מאת: שירן טמוזרתיסרג' פיטוסי
 
מי לא מכיר את  סרג' שיקום?! זה החל מיום שאמו חלתה והוא נאלץ לטפל בה עד יומה האחרון. תוך כדי טיפולו הוא גילה עד כמה אנשים חסרי ישע זקוקים לעזרה ולתמיכה. סרג' מוכר וידוע כמלאך של רבים מתושבי בית שמש הנזקקים לעזרה ותמיכה. אין בית אחד של קשיש,  חולה, עררי וכדומה שסרג' לא מכיר. סרג' מגיע גם לבתי חולים כדי לבקר את "החברים שלי" כלשונו. העזרה והנתינה שלו נעשות בהתנדבות ובאהבה גדולה. רק חבל שהמוסדות והגופים הממונים לטפל בכל אותם אנשים, מערימים קשיים לא מעטים על המלאך הנמרץ שלנו, שעושה ימים כלילות למען הזולת.
 
 

דוד זריהן
 
דוד זריהן, המכונה על ידי רבים 'דוד לב טוב', הוא אחד התושבים המוכרים והבולטים במעשיו ובחסדיו. זריהן עוזר למשפחות נזקקות רבות שלא מקבלות את הסיוע להן הן ראויות. כמו כן הוא דואג שאנשים אלו יצאו לטיולים חברתיים, דואג להם לאיסוף מזון ועוד. בעבר קיבל זריהן אות הצטיינות כיקיר בית שמש בארגון 'ליאונס' במסיבה שבה נכחו אנשים מפורסמים וידועים מאוד, כגון: יהורם גאון ונורית הירש. יש לציין שהוא גם זכה למצטיין בבית הספר ברנקו וייס ולאהוב התלמידים אשר להם הוא העניק  רבות מזמנו הפנוי כשהיה משמש כאב בית בבית הספר.

 
 
עליזה סגל

עליזה היא ללא ספק אחת הנשים המוכרות בעיר, אך רבים לא יודעים על מעשיה הטובים של האישה הזו שנעשים בצנעה. ביתה של עליזה פתוח 24 שעות לילדים שנפלטו מביתם עקב סיבות שונות. ילדים  מכל הגילאים, גם בוגרים, חלק מהם כבר הספיקו להתחתן ולהקים בית נאמן בישראל. גם בשעות הקטנות של הלילה ילדים אלו נמסרו לידיה החמות של עליזה עד שמצאו להם משפחה מאמצת או מוסד שהתאימו לצרכיהם. עליזה ממשיכה לשמור על קשר מקרוב ומרחוק עם רבים מאותם ילדים בהם טיפלה.
ניר יהודה


בעל הבית של מסעדת "המקום של תום", ניר יהודה, הוא בחור שקט וצנוע שעובד שעות רבות במשך היום על מנת לספק שירותי מזון למוסדות, למפעלים ולאנשים פרטיים. את ניר בוודאי רובנו מכירים, אך מעטים אולי יודעים על חסדיו הגדולים. ניר כבר מס' שנים תורם בכל סוף יום עבודה מזון לנזקקים ולעמותות חסד. הוא כלל לא יודע למי בדיוק מגיע המזון, אך כל עוד אוכלים ממנו אנשים קשיי יום מבחינתו זה עולם ומלואו. גם בימי שישי מגיעים למסעדה שלו אנשים פרטיים שלוקחים לביתם אוכל לשבת ואני מדבר על אנשים שאין להם כסף לערוך קניות בסופר. אין ספק שמדובר בבנאדם גדול!  

 
 
ליאב בן-שטרית
 
מעצב השיער המוכשר, ליאב בן שטרית, מקבל אליו חניכים תשושי נפש אשר מתגוררים בהוסטל הסמוך לביתו. "יצא לי להכיר אנשים מדהימים, חניכים מההוסטל בגבעת סביון. מנהלי ההוסטל היקרים, בני ורותי דרעי, פנו אליי וביקשו שאעניק להם את שירותיי. מיד הסכמתי ומאז הם הפכו ללקוחותיי במספרה ,כמובן ללא תשלום. אני עושה זאת מכל הלב ובאהבה רבה, כי אני חושב שתמיד טוב לעזור לזולת, במיוחד לאנשים שזקוקים להמון תשומת לב. שמח מאוד שיש לי את הזכות לעשות את המצווה הזו כבר שנים".