למרות התנהגותו האלימה של תושב הדרום, שהיכה את שכנתו הקשישה ואיים על בתה כי ישלח עבריינים שיאנסו אותה, דווקא המשטרה החליטה שלא להגיש נגדו כתב אישום ולהסתפק בהליך של הסדר מותנה, שאין בו רישום פלילי. 

לאור זאת, עו"ד שלומי ביזק המייצג את הקשישה כנפגעת עבירה, פנה למשטרה שוב ושוב, וזאת על מנת שהמשטרה תשקול שוב את החלטתה, ותגיש נגד השכן האלים כתב אישום. לדברי עוה"ד ביזק, רק לאחר מאבק שנמשך למעלה מתשעה חודשים, השתכנעה המשטרה כי ההליך בו בחרה אינו ראוי בנסיבות העניין– והגישה נגד התוקף כתב אישום, שיידון בקרוב בבית המשפט. 

ויכוח שפרץ בין התוקף לבין בת השכנים הידרדר במהירות לאלימות – כך לפחות מתואר בכתב האישום: "בואי לפה יא בת ז*** אני יגמור אותך", צעק הנאשם לעבר הצעירה, תוך שהוא אוחז בחולצתה ודוחף אותה. על פי המתואר, בהמשך פרץ הנאשם אל חצר השכנים, קילל ואיים על הוריה של הצעירה. בין השאר, כך נטען, אמר להם ש"יגמור אותם" ו"י**** אותם", אך לא הסתפק בכך, ניגש אל השכנה הקשישה (70) אחז בחולצתה, דחף אותה והפילה ארצה. המשטרה הוזעקה למקום אך עובדה זו לא הרגיעה את התוקף, אשר המשיך לקלל ולאיים גם לעיני השוטרים. "אני ישלח לך עבריינים שיגמרו אותך, ידאג שיאנסו אותך" הוא צעק על בת השכנים, ואל האב שניסה להתערב הוא צעק: "גמד זבל אני י**** אותך ב***", "חכה חכה אני יפגוש אותך בחוץ", "אני מבטיח לך בחיים שלי שיהיה לזה סוף אל תדאג", "אני יחתוך לך את הידיים", "בני ז****, אני עליכם אני יביא לכם", ו"המשטרה לא תעזור", (שגיאות הכתיב במקור).

כתוצאה מהאירוע לקתה אם המשפחה הקשישה בהתקף חרדה, ופונתה לבית חולים, לקבלת טיפול רפואי, ומאז היא נצרכת לתרופות הרגעה. אך לדברי עוה"ד שלומי ביזק, למרות חומרת המעשה, המשטרה העבירה את המשך הטיפול בתלונה ל'יחידת ההסדר המותנה' בתביעה המשטרתית. לדבריו, הסדר מותנה מאפשר לחשוד לסיים את הסיפור ללא רישום פלילי ומבלי שיעמוד לדין על מעשיו, אלא תוך התחייבות שלו כי לא יעבור עבירות אלימות, במשך מספר חודשים.

עו"ד ביזק, פנה כאמור למחלקת התביעות במשטרה שוב ושוב תוך שהוא טוען כי להעביר תיק שכזה להסדר מותנה לא רק שמהווה פרס לאדם אלים ומסוכן, אלא בפירוש מנוגד לחוק, מפני שתקיפה אלימה של קשיש נחשבת לעבירה מסוג פשע, שלא ניתן להעביר את הטיפול בה ליחידה להסדר מותנה, גם אם לתוקף זוהי העבירה הראשונה.   

לאחר חודשים ארוכים של פניות חוזרות ונשנות, נענתה לבסוף המשטרה לבקשתו של עו"ד ביזק, ובימים אלה הוגש נגד השכן כתב אישום חריף, המייחס לו תקיפה סתם, איומים והסגת גבול פלילית. חרף בקשותיו של עוה"ד ביזק, עבירת פשע מסוג תקיפת קשיש – עד 5 שנות מאסר - לא יוחסה לנאשם בשלב זה, ואולם לדברי עו"ד ביזק הוא ימשיך ויילחם גם על עניין עקרוני זה.

לדברי עוה"ד ביזק, אם יורשע הנאשם, הוא עלול לעמוד במקרה החמור יותר, בפני עונש של מאסר בפועל, ובמקרה הפחות חמור ייגזרו עליו עבודות שירות או מאסר על תנאי. לדברי עו"ד ביזק, כך או כך, מדובר על הרשעה בפלילים  – אשר תלווה אותו כ-17 שנים קדימה, לצד פיצוי וקנס לטובת הקורבן שעשויים להיגזר עליו גם כן.

עו"ד שלומי ביזק (בתמונה: צילום: עופר מתיתיהו)  עוסק במגוון תחומים בדין הפלילי http://bizak.co.il/