עץ הוא חומר גלם פופולרי במיוחד. אנחנו משתמשים בו לייצור רהיטים, פרגולות, צעצועים, פריטי אמנות וגם הדפסת תמונות על עץ היא אופציה שכדאי להכיר. למעשה במשך מאות שנים ציירים השתמשו במשטחי עץ לטובת הציורים שלהם, עד שבא הקנבס וסיפק אלטרנטיבה שהפכה לנפוצה מאוד. יחד עם זאת גם העץ נשאר בתמונה, ובשנים האחרונות הוא אף חוזר לאופנה, בין השאר בזכות החיבה שלנו לרטרו ולמראה שיש בו גם תחושה של פעם.

איזה עץ משמש בתי דפוס להדפסות?

באופן טבעי ישנם סוגים שונים של עצים לכל מטרה. כפי שלמשל דק אפשר לבנות גם מעץ אורן וגם מעץ איפאה וכן מסוגי עצים נוספים, גם בית דפוס להדפסה על עץ עשוי להשתמש בעצים שונים. העץ המומלץ ביותר הוא המייפל, ויש לכך שתי סיבות עיקריות: קודם כל, הוא עמיד מאוד כך שהתמונה שתדפיסו עליו תישמר למשך שנים רבות ותספק לכם מקסימום נחת. שנית, הוא יפה מאוד, ומשתלב היטב עם כל תמונה כך שנוצרת סינרגיה מופלאה ואסתטית במיוחד.

דגש חשוב נוסף הוא העובי של משטח העץ, שגם הוא משפיע על מידת העמידות של ההדפסה.

אילו תמונות אפשר להדפיס על עץ?

בזכות בית דפוס להדפסה על עץ ניתן לייצר מגוון רחב מאוד של תמונות שמהוות יצירות אמנות יפות וגם מעניינות. באופן עקרוני ניתן להדפיס כל תמונה על עץ, בין אם מדובר על נוף ייחודי, תמונה אבסטרקטית, פורטרט (כולל של בני המשפחה אם תרצו), מוטיבים גרפיים, תמונות וינטג' ועוד ועוד.

השילוב המוצלח ביותר הוא של עץ עם תמונות שמתאפיינות בגוונים חמים (למשל אדומים וכתומים למיניהם). בכל מקרה חשוב שהחדות של התמונה תהיה טובה מספיק ביחס לגודל המבוקש של התוצר הסופי.

תמונה לתלייה או על מעמד?

בית דפוס להדפסה על עץ מקנה לכם גם חופש בחירה לגבי אופן הצגת התמונה הייחודית – תלייה על קיר או הצבה על גבי מעמד. כשנבחרת האופציה השנייה, גם המעמד יהיה עשוי מעץ, כדי להשלים את המראה שובה הלב. באופן טבעי הדפסת תמונות גדולות על עץ מתאימה יותר לתלייה מאשר להצגה על מעמד.

איך לבחור בית דפוס להדפסה על עץ?

בחירת בית דפוס להדפסה על עץ מושפעת מ-3 שיקולים עיקריים: השיקול הראשון הוא איכות העצים שעליהם מודפסות התמונות הנבחרות, וכמובן שלא כדאי להתפשר על כך. שיקול שני, שגם עליו לא כדאי להתפשר, הוא איכות הציוד שבאמצעותו מתווסף הצבע למשטח העץ ונוצרת התוצאה הרצויה. השיקול השלישי הוא המחיר, וליתר דיוק היחס שבין העלות לתועלת.

מעבר לכל אלה, הצלחת הדפסה על עץ בבית דפוס תלויה גם בניסיון של הצוות. כאמור לא כל תמונה מתאימה להדפסה הזו, ובבתי דפוס ותיקים ואמינים יבהירו מראש לכל לקוח ולקוחה מה אפשרי ומה לא, וגם יעזרו להגיע לתמונה המרשימה ביותר האפשרית.


* האמור בכתבה כולל תוכן ומידע מסחרי/שיווקי ומערכת "שמשנט" אינה אחראית למהימנותו. פרסום התכנים והמידע המסחרי בכתבה אינו מהווה המלצה או הצעה מטעם "שמשנט" לרכוש ו/או להשתמש בשירותים או המוצרים בכתבה.