(צילום: פרטי)

 

"קוראים לי חזי, אני לוחם בצה"ל שמשרת ביו"ש ואני חייב לספר לכם מה שקרה לי ולחברים שלי בערב יום הכיפורים. הייתי עם עוד שלושה חברים מהיחידה, סיימנו פעילות והיינו צריכים לצאת לעשות כיפור בבית, זאת אחרי חודש שלם שהיינו בפעילות. חיכינו בתחנה לאוטובוס ליד מושב זכריה, אבל לצערנו פספסנו את האוטבוס והתבאסנו רצח.

"החלטנו לקחת מונית למרכז ולהתחלק בה - המונית הראשונה שראינו, עצרנו אותה. עלינו למונית וכשסיפרנו לנהגת מונית שפספסנו את האוטבוס, היא אמרה לנו: 'אתם לא משלמים כלום! הנסיעה הזאת עליי'. אמרנו לה שזו נסיעה ארוכה וזו העבודה שלה, אבל היא התעקשה שלא לקחת מאיתנו אגורה. אני חייב לפרגן למלאכית הזאת - קוראים לה מירב סחייק ואני מאחל לה שאלוהים יחזיר לה בפי אלף עבודה. בבקשה שתפו את הפוסט הזה כדי שכולם ידעו איזו צדיקה היא", כך כתב בפייסבוק לוחם צה"ל לפני שישה ימים.

הפוסט המרגש נכתב על נהגת המונית מירב סחייק (46), תושבת בית שמש, שהחליטה לפני כשש שנים להסיע בחינם כל חייל או חיילת בהם היא נתקלת. בעבר הודו לה ברשתות החברתיות חיילים שקיבלו ממנה משלוחי עוגות, חייל שהגיע לביתו לפני כניסת השבת וכאמור חיילים שפספסו אוטובוסים.

בנוסף לכל אלו, סחייק מעניקה באופן קבוע שירותי הסעה לאשת החסד המקומית, לבונה צברי, ולזוג עיוורים מבית שמש, כאשר השניים צריכים להגיע לרופאים או לטיפולים. פעילותה האינסופית והיוזמה המבורכת שלה ידועות בקרב לא מעט חיילים ותושבים. 

 

מירב עם בעלה אלי (צילום: פרטי)

 

"בערב יום הכיפורים, יצאתי ממושב זכריה וראיתי שלושה חיילים שעצרו אותי בתחנת האוטובוס. העליתי אותם למונית והם סיפרו לי שפספסו את האוטובוס. לקחתי אותם לבת ים וכמובן שבתום הנסיעה לא הסכמתי לקחת מהם כסף", מספרת מירב וטוענת כי "שש שנים אני נהגת מונית ומעולם לא גביתי תשלום מלובשי מדים (חיילים בשירות סדיר)".

"כשסירבתי לקבל את הכסף, כל שלושת החיילים שהסעתי מאוד התרגשו, בירכו אותי ואף היו בהלם. הם אמרו לי שלעולם לא קרה להם כזה דבר שנהג מונית לא גבה תשלום על נסיעה", עוד מספרת מירב.

_________________________________________________

פוסט שנכתב על מירב לפני כארבע שנים

_________________________________________________

איך היו התגובות לפוסט של החייל?

"היו המון תגובות חיוביות בפייסבוק. אפילו אנשים ברחוב מפרגנים לי וזה משמח ומחמם את הלב".

עושה רושם שאת מאוד אוהבת חיילים.

"אין ספק. מאז ומתמיד הערצתי חיילים אבל עכשיו כשיש לי בן חייל, שמשרת בהנדסה קרבית כבר למעלה משנתיים, האהבה אליהם היא יותר מיוחדת". 

_________________________________________________

פוסט נוסף שנכתב על מירב לפני כשלוש שנים

_________________________________________________

מהו המסר שלך?

"המסר שלי הוא לסייע לחיילים כמה שיותר וכמה שרק אפשר - בכל תחום. סך הכל הם שומרים עלינו ולכן הם לא אמורים לפרנס אותנו. אנחנו אלו שצריכים לדאוג ולעזור להם במה שניתן". 

מילה אחרונה לסיום.

"אני מברכת את תושבי בית שמש והסביבה בשנה טובה, מתוקה ומבורכת. מאחלת לחיילנו ולכל אזרחי ישראל שנה מלאה במעשים טובים עם המון נתינה ואהבת חינם לכולם".