'תזמורת המהפכה' - מגופי המוסיקה הצעירים והנועזים שפועלים כיום בארץ בניהולם האומנותי של רועי אופנהיים וזהר שרון – יוצאים במופע במסגרת סדרת 'המהפכה' באופרה הישראלית. והפעם: 'מצבי רוח' - מופע חדשני שבו הנגנים לא מפסיקים לנוע על הבמה.

את המסע המוסיקלי תתחיל התזמורת עם פרלוד של שופן, שמשמש בסיס למטמורפוזות מוזיקליות שכתב המלחין זהר שרון. המטמורפוזות של שרון שואבות את השראתן מהמוטיבים המוזיקליים של שופן, כאשר כל אחת מהן מאופיינת בהלך רוח מוזיקלי משלה (איטי ומלנכולי, מהיר ועליז, נמרץ ועצבני ועוד) ובהרכב ייחודי מתוך התזמורת. אל המטמורפוזות הללו יצטרפו עיבודים תזמורתיים ליצירות קאנוניות אחרות, ביניהן הפרלוד לפסנתר במי מינור מאת יוהאן סבסטיאן באך, סטנדרט הבוסה-נובה "How Insensitive" של המלחין אנטוניו קרלוס ז'ובים והשיר "Exit Music" של להקת 'רדיוהד'.

יכולותיהם הווירטואוזיות של נגני 'תזמורת המהפכה' יעמדו בפני אתגר חדש - נגינה תוך כדי תנועה וללא תווים. הלך הרוח המוזיקלי הייחודי של כל מטמורפוזה נמצא בדיאלוג מתמיד עם התנועה הבימתית של הנגנים, שאותה עיצב הבמאי ומעצב התנועה אריאל וולף. התנועה כולה מתרחשת בחלל שעל עיצובו הופקדו מעצב הווידאו יואב כהן ומעצבת התאורה קרן גרנק. החיבור החד פעמי בין מוסיקה, תנועה, וידאו ותאורה יוצר ערב בלתי נשכח בעוצמתו - ערב שבו הכול משתנה ללא הרף.

יוצרים ומשתתפים: ניצוח, טקסט ובימוי: רועי אופנהיים. מוסיקה מקורית: זהר שרון. עיצוב תנועה: אריאל וולף. עיצוב וידאו ארט: יואב כהן. עיצוב תאורה: קרן גרנק. עיצוב במה: זוהר שואף. עיצוב תלבושות: רעות שייבה. עריכת טקסט: עידו ריקלין. עיצוב סאונד: ולרי קוטלר. תכנות וידאו ארט: דניאל בסין. כינור: עדי חלאבין, הגר מעוז, תומר עינת, ליאה רייחלין, טליה הרצליך ונעמה צרפתי. ויולה: דניאל תנחלסון ואמיר וייצמן. צ'לו: ג'קי פיי, יעל שפירא ובן שיבולת. קונטרבס: דניאל ספיר.

המופע יתקיים ביום ראשון, 12.6, בבית האופרה על שם שלמה להט (צ'יץ'), שד' שאול המלך 19, תל אביב.

מחירי כרטיסים: 120-180 שקלים.

לרכישת כרטיסים: www.israel-opera.co.il, 03-6927777.

הצצה לחדר החזרות:

https://www.youtube.com/watch?v=i4LCj8fr8HQ