פקח ברכבת ישראל העונה לשם גל אלון, תושב מושב תעוז שבמועצה האזורית מטה יהודה, הציל את חייו של ילד כבן 5 לאחר שלקה בהתקף אלרגיה חמור בתחנת רכבת ההגנה בתל אביב.

האירוע התרחש אתמול, רביעי, כאשר מזרק אפיפן שהיה ברשות אמו של הילד לא היה תקין והיא לא הצליחה להזריק לילד עם תחילת ההתקף. אלון, שמהר מאוד זיהה את הילד מחוסר הכרה וללא נשימה, עדכן מיד את צוותי הרכבת באזור, שהזעיקו את כונני ההצלה של מד"א ובנוסף הזעיק אנשי רפואה נוספים דרך מערכות הכריזה של התחנה. 

במקביל לדיווחים ולקריאות השונות, הפקח הביא למקום ערכת רפואה שמכילה מזרק ואיש רפואה שנכח במקום סייע בהזרקה. לאחר כמה דקות של טיפול רפואי, פונה הילד כשהוא במצב יציב. "אני שמח ומודה על הזכות שהייתה לי ולכל מי שעזר בהצלת חייו של הילד", שיתף הפקח גל אלון.

 

צילום: רכבת ישראל

 

"אני מנצל את ההזדמנות להדגיש לכל הנוסעים על הימצאותו של ציוד רפואי מציל חיים ברכבות ובתחנות, ובכל מקרה חירום, רפואי או אחר, צוותי הרכבת זמינים עבורם", עוד הוסיף גל. 

יש לך מה לומר לתושבי בית שמש ומטה יהודה?

"הייתי קורא לכל מה שקרה "דקות של אימה". מהרגע שהאירוע התחיל ועד לזריקה, השעון רץ וכל שניה חשובה להצלת חייו של הילד. חשוב שכולנו נשמור על בריאותנו ונבחין לסביבה ולאנשים שזקוקים לעזרה. זה יכול להיות בכל מקום ובכל זמן. מאחל לכולם בריאות איתנה והמשך חיים שקטים ומלאים בשלווה". 

אלי רפופורט, תושב בית שמש, שנכח במקום סיפר: "בדיוק הייתי ברכבת וראיתי איך הוא (גל) התנהל מרגע תחילת האירוע ועד לסיומו. הוא כל שניה הודיע בכריזה והוא רץ בין הקרונות בשביל להיעזר באנשי רפואה שהיו במקום. שאפו ענק לאדם הזה שעשה הכל על מנת להציל חיים"

ברכבת ישראלים מציינים כי "בכל אחת מהרכבות והתחנות קיימת ערכה שכוללת מזרק אפיפן למקרה של התקף אלרגיה מסכן חיים וכן ציוד רפואי מצליח חיים לצד דפיברילטורים המוצבים בכל אחת מ-600 הרכבות ו-69 תחנות הרכבת ברחבי הארץ".

בתוך כך, עשרות מתנדבי מגן דוד אדום תושבי בית שמש והסביבה קיבלו בטקס שנערך השבוע בתחנת מד"א בירושלים ציוד החייאה ועזרה ראשונה מציל חיים בעזרתו יוכלו להעניק טיפול רפואי מציל חיים ככונני תגובה מיידית של מגן דוד אדום גם מעבר לשעות ההתנדבות באמבולנסים ובניידות לטיפול נמרץ.

 

צילום: דוברות מד"א

 

אורי שחם, מנהל מרחב ירושלים במד"א: "לצד הציוד הרפואי המתקדם, הלב הפועם של מד"א הוא ההון האנושי האיכותי והמקצועי, אשר מציל חיים מדי יום בשטח. אני מודה לעשרות המתנדבים שבחרו להצטרף לאלפי הפראמדיקים, החובשים והרופאים הכוננים של מגן דוד אדום וקיבלו עליהם את המשימה של הצלת החיים בכל יום, בכל שעה ובכל מקום, גם מעבר לפעילות באמבולנסים ובניידות לטיפול נמרץ. בעזרתם נאפשר מעטפת רפואית מהירה, מקצועית ויעילה עוד יותר - למען כולנו".