בתחום הפוליטיקה ובעיריית ירושלים
שמואל גרינברג, מי שבעבר שימש כסגן ראש העיר בית שמש, כיום מנהל אגף חינוך חרדי בעיריית ירושלים וכחלק מתפקידו הוא פועל מאוד לקידום החינוך בעיר הבירה. גם עוזי קלדרון מבית שמש נחשב לדמות מוכרת בקרב רבים מתושבי ירושלים מזה כ-40 שנה. קלדרון שימש בעבר כיועץ ראש עיריית ירושלים, ניהל את  היכל הספורט "מלחה ירושלים", היה מעורב באירועי הספורט הגדולים בירושלים ועוד. 

 

שמואל גרינברג (צילום: יח"צ)

 

עוזי קלדרון (צילום: מתוך הפייסבוק)

 

בתחום המסעדנות 
כל תושבי ירושלים והסביבה בוודאי מכירים את תומר איטח, שלומי מלכה ואלמוג אדרי, חברי ילדות מבית שמש, שפתחו לפני כשמונה שנים (פברואר 2014) את סניף "שיפודי ציפורה" בסינמה סיטי ירושלים - מסעדה כשרה למהדרין עם מגוון מנות בשר איכותיות וייחודיות.

בתחום היופי והטיפוח
ליאור קקון, שנולד וגדל בבית שמש, נחשב לאחד ממעצבי השיער הבולטים והמוכרים בעיר הבירה. קקון תמיד נמצא בקדמת ענף השיער והוא דואג שלקוחותיו ייהנו ממראה אופנתי ויוקרתי. גם האחים לבית משפחת לוי, עדן וארז, נחשבים למובילים בתחום עיצוב השיער. השניים הם הבעלים של חנות "סיפורי שיער" אשר ממוקמת בקניון הדר בתלפיות ומשווקת מוצרי שיער של החברות המובילות בעולם היופי והטיפוח.

 

ליאור קקון (מתוך הפייסבוק)

 

עדן וארז לוי (מתוך הפייסבוק)

 

בתחום המוזיקה והאירועים
נתחיל עם צמד האחים המוכשרים והמוכרים, די.ג'יי אליאור אלימלך ודי.ג'יי תומר אלימלך, שמידי ערב כובשים את עמדות המוזיקה באירועי השמחה הגדולים שנערכים במחוז ירושלים. שניים נוספים שראויים להערכה גדולה על עבודתם הם שני הצלמים תוצרת בית שמש - אלירן לוק ופיני קריספל. לוק הנו הבעלים של  "אלירן לוק צילום אירועים" וקריספל הנו הבעלים של פיני קריספל - צילום אירועים". מדובר בצלמים איכותיים ומקצוענים מאוד. 

 

האחים אלימלך עם פיני קריספל

 

בתחום התיירות
בן פישמן, הבעלים של חברת הנסיעות "פישמן טורס" - המתמחה בחבילות נופש למשחקי ספורט בחו"ל. בתחום המשפטים יש לנו את אסף טמוזרטי, העורך דין המצטיין ממשרד עורכי הדין טמוזרטי-גרדל. בנוסף לכל אלו, ראוי לציין בתחום חיי הלילה את אוהד לוי ג'ט ואיתי ריפליי חבבו, שבמשך שנים ניהלו חנויות בגדים גדולות בקניון מלחה ובמקביל אף שימשו כמפיקים/יחצ"נים של המועדון המיתולוגי האומן 17. 

בתמונה למעלה: אסף טמוזרטי עם איש העסקים רמי לוי, למטה: בן פישמן