'איחוד הצלה' יוצא בקריאה לציבור הרחב להקפיד על הנחיות הבטיחות לקראת חג החנוכה ולהשתמש במתקן מיוחד להדלקת נרות המונע התלקחות של עצמים ואביזרים בבית הנמצאים סמוך לחנוכיה. כמו כן, הורים ומבוגרים נקראים להשגיח ולהזהיר את הילדים ממגע או קרבה לשמן רותח במטבח או מנרות החנוכה. 

יו"ר איחוד הצלה זאב קשש אומר כי "למרבה הצער מדי שנה אנו עדים בארגון לאסונות שמקורן באי שמירה על כללי הזהירות ובחלק מהמקרים אף נגבו חיי אדם עקב אי נקיטת אמצעי בטיחות. בשל כך אנו, ב'איחוד הצלה' קוראים לציבור הרחב להקפיד על כללי הזהירות בעת הדלקת נרות ובזמן טיגון מאכלי חנוכה בשמן.. ובהזדמנות זו נאחל בשם כל מתנדבי איחוד הצלה – רופאים, פרמדיקים וחובשים - חג חנוכה שמח לכל בית ישראל".

כללי בטיחות בעת הדלקת נרות:

יש להניח את החנוכיה על משטח יציב כשהיא רחוקה מחפצים דליקים העשויים בד או נייר. לדוגמה: וילון, מפה, ספרים עיתונים וכד'. גם המשטח עצמו צריך להיות מחומר שאינו דליק ומבודד חום. המשטח האידיאלי הוא משטח אבן. 

כמו כן, כדאי להניח מתחת לחנוכיה נייר כסף. כאמור, מומלץ להדליק את החנוכיה בתוך מתקן מיוחד לנרות בעל חיפוי זכוכית. המתקן ימנע מהרוח לפיל את הנרות וימנע מהאש לעבור ולהיתפס בחפץ דליק. 

במקרה של נפילת נר מתקן זה מונע התלקחות ושריפה. הרחיקו את החנוכיה, את הנרות והגפרורים מהישג ידם של ילדים והשגיחו שהילדים אינם ניגשים אל הנרות כל זמן שהם דולקים. 

כמו כן, אל תאפשרו לילדים להדליק נרות לבדם. הימנעו מלהתקרב אל הנרות עם הפנים והשיער. האש עלולה להיתפס בשיער בשניות אחדות ולגרום לכוויות בראש ובפנים.

כללי בטיחות בעת טיגון מאכלי חנוכה:

כמו כן, בכל שנה אנו נתקלים בכוויות שנגרמות משמן רותח המשמש לטיגון סופגניות ולביבות. 

גם בעת הטיגון יש להשגיח ולמנוע מהילדים להתקרב אל כלי הבישול. כדי למנוע מילדים קטנים להגיע לכלי הבישול הציבו אותם על הלהבות שרחוקות משפת התנור. 

אם אתם מחממים מחדש מאכל שטוגן בשמן, היזהרו מלנגוע בו בידיים חשופות מפני שהשמן שבו מתחמם בשנית ועלול לגרום לכוויות.