבא סאלי