רשת אלן קאר פותחת סניף ראשון בירושלים.

הסניף הירושלמי יפעל בשכונת משכנות האומה (הסמוכה לבניני האומה ותחנת הרכבת) ומצטרף לסניפי רשת אלן קאר ברחבי הארץ: ת"א, חיפה, רחובות וב"ש.

 

לפי מחקר הרגלי עישון שנערך לאחרונה במגזר החרדי: 33% מהצעירים בגילאי 18-24 מעשנים ו-39% מהגברים החרדים בגילאי 25-34 מעשנים בממוצע 12 סיגריות ליום, לעומת כ-20% מהאוכלוסייה הכללית.

נתונים דומים נרשמים גם במגזר הערבי: כ-40% מעשנים מכלל המגזר.

 

כ-10,000 בני אדם מתים בישראל מדי שנה ממחלות שנגרמות ישירות מעישון, ובממוצע תוחלת החיים של מעשנים קטנה ב-13-10 שנים מזה של הלא מעשנים.

 

הנתון ששכנע את אסף אשכנזי, מנכ"ל אלן קאר ישראל, להחליט על פתיחת הסניף בירושלים הוא שכמחצית מהמעשנים דווחו שהיו מעוניינים להפסיק לעשן.

המחקר קובע כי בקרב המגזר החרדי גוברת המודעות לנזקי עישון הסיגריות, כאשר יותר ויותר מעשנים פונים לקבלת סיוע לגמילה מעישון.

"הציבור החרדי מגדל דורות צעירים של מעשנים, בעוד המבוגרים מתקשים להגמל" אומר אשכנזי "מכיוון שבירושלים יש מגזר חרדי גדול החלטנו לפתוח סניף שינגיש גם למגזר את השיטה המנצחת של אלן קאר. שיטת אלן קאר לגמילה מעישון היא הדרך המהירה, היעילה והקלה ביותר להפסיק לעשן ללא תרופות, בלי להשמין וללא תופעות לוואי. השיטה לא מפחידה, לא עושה שימוש בתרופות או גימיקים ולא כוללת נאומים על נזקי עישון".

 

עישון טבק ומוצריו הוגדר על-ידי ארגון הבריאות העולמי כסיבת המוות המובילה הניתנת למניעה.

לרוב המעשנים הפסקת עישון היא הפעולה הרפואית המשמעותית ביותר להארכת ושיפור חייהם.

עישון סיגריות אחראי ל-1 מתוך 5 מקרי מוות, ומחצית מהמעשנים מתים בטרם עת כתוצאה ממחלות המיוחסות לעישון.

 

רשת אלן קאר הבינלאומית לגמילה מהתמכרויות הוקמה בשנת 1983 והיא פועלת בכ-150 מרכזים ביותר מ 50 מדינות בעולם. מייסד הרשת הוא אלן קאר, יליד בריטניה, שהתפרסם כיועץ וסופר אשר עסק בהפסקת עישון והימלטות מהתמכרות לניקוטין. לרשת ניסיון בינלאומי חסר תקדים והיא נחשבת לשיטה המובילה בעולם לגמילה מעישון.

עד היום נעזרו בשיטת אלן קאר כ-50 מיליון מעשנים.

לרשת מגוון סדנאות גמילה נוספות: הפרעות שינה, אלכוהול, סוכר ומניעה לבני נוער.