ביום שישי פרסמנו כתבה תחת הכותרת "דָּמְךָ זוֹרֵם בְּדָמִי" (מאת אתי מולא) באתר ובדף הפייסבוק שלנו, המלווה בסרטון וידאו המתעד את הפגישה המרגשת עד דמעות בין תושב העיר, השוטר מיקי טמסוט - לרבקה בן שבת, האישה שהציל את חייה בעקבות תרומת מח עצם שתרם לפני כשנה וחצי דרך עמותת "עזר מציון".

הסרטון והטקסט המרגשים בדף הפייסבוק שלנו זכו למעל 13.700 לייקים (נכון לרגע זה), מאות אלפי ציפיות, שיתופים ותגובות מפרגנות מכל רחבי הארץ, כולל מבני משפחתה של רבקה בן שבת:

אורי קדוש: "מיקי גיבור שלנו, אין אנשים כמוך, כולך נתינה. אין לנו דרך להודות לך על שהענקת לאמא שלנו חיים חדשים. אוהבים אותכם".

הנרי בן שבת: "מיקי יה מלך! תודה שהצלת את אמא שלי. אוהבים אותך כולנו". 

לכתבה שפרסמנו ביום שישי, התראיינה רעייתו של מיקי - אורטל שמלווה אותו ותומכת בכל צעדיו. מיקי (כפי שפרסמנו) תרם בזמנו גם כליה לאמו היקרה.

מיקי טמסוט על תרומת מח העצם:

"כשהתגייסתי לצבא, הסכמתי לתת דגימת דם לעמותת "עזר מציון" ולהיכנס למאגר תרומת מח עצם לחולים. חלפו כמה שנים, התגייסתי למשטרת ישראל לאגף התנועה לימת"א ירשלים. במהלך קורס שוטרים קבלתי שיחת טל' שנמצאתי מתאים לתת תרומת מח עצם לחולה ושאלו אם אני מעוניין להיכנס להליך תרומה. ציינו גם שאם אני מסכים, זה חייב להיות מיידי, כי החולה במצב לא טוב. בדיעבד רק במפגש עצמו הבנתי שרבקה סבלה מסרטן קטלני...(לוקמיה)

ברגע שהסכמתי, סגל המדריכים במכללה לשוטרים, סייעו לי בכך שאפשרו לי לבצע את ההליך מבלי שהדבר יפגע או ידחה, את ההכשרה שלי.

עברתי בדיקות מקיפות ובמשך  שבוע ימים קיבלתי זריקות ולאחר מכן עברתי את הליך התרומה, שזה בערך כמו תרומת דם. עבורי זה היה קל ופשוט. אחרי ההליך, לא ידעתי מה קורה עם מי שקיבל את התרומה ולא ידעתי את זהותו כלל, גם לא ידעתי אם התרומה עזרה, או שחלילה לא...

כעבר כשנה וחצי התקשרו אליי "מעזר לציון" ושאלו אם אני מעוניין לפגוש את מי שתרמתי עבורו, כמובן שהשבתי בחיוב ובשמחה".

על המפגש המרגש עד דמעות:

"לפני המפגש התרגשתי מאוד והייתי סקרן לדעת למי תרמתי, איך היא  מרגישה כיום, ואם היא נצחה את המחלה ועברה את זה...

נסעתי לעמותת עזר מציון ששם בוצעה התרומה יחד עם אישתי היקרה אורטל, ואז הפגישו אותי עם ריקי האישה שקיבלה את תרומת המח עצם. ראיתי אישה בריאה, שנצחה את המחלה הארורה הזו.

זו התרגשות והרגשה שאי אפשר לתאר במילים...לחשוב שמדבר כזה "פשוט" כביכול, של תרומת דם, באמת הצלתי חיים של מישהו אחרלראות את הילדים שלה, הנכדים והחיוך, והדמעות של האושר שיש להם על הפנים, שהם זוכים להמשיך לגדול עם אמא וסבתא, זה שווה הכל.

לשמוע את הסיפור חיים שלה ואת מה שהיא עברה, ולראות איך שהיא היום, זו הרגשה של סיפוק שאי אפשר לתאר במילים. לתת לאדם הזדמנות נוספת לחיות חיים רגילים, שווה את הכל".


על החשיפה העצומה שקיבלה הכתבה והסרטון בדף הפייסבוק של שמשנט:

"זה מדהים! לא חשבתי ולא תיארתי לעצמי שזה יגיע למימדים כאלה, זה פשוט מרגש ומחמם מאוד את הלב, לדעת שיש לנו בארץ כאלה אנשים טובים, שמוקירים תודה. אני מעריך מאוד את כל האיחולים החמים והתגובות המרגשות שהגיבו לי.

אני מודה לכם על הכתבה והחשיפה ולכל מי ששיתף אותה ואת הסרטון  ובכך הגדיל את החשיפה של עשיית  המצווה הזו, ואני מקווה שזה יגרום  לאנשים נוספים להצטרף למאגר של עמותת "עזר מציון" שעושים עבודת קודש, ולהציל חיים".

יישר כוח גדול למיקי והמון בריאות לו ולרבקה בן שבת. 

*מעצם העובדה שמיקי שוטר במשטרת ישראל, הוא התראיין לכתבה באישור דוברות המשטרה.

תמונות באדיבות אורטל טמסוט רעייתו של מיקי.