הוא היה מורדם ומונשם במשך תקופה לאחר שעבר אירוע מוחי קשה - דימום מסיבי במוח. הוא נאלץ לעבור שיקום מאוד מורכב שנמשך למעלה מחצי שנה. היום, כשנתיים וחצי שנים אחרי שקיבל את חייו במתנה, הוא שוב עלה על מדי הזית של צה"ל וחזר לעבודתו בצבא הגדול. שחר הלל (34), תושב בית שמש, שנפל וקם כמו גדול על רגליו, יודע שהחזרה שלו לחיים שגרתיים הם הרבה בזכותה של רעייתו הילה הלל (29), שלא הפסיקה להתפלל, להילחם ולהאמין. הילה חושפת את סיפורם המרגש ומאמינה שכל מה שקורה הוא לטובה.

"לפני כשנתיים וחצי שחר בעלי עבר אירוע מוחי מאוד קשה - 'דימום מסיבי במוח', אלו המילים שבישרו לנו את הבשורה הנוראית. לאחר שעות של המתנה, באמצע הלילה יצא המנתח ואמר - 'הצלנו אותו', אולם מפיו לא היו תקוות כל כך גדולות למצב רפואי טוב", משחזרת הילה.

 

הילה ושחר הלל באירוע (צילום: פרטי)

 

ומה קרה לאחר מכן?

"לאחר שבוע ששחר היה מורדם ומונשם ולא היה לנו מושג איך יקום שוב על רגליו, הוא הגיב ברגע שאמרתי לו שאני הולכת לאורי וטוהר שלנו. ולאחר כחודש , כנגד כל הסיכויים וכל התחזיות השחורות, הוא יצא מטיפול נמרץ. שבוע נוסף חלף ורופאיו הורו להעבירו לשיקום שנמשך למעלה מחצי שנה, תקופה ארוכה וקשה ששחר שוהה בבית חולים ולא בבית".

בקצרה על דימום מסיבי במוח: 

דימום מוחי הוא אחד ממקרי החירום הרפואיים, וללא טיפול מתאים הוא יכול לגרום לפגיעה נוירולוגית קשה ביותר ואף למוות. אחד הגורמים העיקריים לדימום מוחי הוא חבלת ראש, ולכן ממליצים על ביצוע בדיקת CT לאחר חבלת ראש קשה. מלבד זאת, דימום מוחי יכול גם להופיע באופן ספונטני, על רקע יתר לחץ דם או מפרצת מוחית.

דרכי טיפול:

במקרה של דימום מוחי הטיפול צריך להתבצע באופן דחוף ונמרץ. ההנחיה היא להקטין את הלחץ דם הסיסטולי לפחות מ-140 מ"מ כספית. מדללי דם צריכים להיות הפוכים ורמת הסוכר בדם צריכה להיות בטווח נורמלי. ניתוח לצורך הגעה לנקודת ניקוז החדר החיצונית עשוי לשמש לצורך טיפול הידרוצפלוס, אבל קורטיקוסטרואידים לא צריך להיות בשימוש. ניתוח להסרת הדם מתבצע אך ורק במקרים ספציפים.

 

הילה ושחר מטיילים בירושלים (צילום: פרטי)

 

איפה הרגשתם את השינוי הגדול?

"בתחילת השבוע, לאחר כשנתיים וחצי, שחר עלה שוב על מדי צה"ל וחזר לעבודתו בצבא הגדול.  מול עיניי ניצב הגבר שלי, הגבר שהכרתי, אבא של אורי וטוהר - שלראשונה מבינה שאבא עובד בצבא". 

למי את חייבת להודות?

"'שהחיינו וקיימנו והגיענו לזמן הזה' - אמרתי לבורא עולם עוד ששחר היה מונשם ומורדם שאני אפרסם את הנס, אבל אני בוטחת ומאמינה באיש שלצידי שזה לא הסוף, ומפה מה שיקרה שיהיה הכל לטובה. תודה לאל על משפחה וחברים שעוטפים לאורך כל הדרך המטלטלת הזאת". 

מילה אחרונה לסיום.

"היום אנחנו מבינים את גודל הנס שלנו ואין ספק כי שחר אלוף העולם בליפול ולקום כמו גדול'.