כ-800 בני נוער מחטיבות ביניים ותיכונים מכל רחבי הארץ, לקחו חלק בחודשים האחרונים בפעילות הייחודית שמוביל מטה כחול-לבן שבמשרד הכלכלה והתעשייה ובהפעלת מכון יעדים. זו השנה השלישית בה פועלת התכנית, אשר הסתיימה ביום רביעי (9.6.21) באירוע גמר חגיגי במרכז פרס לחדשנות במעמד שר הכלכלה והתעשייה עמיר פרץ, מנכ"ל משרד הכלכלה והתעשייה דוד לפלר, המשנה למנכ"ל נעמה קאופמן פס ואריה ריכטמן יו"ר מטה מיוצר בישראל בהתאחדות התעשיינים.

15 יוזמות מתוך 160 מיזמים מכל רחבי הארץ הגיעו אל הגמר.  בין המיזמים הנוספים שהגיעו לגמר  מיזם BUBBLE TOP של תלמידים ממ"א מטה יהודה, פקק רב פעמי ברמה טכנולוגית, המאפשר שמירה על משקה מוגז ומקרר תמידית. 

הזוכים נבחרו ע"י צוות ועדת השיפוט הארצית בראשות היו"ר - אבי קמינסקי, יו"ר איגוד מנהלי המחלקות לחינוך ברשויות, יחד עם נציגי משרד הכלכלה והתעשייה, התאחדות התעשיינים, איגוד מנהלי מחלקות נוער ומכון יעדים. הקריטריונים על פיהם נבחרו הזוכים כוללים יצירתיות, מקוריות וחדשנות של הרעיון, כמו גם אסטרטגיית שיווק, התאמה לצרכים וסיכויי פיתוח תעשייתי של הרעיון.

בין המיזמים שהגיעו לשלב הגמר: אפליקציה לטיפול במצבי חירום כתוצאה מירי או שריפה, ארנק ננעל למניעת פריצות ואבדן שמזהה טביעות אצבע, מערכת הגנה לרכב שמסייעת בעת תאונה, מערכת ניהול פנים למקרר שמתריעה על פקיעת תוקף של מוצרים, נעליים לעיוורים עם חיבור לווייז שמסייעות לנווט בסביבה, אפליקציה לסיוע בהפרעות אכילה ועוד.

במסגרת הקורס קיבלו בני הנוער הצצה אל עולם היזמות בתעשייה, נחשפו אל התהליכים החשובים והמרכזיים שבהקמת מיזם וקיבלו כלים ומיומנויות רלוונטיים לעולם זה. בין התכנים שנלמדו בקורס, חשיבה יצירתית ותכנון כבסיס לרעיון ליוזמה עסקית ופיתוחה עד לכדי הפיכת הרעיון למוצר המיוצר בתעשייה. המשתתפים נפגשו עם יזמים, למדו מניסיונם ונחשפו לסיפורי הצלחה כמו גם לכישלון ובסיום הקורס הציגו את היוזמה שהגו בפיצ'ים.

שר הכלכלה והתעשייה, עמיר פרץ, בירך את הזוכים הצעירים: "היזמות והחדשנות הן מפתח להמשך שגשוגה של הכלכלה הישראלית. תכנית ייחודית זו, שאנו מובילים כאן במשרד הכלכלה והתעשייה, נועדה להרחיב את הידע של הנוער שלנו בתחומי היזמות והחדשנות, להעניק להם כלים מקצועיים בתחום ולתמרץ אותם ליזמות גם בעתיד, ובכך לבF0ות את הדור הבא של היזמיות והיזמים שלנו. שמחתי להכיר את התלמידות והתלמידים, לשמוע על היוזמות המעניינות שהם העלו ולראות כיצד הם מיישמים את הכלים שנלמדו במהלך הקורס. אני סמוך ובטוח כי הדור הצעיר במדינת ישראל יוביל את המדינה שלנו להישגים מדהימים".

נעמה קאופמן פס, המשנה למנכ"ל משרד הכלכלה והתעשייה: "מטרת התכנית 'לעוף על יזמות' היא להכיר לבנות ולבני הנוער את התעשייה הישראלית, לחשוף אותם לאפשרויות הטמונות בה עבורם ולהנחיל להם עקרונות יסוד של יזמות. חשיבות התכנית טמונה בכלים שמשתתפיה רוכשים בתחומי היזמות והעשייה הכלכלית אשר ישמשו אותם בהמשך דרכם. אנו נמשיך לעשות כל מאמץ בכדי להכיר ולחשוף את התעשייה הישראלית ועשייתה הרבה לציבור בכלל ולנוער בפרט ונמשיך להתגאות ביוזמות ובהישגים שלהם".