מאת: שירן טמוזרטי

 
 
את כל השלושה שאלתי את אותן השאלות והן:

1. מדוע בחרת לעסוק דווקא בתחום זה?

2. מה הסיפוק הכי גדול שלך מהתפקיד?

3. שתף אותנו בחוויה משמעותית שעברת במהלך עבודתך..

4. מה לדעתך הדבר הקשה ביותר שיש בתפקיד?אושרי אדרי (35), נהג אמבולנס וחובש בכיר בניידת טיפול נמרץ
 
 
1. " זו אהבה שנוצרה כבר בגיל 15. התחלתי כמתנדב נוער בתור מגיש עזרה ראשונה, בגיל 18 עברתי קורס חובשים ובגיל 24 קורס נהגי אמבולנס. בשנת 2008 התחלתי לעבוד באופן רשמי וב- 2009 סיימתי קורס חובש בכיר. אציין שמדובר בתחום שאתה חייב לאהוב אותו, אחרת אין לך מה לחפש בו. אין ספק שבמהלך העבודה עוברים הרבה דברים קשים, אך מנגד גם הרבה טובים, אני אישית מאוד אוהב את העבודה הזו!". 
 
2.  "הסיפוק הגדול ביותר במקצוע שלי הוא כמובן ההצלחה בהחייאה, לידה באמבולנס או בבית, ומתן טיפול טוב ונכון בחולה או פצוע שהציל את חייו". 
 
3. "בשנת 2010 נערך אירוע בלילות כנען בקיבוץ צרעה. במהלך החגיגה, התמוטטה ברחבת הריקודים אישה בת 70 אשר הייתה מחוסרת הכרה, ללא נשימה וללא דופק. הגעתי במהירות למקום עם אמבולנס ראשון וללא ניידת טיפול נמרץ שבאותו הזמן טיפלה במקרה קשה אחר. עם בואנו ישר התחלנו בהחייאה שכללה מתן שוקים חשמלייים ממכשיר הדפיברלטור שנמצא באמבולנסים הלבנים. לאחר חצי שעה של החייאה, הדופק חזר, הכנסנו את הגברת לאמבולנס והתחלנו פינוי מהיר לכיוון ניידת טיפול נמרץ שהגיעה מכיוון ירושלים. בצומת שמשון בוצעה החבירה והעברנו את הגברת לנטן. עשר דקות לאחר מכן קיבלתי טלפון מהצוות של הנטן ובהתרגשות רבה עודכנתי שהגברת התעוררה ושהיא מדברת איתם בניידת. זה היה אושר אמיתי. מסתבר שהגברת הייתה תיירת מארצות הברית שהגיעה לחתונה בצרעה. לאחר שחרורה מבית החולים, היא פנתה לשר התיירות וביקשה לקיים עמי פגישה כדי להודות לי ולשאר הצוות. שר התיירות הזמין אותי אליו למשרד ושם חיכתה לי הגברת ביחד עם משפחתה. אין ספק שהמפגש בינינו היה הרגע המרגש ביותר של חיי!".  
 
4." יש הרבה דברים קשים בתפקיד שלי, כמו פיגועים ותאונות קשות, אך הקשה מכל קשור לפגיעות ילדים". 
דוד לף (34), צלם אירועים ויו״ר איחוד הצלה סניף בית שמש והמושבים


 
1. "נכנסתי להתנדב בתחום הזה של הצלת חיים לאחר שעשיתי קורס חובשים בצבא, משם כאמור נדבקתי ברעל הזה שנקרא ״הצלת חיים״, והמשכתי עם זה מאז. כיום אני מתנדב ביחידת האופנולנסים של איחוד הצלה". 

2. "הסיפוק הגדול ביותר בהצלת חיים זו הידיעה שהצלחת לעזור לעוד מישהו שזקוק לסיוע".
 
3. "חוויה משמעותית זה לראות מישהו ברחוב שעשית עליו החייאה והיה תלוי בין חיים למוות, וכיום גם שנים אחר כך הוא מסתובב בריא ושלם. או לאחר קבלת לידה והבכי של התינוק והחיים החדשים שנכנסים לעולם זה ארוע מרגש כל פעם מחדש".

4. "הדבר הכי קשה הן פציעות קשות ומקרי מוות במיוחד אצל ילדים שלרוב עם קצת יותר זהירות היה ניתן למנוע אותם".                  


שמוליק אמסלם (39), מפקד צוות כיבוי אש ודובר תחנה אזורית בית שמש  


1. "התחלתי את דרכי כצופי אש (נוער שמתנדב) ואחרי השירות הצבאי הצטרפתי למערך הכבאות". 

2. "הסיפוק במקצוע הוא שאתה נשלח כמלאך להציל חיים או לסייע לאנשים ולבעלי חיים שנמצאים במצוקה. כמו כן,  להציל חלקת יער ורכוש ששייכים לאזרחים הם גם חוויה ענקית שאקח איתי למשך כל חיי". 

3. "בערב ל"ג בעומר, לפני מספר שנים, חילצתי עשרה ילדים מדירה בוערת בבית שמש, מדובר בילדיו של רב ידוע. רגע השיא מבחינתי היה שמסרתי בסוף המבצע את הילדים לאמם בריאים ושלמים".  

4. "הקושי בעבודה שישנם ימים מטורפים במיוחד, כמו בקיץ שאתה מוזנק משריפה לשריפה ואתה מבין שאין זמן למנוחה כי מישהו מחכה לבואך".

יישר כח!