אחת המטרות העיקריות העומדות כיום בפני המדינה הינה שמירה על חי הנוסעים והנהגים. הנסיעה בכבישים הפכה לבעייתית בשל נהיגה לא אדיבה וחוסר זהירות. על מנת למזער תאונות ולמנוע אותן לגמרי, נעשו מחקרים רבים כדי לשמור על חיי אדם ולא לסכנם. נעשתה למידה מקיפה בנושא נהיגה בטוחה והדרכים בהן ניתן למנוע סכנות ונהיגה לא בטוחה. אחד הבעיות הידועות והמסוכנות הינה שימוש בפלאפון בזמן הנהיגה זהו דבר אסור בתכלית האיסור אך לעיתים קשה להתגבר על הסחת הדעת שהמכשיר מהווה.

שימוש בפלאפון בזמן נהיגה מהווה סכנה:

  • עלול ליצור הסחת דעת אצל הנהג
  • מאד קשה להתעלם מהנייד גם כאשר מניחים אותו בצד
  • ישנה בעיה של התמכרות לטלפונים המפריעה לנהיגה

נהיגה בטוחה

  • תשמור על חיי אדם
  • תשמור על ערנות וריכוז בנהיגה
  • תאפשר מוגנות של הנהג וגם הנוסעים ושאר הרכבים

ישנם פיתוחים טכנולוגיים אשר מצאו פתרונות מפתרונות שונים על מנת למזער את הקטל בדרכים. נוצרו אפליקציות המסייעות בדרכים שונות לשמור על בריאות ובטיחות הנוסעים. ישנה מערכת אשר תנטרל את הנייד מרגע הכניסה לרכב. המערכת תזהה את הנייד של הנהג בלבד ותנטרל אותו מלקבל התראות לאורך זמן הנסיעה. המערכת לא מנטרלת שיחות נכנסות ולא משביתה את הניידים האחרים ברכב.

מערכת זאת מסייעת לבקרה ושליטה על התנהגות הנייד מרגע תחילת הנסיעה. המערכת צפונה באחת מפינות הרכב ולא מאפשרת שיקול דעת של הנהג האם היא תפעל או לא. ברגע שמתחילה נהיגה, הטלפון לא משמיע התראות ולא יפריע בהסחת הדעת של הנהג.

מערכת חכמה זו יכולה לסייע למגזר הפרטי כמו גם לחברות ומוסדות. ישנה אפשרות מעקב ובקרה וניתן לשלוט על הנהגים ולאפשר נסיעה מיטבית ובטוחה אשר תשמור על הנוסעים כמו גם על הנהגים.

הסכנה בכביש הינה מן הסכנות החמורות ביותר הקיימות ויש לדאוג למיגור התופעה המדאיגה של נסיעה לא בטוחה על הכביש. ממחקרים נודע שקיים שימוש גובר בניידים במהלך הנסיעה וזהו דבר מסכן אשר חייבים לפעול באופן נחוש על מנת למגרו כמו גם לאפשר חינוך מחדש של ההתנהגות עם מכשירי הטלפון בעת הנהיגה.

המערכת אינה מנטרלת אפליקציות כגון ג'י פי אס וויז וכדומה, מאפשרת נהיגה בטוחה ללא הסחות דעת אשר מפריעות לריכוז בנהיגה. המערכת תועיל מאוד בהגנה אמיתית על חיי אדם ושלומם של הנוסעים.

כבר ידוע הנזק הגדול והסכנה הממשית של שימוש בפלאפון בזמן הנהיגה. נעשים מאמצים על ידי המדינה על מנת למנוע את השימוש בנייד בעת הנסיעה עם על ידי חוקים מגבילים ועם על ידי עידוד מערכות מצילות חיים ברכבים. מערכת אשר משביתה את הנייד מהסחת הדעת מיד עם תחילת הנהיגה הינה מוצר חובה בכל רכב ויפה שעה אחת קודם לרוכשה וליהנות מהיתרונות הרבים.


* האמור בכתבה כולל תוכן ומידע מסחרי/שיווקי ומערכת "שמשנט" אינה אחראית למהימנותו. פרסום התכנים והמידע המסחרי בכתבה אינו מהווה המלצה או הצעה מטעם "שמשנט" לרכוש ו/או להשתמש בשירותים או המוצרים בכתבה.