קופת חולים 'מאוחדת' במחוז ירושלים בראשותו של מנהל המחוז עופר מושלם החלה בתחילת השבוע במבצע החיסונים כנגד השפעת בכלל מחוז ירושלים וכן בבית שמש וביישובי מטה יהודה.

מבצע חיסוני שפעת ב'מאוחדת' יצא לדרך במטרה להפחית את התחלואה, שצפויה להיות גבוהה יותר השנה עקב שיעורי תחלואה נמוכים במיוחד בשנה שעברה. 'מאוחדת' היא הקופה היחידה שתחסן אוכלוסייה מעל גיל 65 בחיסוני High dose שיעילים יותר בעשרות אחוזים.

מבצע חיסוני שפעת יתקיים במקביל למתן חיסוני קורונה לכל אוכלוסיות היעד, כל זאת במטרה לחסן בראש ובראשונה את האוכלוסיות בסיכון ולספק להן הגנה ממחלת השפעת ומסיבוכיה. 'מאוחדת' רכשה 350,000 חיסוני שפעת נגד ארבעה זנים המיועדים לאוכלוסיות היעד: גילאי 65+, חולים כרוניים, נשים הרות, תינוקות וילדים מגיל חצי שנה ועד גיל 12. 'מאוחדת' היא הקופה היחידה שתספק למבוטחיה גם חיסוניHigh Dose  שנמצאו על פי מחקרים כיעילים יותר בעד 24 אחוז לגילאי 65+, זאת במקביל לחיסונים נגד ארבעה זנים, לרבות חיסונים הניתנים בתרסיס המתאימים לגילאי 2-49.

סמנכ"ל רפואה ב'מאוחדת' ד"ר דוד מוסינזון: "השנה חשוב במיוחד להתחסן נגד שפעת ממספר סיבות. במהלך הקיץ הנוכחי הייתה עלייה חריגה ובלתי צפויה בזיהומים נשימתיים שמאפיינים בדרך כלל את חודשי החורף. התוצאה הייתה עומס משמעותי על מערכת הבריאות שאנחנו בדרך כלל לא רואים בחודשי הקיץ ותופעה זו דווחה גם ברחבי העולם. המרכז לבקרת מחלות זיהומיות בארצות הברית (CDC) צופה, כי לאור ההקלה בהגבלות וחידוש הטיסות הבינלאומיות, תהיה השנה עלייה בשיעור התחלואה בשפעת. שני ניתוחים ראשוניים חדשים השתמשו במודל מתמטי כדי לחזות את עונת השפעת הנוכחית ומצאו שצפויים להיות בארצות הברית 20 אחוז יותר מקרי שפעת מהרגיל. כאשר משלבים נתון זה עם מגפת הקורונה, הדבר עלול להוביל לעומס בעייתי מאוד על מערכת הבריאות".

עוד נמסר מ'מאוחדת', כי בניגוד לחיסוני השפעת שהופרדו בשנה שעברה מחיסוני הקורונה, השנה ניתן להתחסן בשני החיסונים במקביל.